חתולה משתגעת שאני מנסה לשים אותה במנשא

sharonei1

New member
חתולה משתגעת שאני מנסה לשים אותה במנשא

החתולה שלי ביאנקה ממש מתחרפנת שאני מנסה לשים אותה במנשא (כדיי לקחת אותה לווטרינר לבדיקה)
נשכה אותי באצבע ושברה את הפתח כניסה למנשא וקניתי ארגז חדש לגמריי וגם נראה אותו סיפור (לא ניסיתי יותר מידיי אבל רק מנסה לשים אותה בפנים והיא משתוללת, מדובר בחתולה שכבר נלקחה הרבה פעמים לווטינר ועברה דירה במנשא ומעולם לא התנגדה כל כך להיכנס

sharonei1

New member
המשך

אני לא יודע מה לעשות יש לה כבר שבוע קרחת בפרווה שזה כנראה פטרייה והיא לא נותנת לי להכניס אותה למנשא וטיפול בית של ווטרינר זה 350 ש"ח (אין אין ברירה אני יזמין הפעם ) אבל זה לא נורמלי שלא אוכל לקחת אותה במנשא, היא חתולה חמודה נותנת לי ללטף ולשחק איתה רק מהמנשא היא מתחרפנת

Yukita

Active member
מנהל
אולי עם מנשא חדש

פלוס תקופת הרגלה (צריך יותר, אבל בלית ברורה גם שבוע זה טוב) שבה רק שמים חטיפים בתוך המנשא הפתוח ומשאירים אותו על הרצפה או על השולחן בבית). זה אולי יעזור.
&nbsp
קרחת אחת אינה בהכרח פטריה ובהתחשב בזמן שעבר מאז שאלת לראשונה, מעניין שאין עוד קרחות, אבל טוב להיות עירניים.

sharonei1

New member
אין עוד קרחות וגם הקרחת לא גדלה

והפרווה מתחילה לגדול חזרה מסביב
ביאקנה לא מתרגשת מחטיפים
דווקא החתול השני התנחל ישר במנשא החדש
אני רוצה לקחת היום כי זה כבר שבוע עם הבעיה

אלישבע777

Well-known member
עצות שלא ניסיתי

קחי מהווטרינר כובע שקוף לחתול. מעין קולר ששמים אחרי ניתוח. כך היא לא תנשוך אותך
כמו כן יש לתפוס חזק בעורף, זה לא כואב להם אבל מרסן אותם. ולעטוף אותה בשמיכה דקה על הראש ( היא תוכל לנשום, אבל לא לראות). ולשים אותה במנשא. היא כבר תשתחרר. זה כמובן יעשה לך את העבודה, אבל זו תהיה טראומה לכל החיים. ואם זה יצליח, תצטרכי לחזור על הפעולה הזאת גם בפעם הבאה.

פעם אחת החתול שלי ( חתול בית שלא היה מעולם בחוץ) ברח מהבית, נכנס לכניסה השניה ועלה לקומה הרביעית האחרונה.
כשבאתי לקחת אותו , הוא צרח בקולי קולות ותקף אותי בנשיכות!! עוד רגע, והשכנים היו יוצאים ומגרשים אותו בבעיטה... במהירות הבזק הבאתי מהבית שמיכה, עטפתי אותו כך שלא יוכל לנשוך ולראות, ביד אחת אחזתי חזק ( מאוד)
ביד השניה תמכתי בגוף. כך ירדתי 4 קומות ועליתי לביתי 4 קומות...
ברגע שנכנס הביתה, כאילו לא קרה דבר. אני עוד הייתי המומה, יום יומיים אחר כך...

sharonei1

New member
עטפתי אותה במגבת והכנסתי אותו לכלוב מלמעלה

אחריי זה הייתה חתולה טובה גם אצל הווטרינר עד שחזרנו הביתה
הוא הביא לה משחה בשם Clopren למרוח על הקרחת 5 ימים
לא אמר מה בדיוק הסיבה ושצריך לשלוח למעבדה אם רוצים לדעת בדיוק

אלישבע777

Well-known member
כל הכבוד!!

sharonei1

New member
בקשר למשחה אמרו לי שכדאי לשים מגן פלסטיק

כדיי שלא תלקק את המשחה (והיא מלקקת..)
אין לי מושג איזה מגן ומהיכן לקנות

דגלמנגה

New member
קוראים לזה צווארון אליזבתני והתוצאה הסופית נראית כמו מנורה

יעני, ראש החתול הוא הנורה והצווארון - אהיל. מין צווארון כזה מולבש על חתולים וכלבים ומונע מהם להתעסק בפיהם בגופם. זהו משפך מפלסטיק דק וגמיש, שבחלקו הצר משחילים קולר לחיבורו לצוואר. ניתן לקנותו בחנות לבעח"י, או אצל הווטרינר המטפל. כלבים לא אוהבים את זה, אבל חתולים ממש שונאים, כי בנוסף לחוסר יכולתם להתלקק, זה גם מגביל להם את היכולת לסקור את הסביבה. ישנם גם כאלה שקופים, אבל חתולים, בעיקרון, לא אוהבים על עצמם שומדבר שאינו פרווה מלוקקת היטב. לחתולה שלך יש דעה עצמאית על כלובי נשיאה - תתכונן להרפתקה
כי קשה מאוד לאכול ולשתות (מקערות) עם הקולר הזה ויכול להיות שתצטרך להורידו ולהלבישו יותר מפעם אחת. או שתאכיל ותשקה אותה בהגשה ידנית.

sharonei1

New member
שמתי לה והיא התחרפנה לגמרי התחילה לרוץ כמו משוגעת בכל הבית

אז הורדתי לה..
לא מבין מה מוכרים את זה אם אי אפשר להשתמש בזה

גורדיאן

New member
אולי כדאי לוותר על הקטע של המגן.

כשאת מורחת את המשחה הסיחי את דעתה בליטוף/גירוד של חלק שהיא אוהבת (לחי-צואר אהוד מאוד) וכשאת מורחת עסי בעדינות את המשחה לתוך הקרחת, זה ייספג בעור וצריך להשפיע במידה מספיקה, בין כך וכך מה שהיא מלקקת זה מה שלא נספג ולא אפקטיבי בכל מקרה. כמובן אל תשימי שכבה עבה של משחה, זה לא נועד לבליעה, רק מספיק 'לשמן' את העור.

sharonei1

New member
אכן ויתרתי ובמקום זה אני

מחזיק ומלטף אותה 5 דקות שלא תלקק עד שנספג בעור
הרבה יותר פשוט מהמגן הזה

פעם גם לי הייתה בעיה כזו

עם אחד החתולים שלי שנורא ברח ונאבק והשתולל כשהגיע הזמן להכנס למנשא.
יום אחד החלטתי לנסות גישה אחרת במקום כוח והיא לבוא הכי רגוע שיכול ולעשות את זה בצורה הכי טבעית וזורמת, כאילו זה כלום.
פשוט הרמתי אותו והכנסתי למנשא, הוא לא התנגד בכלל.מאז אין לי שום בעיה , פשוט מרים ומכניס.אי אפשר להעמיד פנים עם חתולים, אי אפשר לזייף רוגע, ,הם מרגישים.הרבה ממה שאנחנו מרגישים מקרין עליהם, תבוא עצבני ולחוץ אז זה יקרין עליהם.שווה לנסות לתרגל את הדבר הזה, לבוא רגוע ופשוט להכניס.ואם חתול משתולל להניח לו ואז לנסות שוב, רגוע.

למעלה