חתולה ותינוקת בת שנה

חתולה ותינוקת בת שנה

בבקשה עזרה...
החתולה שרטה את ביתי התינוקת כבר פעמים בפנים. פעם אחת פספסה את העין (מלמעטה וממעלה) ופעם אחת בלחי.
החתולה חירשת (לבנה עם עיניים כחולות בת 13) חתולה נוחה ודווקא אוהבת את הקטנה. מחפשת את הקירבה שלה ואוהבת לשבת לידה. והקטנה אוהבת חיות ואפילו מלטפת בעדינות, אבל כנראה התגובה של הילדה לא פורשה נכון בפעמים האילו והחתולה שרטה. אני חוששת מאוד... מה ההמלצה שלכם/ן?
ולמה החתולה שרטה דווקא בפנים?
תודה מראש על ההתייחסות ובריאות...

meedas

New member
כדאי לגזור לחתולה ציפורניים

או לנסות להדביק לה כיסויים על הציפורניים, כדי להגן על הילדה משריטות רציניות.
וכמובן אף פעם לא להשאיר אותן יחד בלי השגחת מבוגר
&nbsp
אני לא חושבת שהחתולה מכוונת לפנים, זה פשוט המקום הכי גדול וחשוף אז סטטיסטית יש סיכוי גבוה יותר ששם תפגע המכה
&nbsp
גם לי יש חתולה לבנה חירשת. בת 6. פסיכית לגמרי אבל אני מתה עליה

Yukita

Active member
מנהל
רק לשם הבהרה

כשאומרים "לגזור ציפורניים" מתכוונים לקיצוץ קל של הקצוות החדים, לא חס וחלילה לעקירת ציפורניים (בלתי חוקי ומאוד מזיק ופוגעני). גוזרים קצת, כמו שאנחנו גוזרים לעצמנו ציפורניים. הרעיון הוא שלא יהיה קצה חד שחותך בקלות רבה מדי בעור.
&nbsp
צריך להזהר מאוד לא לקצץ נמוך מדי, כדי לא לפגוע בכלי דם. אם החתולה אינה מאפשרת קיצוץ קצוות הציפורנים בזהירות, או שאינכם בטוחים איך לעשות את זה, בקשו סיוע מהוטרינר שלכם.
&nbsp
כיסוי הציפורניים המוזכר הוא אופציה אחרת, במקרה הזה לא גוזרים אלא מחברים מוצר מסויים לציפורניים. לדוגמא - soft paws אפשר לראות בלינק הזה הסבר:
&nbsp
http://www.softpaws.com/about-soft-paws-for-cats/

לגבי עקירת ציפורניים

תודה על ההבהרה וכמובן שאני מכירה את האכזריות בעקירת הציפורניים ואפילו לא חשבתי על הנושא... (אבל חשוב שהבהרת את הנושא, כי בכל זאת אי אפשר לדעת מי יודע על זה ומי לא)

למעלה