חשש

Ray s

New member
חשש

היי,
קיים חשש שיש לי לופוס, על סמך בדיקות מעבדה בלבד ANA חיובי ונשירת שיער.

רציתי לשאול,
מה הכוונה לנוקשות במפרקים בבוקר? (כלומר, כיצד זה מורגש?)
מה מלבד בדיקות המעבדה יכול להצביע על בעיית כבד/ כליות?
ולצורך העניין, מה שברצוני לדעת הוא כיצד מורגש הלופוס? כי יש לי נטייה לא להתייחס לכאב או לסימפטומים מתוך הנחה שאני בריאה לחלוטין ושאין אפשרות כזו שאהיה חולה במשהו.

לכן אשמח לקבל את הסימפטומים, אך לא כפי שהם כתובים, אלא כפי שהם מורגשים בגופנו,
כיצד זה בא לידי ביטוי מבחינת המערכת העצבית וההרגשה של הגוף (ולא רק הניראות של המחלה)

מקווה שהצלחתי להבהיר את השאלות כמה שיותר.
תודה. ורק בריאות

ל3

New member
הי

קצת קשה לתת הגדרה כוללת ל"איך הלופוס בא לידי ביטוי אצלנו" כי אף חולת או חולה לופוס דומים למשנהו. לופוס היא מחלה שיודעת לחקות תסמינים רבים ושאצל כל אחד מתבטאת בצורה אחרת. אצלי לדוגמה יש לפעמים פריחה על הלחיים- אודם שלהם, עייפות קשה מאוד מלווה בהרגשה שמזכירה דמוי שפעת, כאבי פרקים כמו דקירות סכין אך אצלי הם אף פעם לא נפוחות או אדומות, נשירת שיער, חום כבר 9 שנים רצוף שמגיע עד 37.9-38 ( לפעמים יותר), לפעמים התקפים של כאב בצד ימין בחזה בעת נשימה או שכיבה ועד מרעין דשין......... אם תשאלי חולה אחרת /אחר יתכן שיגידו לך דברים שונים לחלוטין
נוקשות בוקר הכוונה היא שהפרקים שלך מרגישים לך נוקשים כפי שזה נשמע, כאילו קשה לך להתחיל להזיז או לקפל אצבעות לדוגמה ועם הזמן זה "משתחרר"
הרבה דברים יכולים להצביע על בעיות בכבד או בכליות והרשימה ארוכה אך לרוב הפגיעות הנ"ל הם אסימפטומטיות ומתגלות באקראי בבדיקות דם ושתן הרגילות שחולי לופוס עושים כחלק מהמעקב על מחלתם
מקווה בשבילך שהחשש יתבדה ומאחלת לך רפואה שלמה. את מוזמנת כמובן להישאר פה איתנו לשתף ולחלוק

Ray s

New member
תודה על התגובה, זה די מפחיד,

אני מקווה שאדע במהרה אם אכן תוצאות המעבדה מוכיחות משהו,
צריך זמן להתרגל לזה, אני מניחה.

יום טוב וסוף שבוע נעים.

למעלה