חשמל סטטי

dudil

New member
חשמל סטטי

שלום. יש לי בעיה קטנה, אישתי מקבלת זרם (זץ) כל פעם שהיא יוצאת מהאוטו. גם אני חוף לפעמים אבל אצלה זה ממש נורא. יש משהו לעשות? שמתי כבר את הגומי הזה עם הברזל בפנים שנוגע בכביש אבל כלום, זה לא עוזר. יש למישהו רעיון מה עושים? אולי זו בעיה במערכת החשמלית של האוטו? תודה.

רפי לין

New member
חשמל סטטי

חשמל סטטי נוצר בגוף הנהג, במזג אויר יבש, מהחכום של הבדים הסינטטיים של מושבי הרכב ושל הבגדים. עקב היות הרכב מנותק מהקרקע בגלל מציגי הגומי נאגר החשמל הסטטי בגוף הנהג. ביציאה מהרכב כשרגלי הנהג על הקרקע והוא נוגע בגוף הרכב המתכתי נפרק ממנו החשמל הסטטי שניתן גם להרגישו, לראות אותו כניצוץ ולשומעו כנפץ חלש. יש לנסות לפרוש על המושב בד כותנה לבדוד ויתכן שזה ימנע התופעה. כבל הארקה הנוגע בכביש נועד לפריקת חשמל סטטי הנוצר ברכב עצמו, בעיקר במשאיות ובמכליות דלק. במזג אויר לח יותר תעלם התופעה. בגלל הבדלים המוליכות חשמלית בין אדם לחברו יש הבדלים גם בהרגשת עוצמת פריקת החשמל הסטטי שנפרק. בברכה - רפי לין www.musach.co.il

ceyal

New member
והפתרון...

כשיוצאים מהרכב יש להחזיק בחלק מתכתי כלשהו(מסגרת החלון למשל) לפני הורדת הרגל לכביש-להוריד את הרגל לכביש כשעדיין אוחזים במתכת ו...זהו

dudil

New member
האם הפטנט הזה רק מונע את קבלת

הזרם מהאוטו או פורק אותי לגמרי?

rs172

New member
2 פתרונות...

1. להחליף את הנעליים (שים לב שזה קורה לך בעיקר עם זוג נעליים מסוים. 2. לא לגרור את הרגליים כנגד הכביש בעת היציאה מהרכב או בכלל, לפני נגיעה ברכב, התופעה תיעלם. החשמל נוצר לרוב (ואני מדגיש לרוב) כתוצאה מחיכוך עם הכביש. תופעה דומה נוצרת במקרה ומחליקים על גבי סקיטבורד ובאמצע הנסיעה נוגעים עם קצה האצבע במישהו שעומד, ורואים אותו קופץ בבהלה מהזרם (מעשה אותו היינו עושים כילדים).

למעלה