חשוב מאד - לקרוא , להפיץ ולחתום !

kernosh

New member
חשוב מאד - לקרוא , להפיץ ולחתום !

אתמול עלה לאוויר קמפיין התנדבותי עבור 11 ארגוני נשים שהתאגדו לקואליציה אחת מה הן רוצות? דבר פשוט: כל מי שהורשע בעבירת מין – לא יוכל לכהן בתפקיד ציבורי בכיר. נכון פשוט? משום מה במוסדות השלטון לא רואים זאת כך... אז כנסו, חיתמו על העצומה ותעזרו להן קצת במאבקן... http://www.eurointeraction.co.il/women/?mn=ynet שילחו לכמה שיותר מחבריכם שיחתמו גם...

למען הדיוק.

חתמתי בעיקר למעני - ולא כדי לעזור "להן" במאבקן, למרות שגם אחרים ואחרות יכולים להינות מזה שיהיה מעט יושר במדינה הזו. ה"הן" האלו - הן אנחנו. אלה אינם אירגוני נאנסות שזקוקות לרחמי הציבור, אלא אירגוני נשים שפויות (שבהם יש גם נאנסות ומוטרדות בדיוק כמו בקרב נשים שאינן שייכות לאירגון נשי), שרוצות להשיב את הסדר והצדק על כנו, נשים עם עוצמה שאינן זקוקות לחסד אלא דורשות הגינות. תודה שהבאת לידיעתנו את העצומה החשובה הזו
, אבל משהו בניסוח לא הסתדר...וזה לא אישי, אז אנא ראי זאת כתודה יותר מאשר כביקורת.

הבהרה:

במילה: שפויות, לא התכוונתי לאבחנות פסיכיאטריות, אלא לשימוש במילה בלשון הדבוּרה, שכוונתה: שפוי = ראוי, מוסרי. בכל מקרה, כבודנו, הנשים שמאובחנות מבחינה פסיאכיטרית או לא, במקומו - חייב להיות מונח.

bbb234

New member
שאלה

אקדים ואומר שאני גם נגד זה שרמון יכהן בתפקיד ציבורי בכיר אבל יש לי שאלה. בלינק שהן מביאות מופיעים הדברים הבאים: "ידוע זה מכבר כי אלימות מינית אינה נובעת ממשיכה מינית,ואין בינה לבין סקס או בינה לבין רומנטיקה ולא כלום. עבריין המין פועל מתוך צורך להשליט את כוחו ואת חיתתו על נשים הכפופות לו בתפקידן ומעמדן." אחר כך הן מתייחסות למקרה חיים רמון. האם נראה לכן שהתיאור הזה נכון לגבי חיים רמון? כלומר האם אתן חושבות ש א)לא היתה לחיים רמון משיכה מינית כלפי המתלוננת שהיתה אחד הגורמים שהשפיעו עליו לעשות את מה שעשה? ב)המתלוננת היתה כפופה לחיים רמון בתפקידה ומעמדה? ג)חיים רמון עשה את מה שעשה במטרה להשליט פחד על המתלוננת? אפשר לדרוש את הרחקת חיים רמון ומורשעים בעבירות מין מהשלטון גם בלי הנחות שנראות לי הנחות מופרכות. א אמנם לא נאמר במפורש אבל נראה לי שזה מטעה לכתוב: "ידוע זה מכבר כי אלימות מינית אינה נובעת ממשיכה מינית" ולא לכתוב "ידוע זה מכבר כי אלימות מינית אינה נובעת ממשיכה מינית בלבד" נראה לי די ברור שמשיכה מינית יחד עם חוסר התחשבות בכללי מוסר גוררים אלימות מינית.

למעלה