חשבונאות

stkachov

New member
חשבונאות

יש לי מספר שאלות: 1. מהו בערך הציון שאני צריך להוציא בפסיכומטרי על מנת להתקבל לחשבונאות, אם יש לי ממוצע בגרויות של בערך 105. אני יודע שיש הבדל בין המוסדות השונים, אבל בכל זאת, אני מבקש סדר גודל. 2. כרגע אני למד לתואר ראשון בהנדסה בטכניון. סמסטר שלישי. האם הדיון בקבלתי ללימודים לחשבונאות ייעשה על סמך הרקע האקדמי שלי או בצורה רגילה כמו כל מועמד אחר? בזמנו התקבלתי ללא פסיכומטרי, כלומר על סמך המצרף. האם יידרשו ממני עכשיו לעשות פסיכומטרי, או שיוכלו להסתפק בהישגים שלי בטכניון במהלך שלושת הסמסטרים? 3. החוג כלכלה-לשבונאות באוניברסיטת חיפה, עד כמה הוא נחשב ועד כמה הבוגרים שלו משתלבים בשוק העבודה. מהו הביקוש הכללי לרואי חשבון במשק, ומהו הביקוש הצפוי בעתיד? יש הערכות? מהו השכר הממוצע בתחום זה? 4. מהי אופי העבודה של רואה החשבון? האם רוב העבודה מסתכמת בעבודה משרדית עצמית או שמדובר בדיונים ומצגות בפני צוותים גדולים וכד'. אני שואל בגלל שיש לי בעיה בשטף הדיבור, ולכן מעוניין לדעת עד כמה יש לעניין הזה חשיבות במקצוע זה? 5. האם החוגים נפתחים כל סמסטר, או שמא אם אני לא אספיק להתקבל לאוקטובר של שנה הבאה אני אצטרך לחכות שנה שלמה עד אוקטובר 2006? בוודאי יהיו לי עוד שאלות, אך בנתיים נסתפק בזה. תודה לעונים.

מקנסי

New member
תשובה לשאלה 5

עד כה, החוג לכלכלה באונ' חיפה על כל מגמותיו (לרבות חשבונאות) נפתח להרשמה רק למועד חורף, כלומר פעם אחת בשנה. למדתי זאת "על בשרי" כאשר ביטלתי השנה את הרשמתי לטכניון - הנדסת מכונות ופיספסתי את ההרשמה לכלכלה-חשבונאות באונ' חיפה.. אז "הלכה" לי שנה וחבל... אבל מי יודע, אולי זה לה לטובה.... אם לא איכפת לך, אשמח לדעת באיזה מסלול את לומד כיום בטכניון ומדוע אתה שוקל לעזוב אותו ולעבור דווקא לחשבונאות? כל טוב ובהצלחה.... אולי נפגש שנה הבאה בלימודים

stkachov

New member
אני

לומד הנדסת חומרים + כימיה. לא יודע, פשוט לא מסתדר לי עם זה, גם קשה, גם אני לא כל כך מתלהב מזה ואוהב את התחום הזה. לעומת זאת תמיד נמשכתי לתחום הזה של ניהול כספים, כלכלה ושוק ההון. לא נראה לי שנפגש שנה הבאה כי לי אין פסיכומטרי, כך שאם בסוף אלך לזה אז כנראה אתחיל ללמוד את זה רק עוד שנה וחצי

חשבונאות

1. באוניברסיטה העברית עם בגרות 105 צריך היה בשנה החולפת פסיכומטרי 620. הכנס לאתר מידעת ומתצא את כל נקודות החתך. קישור לאתר בדף הקישורים של הפורום. 2. דרוש פסיכומטרי. המדד הגבוה מבין השנים ממוצע בגרות/ממוצע אקדמי יובא בחשבון. 3. יש ביקוש לבוגרי החוג. שכר מתחיל אינו מן הגבוהים אבל ניתן להגיע לדרגות השכר הגבוהות במשק.אני נמנע מהבעת דעה על מוסד כלשהו כדי למנוע חשש ששקולים זרים פועלים עלי במתן חו"ד. 4. ישנו מיגוון גדול של תפקידים כך שניתן להמנע ממשרות בהן הקושי עשוי לבוא לידי בטוי. 5. פעם בשנה למיטב ידיעתי.

למעלה