חרם קולקטיבי על אליפות ישראל בשטח?

doline

New member
חרם קולקטיבי על אליפות ישראל בשטח?../images/Emo10.gif

מה קורה בנות? איפה כל השטיחוניות למינהן? דגנית ,חשבתי שתפתיעי ונראה אותך ברשימת המשתתפות,ת'אמת בסוף מתרגלים למסלול (כמו לכל דבר ) ואפילו מצליחים להנות. נורא עצוב שאין בנות ואני מוצאת את עצמי משוטטת לבד על המסלול ,מזל שדני בן מנחם נרשם,יש עם מי לדבר.... דגנית,מור ,פרויקט לשנה הבאה,לנסות להביא 10 נשים-מסטרס לאליפות ישראל בשטח,מה אתן אומרות?

efratramati

New member
אכן חלש מאוד

אני אישית נמנעת אחרי היחס בסובב שוהם שנה שעברה. יש צורך בקצת (באמת לא הרבה) תמיכה אקטיבית מההתאחדות לגבי זמנים וכו כדי שאני אבוא להתחרות. אם אני זוכרת נכון אף אחת מהשלוש (!) שניגשו בקטגוריית נשים מסטרס אז לא זכו למדידת זמנים בגלל CUT OFF לא סביר בעליל. ההרגשה היתה שלא מאוד רוצים אותנו שמה. אז כבוד על זה שניגשת - ובהצלחה !!!!

דורסל12

New member
אז על זה אני אומרת קחי אותי דגנית לשטח

כדי שבשנה הבאה יהייה יצוג של כבישוניות גם בשטח מה קורה בנות השטח איפה אתן כול הרצות רחוק המצלמות בוב יאללה......

בקושי התחלתי לרכב לא מזמן...

אין לי מושג אפילו איך נראה מסלול של תחרות ואם יש לי יכולת טכנית לעמוד בו... אם למישהי יש זמן וסבלנות לעזור לי להכנס לעניינים- יש סיכוי לשכנע אותי לנסות להתחרות גם ברכיבת שטח ולא רק בריצה...

dganitm

New member
נירית, כמה שאת צודקת ../images/Emo201.gif

שמתי לי למטרה להביא כמה שיותר נשים להתחרות בתחרויות שטח וכביש! מי כמוך יודעת כמה אני מכירה את התחושה של להיות מתחרה בודדת בים של גברים... לגבי התחרות בשוהם... אשמח לדעת על מה מדובר? מה קרה שם? גם אני התחרתי והייתי שמחה אם נפיק לקחים לתחרויות הבאות, דווקא בתחקות בשוהם יש הנחה יפה לנשים והשנה התחרות משנה את אופייה והופכת לתחרות מרתון אופני שטח XCM. ולגבי ההשתתפות שלי בתחרות... אני חוזרת עכשיו מפציעה ארוכה, אבל את תראי אותי בתחרויות הקרובות
הילה- אני לוקחת אותך! את באה?

doline

New member
זה המקום לטפל בנושא ולהעביר את המסר הלאה

גם אותי מענין לשמוע מה בדיוק היה שם בשוהם.העיניין עם תחרויות השטח הוא מורכב ,היום מכוון שאני גם שותפה לפעילויות האיגוד (שופטת ) אני מבינה טוב יותר למה צריך להוריד לפעמים רוכבות (ולפעמים רוכבים) לפני שהם סיימו את מלוא הסיבובים (זינוקים נוספים ולחץ בזמנים), מאידך לא תמיד מסכימה עם המהלכים שנעשים בתחרויות ומוצאת את עצמי הרבה פעמים מעירה ומנסה לתקן את היחס, לא נעים להגיע לסיום המסלול ולגלות שהמחשב כבר סגר זמנים ומוכן לזינוק הבא. אין מה לעשות לנו הנשים תמיד ייקח קצת יותר זמן מלגברים (לא לכולן). אשמח לשמוע מה מציק, ואעביר את המסר למקום ובזמן המתאים, ואולי נצליח לגרום לשינוי קטנטן. ועד אז להתחיל להתאמן, גם שנה הבאה אליפות ישראל היא על אותו מסלול בחיפה,שכן אליפות אירופה 2010 נערכת באותו מסלול. כבוד! (תוכלו להגיד שרכבתן על מסלול אליפות אירופה ).

efratramati

New member
מה שהיה שמה בשוהם

בסובב שוהם (לפני שנה) נרשמתי למקצה ספורט. תחרות ראשונה שלי בשטח תחת "כנפי" האיגוד. 24 קמ. שלוש הקפות. היינו שלוש(!) נשים בשכבת הגיל. בהזנקה סידרו אותנו על פי שכבת הגיל. בסיום ההקפה השניה הודיעו לי שהזמן נגמר ושאני לא יכולה להכנס למסלול. היה נראה לי לא הגיוני ולא מעשי שזמן הקאט אופ שלי, אישה בת 48, יהיה זהה לגברים בני שלושים וקצת על אף שמדובר באותו מקצה. למותר לציין שאחרי המקרה הזה לא מצאתי לנכון להתייצב על קו הזינוק של תחריות דומות נוספות. אם רוצים נשים בתחרויות האלו ההתייחסות צריכה להיות בהתאם. אם מי שמעניין בתחרויות זה מקצה העילית - גם זה בסיידר רק צריך להגדיר ככה את התחרות. אגב לפני כמה שבועות סיפרתי על המקרה לדוקטור יוני ירום והוא חיזק את נקודת המבט שלי הוא גם אמר לפי החוקים לא צריך להיות זמן זהה, שהעניין יטופל. במאמר מוסגר, אני המשכתי לסיבוב הנוסף למרות זאת ואולי בגלל זה. אני באתי כדי להשלים את מה שהתחלתי. למותר לציין שלא היה אף אחד ממקצה אחר במסלול באותו זמן. מעבר לכך מערכות מדידת הזמנים מספיק מתוחכמות כדי למדוד מספר מקצים במקביל לא?

zzebra

New member
שאלה

מישהי יכולה להסביר מה זה אומר תחרות מרתון אופני שטח XCM? ובכלל קצת להסביר על הבדלים בין סוגי תחרויות שטח שונות? תודה

מור שלז

New member
השינוי מתחיל כאן ../images/Emo13.gif

הרי זו בדיוק מטרת הפורום הזה: לקדם נשים בספורט, לקרב עוד נשים, לעודד לנסות, להתנסות, ושכל אחת מאיתנו תמצא את מה שעושה לה טוב. איך עושים את זה? קודם כל נראה שאת ודגנית כבר התחלתן בעבודה מעולה כאן: לאסוף מהבנות את האינפורמציה, להבין מה קרה? מה מפריע? מעבר לזה, אני חושבת שאחד הדברים שכולנו צריכים, וזה נכון אולי במיוחד לגבי נשים, זה השראה. ואין כמו הפורום הזה: תביאו את עצמכן, שתפו אותנו בהתלהבות, מה באופני שטח עושה לכן טוב כל כך, תביאו תמונות (
איילת לקבלה), סיפורי רכיבות. תתפלאו כמה שהאהבה הזו, וההתלהבות הזו מדבקות! וכמובן, בסיפורים, בשיתוף, אני איתכן. תמיד שמחה להביא סיפורים וראיונות עם נשים מעניינות (נירית, אני כבר מזמינה ראיון איתך). אז יאללה, בואו נייצר את הבאזז, ננצל את הפורום הזה, את הבמה הזו, ואת העובדה ששתיכן פעילות ותורמות גם במסגרת האיגוד, ויכולות להשפיע. בהצלחה לכולנו

השראה קשורה למוליכות, לא?

תשמעי.. לא כל אחת בנויה לתחרות. נכון שיש משהו מדהים בתחושה הזו של מיצוי היכולות עד הסוף, דחיקת הגוף עד הקצה ואיתגור היכולת בטח ובטח כשמדובר בספורט שאוהבים ופתאום לוקחים אותו למקום אחר לגמרי, רווי אדרנלין וריגושים (את התחושה בסוף מקצה הסלאלום בחתירה, קטע של 3 ק"מ הדורש את מלוא הריכוז, המאמץ ושיתוף הפעולה של הצוות, כולל ניצול כל מאגרי האנרגיה, אי אפשר להחליף בשום דבר!!) כשלעצמי, ניסיתי פעמיים על אופניים, בטח אנסה שוב, אבל בינינו - מעדיפה לרכב עם המצלמה, לראות את התמונות מתרחשות ולהספיק גם לתפוס אותן. חוצמזה - נירית היא תותחית, וגם אם יהיו לה 430 מתחרות, עדיין היא תעמוד על המדרגה הגבוהה בפודיום...
ולגבי ההשראה - אחד הדברים שאני הכי אוהבת בספורט הוא החיבור. דרך הפעילות המשותפת, אפשר להגיע לשפה אחת - בכל מקום בעולם. חתרתי באפריקה, בסקנדינביה ובאירופה ובכל פעם, החיבור עם החותרים (והחותרות) האחרים היה מיידי, חזק ומדהים. גם באופנים - עצם הרכיבה המשותפת מהווה גשר ישיר לרוכבים האחרים (בתמונה - אני ו"אחותי" האנגלייה, ברכיבה בקפריסין) אז מי צריך תחרות? צריך להנות! שיהיה מלא טוב איילת

וגם

אגב, הכתבה המלאה על הרכיבה בקפריסין פורסמה במגזין האחרון של "אופניים". התמונות האלו לא פורסמו שם. אחרות כן

וזהו לבינתיים

בקיצור - תהנו תוציאו אנרגייה תתמלאו ביותר תחייכו המון יהיה כייף! (אה, ואם תקראו לי, אוכל גם לצלם)

avivar

New member
השראה שמביאה אותי להציע מיזם חדש..

כמו שאיילת כתבה, לא כל אחת שמה לנגד עיניה ובראש מעייניה את עיניין התחרות (ארחיב בפעם אחרת את תפיסת הזן - לעיניין התחרויות..) אז יש כאן נשים שרוצות לרכב אבל חוששות להצטרף לקבוצות הסדורות הן מבחינת כושר הן מבחינת פחד לא לעמוד בציפיות,ובעיקר בשל הפאן התחרותי שהן לא מוצאות בו עיניין. קראתי הבוקר פוסט של רוכבת כמעט מיואשת, ואז החלטתי שצריך לעשות משהו בנידון. ההצעה: לרוכבות כביש בלבד(סורי לא מתקרבת לשטח=חוסר התאמה מוחלט). מי שרוצה על אחריותה בלבד, אני מוכנה להוביל רכיבות של מתחילות/ סמי מתחילות, משהו בטווח של 20-30קמ מהירות עד 20 קמש. אולי בראש ציפור (מקום בטוח יחסית..)פעם בשבוע. עד שתתפוס תאוצה. טוב מור אני יודעת מה תהייה התגובה שלך..דולה או לא..??!!

zzebra

New member
אני בעד!!

עם עדיפות ענקית לשעות הערב ולא בוקר. כבוד על היוזמה.

מור שלז

New member
אחלה מיזם../images/Emo70.gif כמה טוב שאת כאן ../images/Emo24.gif

אביבה היקרה - אם לא היית היו צריכים להמציא אותך! את דולה בנשמתך
בנות, קודם כל אני ממליצה בחום על אביבה: היא מנוסה, רגועה ומרגיעה, ובאמת באמת אוהבת את זה - שזה מדבק. וחוץ מזה, נראה לי שהגיע הזמן להוציא לדרך את פרוייקט הדולות של הפורום: רכיבת כביש, שטח, ריצה, שחייה, הכל הולך. אני אתבשל על זה עוד קצת, ונעשה משהו.
מור

avivar

New member
רכיבת מתחילות

אופציה אחת ראש ציפור בערב (חוששת שיהיה די עמוס,לא יודעת לגבי התאורה..) אופציה שניה - יום שישי בוקר כמה מוקדם שאפשר , לעשות את המשולש לאט לאט עם מספר אתנחתאות -לפי הצורך. בעיני עדיפות שניה יותר טובה , אל דאגה, כולן יכולות !!

zzebra

New member
בגלל שאנחנו מתחילות,

לדעתי להתחיל קצת בפארק, להשתפשף ולקבל ביטחון ואז לעבור למשולש.. לגבי תאורה ועומס- אני אבדוק היום (גרה ממש קרוב). אבל בכל אופן מתחיל להחשיך לא לפני 19:30...

למעלה