חרדים שידלו ילדים קטנים לומר תפילות תמורת סוכריות

TaL53

New member
אהא. זאת כבר התקדמות

זא מבחינתך שידול ילדים וכפייה של אמונה שאינה שלהם, בלי ידיעת ההורים היא פסולה בעיניך, אני מבין נכון? או שהיא פסולה רק כללי מדובר בשידול חרדי?
&nbsp
והמשך התהייה בנושא - הרי טענו שהשידול הזה הוא בסדר גמור, אז למה אתה צריך להגן על בתך מפני זה? זאת מדינה חופשית וכמו שמותר, לטענתך, לשדל ילדים חילוניים, כך מותר לשדל ילדים חרדים

אנחנו חוזרים לתחילת השרשור

1. ליהודי מותר לגרום ליהודי אחר להתקרב אל יהדותו
2. לבן אדם המאמין באידיאולוגיה מסוימת, מותר להפיץ אותה. במרחב הציבורי אנחנו רואים לא מעט אנשים המחלקים פלאיירים, מרססים גרפיטי "בשר זה רצח", מארגנים הפגנות ועצרות, מצעדי "גאווה" וכיו"ב.
3. זכותו של מי שמתנגדת לאידיאולוגיה כזאת או אחרת להתנגד לה.

אם הוריהם של הילדים החילונים מהכתבה מתנגדים בתוקף לחלוקת הסוכריות, הייתי ממליץ לאותם הבחורים הדתיים לנסות לדבר על ליבם של ההורים, ואם הם יעמדו בסירובם, למצוא אזניים קשובות יותר במקום יותר סימפטי.

אגב, אני בטוח שבתי תשמע לא מעט שטויות במסגרת תכנית הלימודים בביה"ס, החל מקורות חייו של הקדוש המעונה יצחק רבין רודף השלום וכלה במסרים "חברתיים". כמובן, אשמיע לה את משנתי הסדורה.

TaL53

New member
למה חזרנו?! הייתה התקדמות משמעותית

אם כך-
&nbsp
1. לחרדי מותר לכפות את דעתו על חילונים, כולל שידול ילדים קטנים בלי הסכמת הוריהם ואין שום דבר פסול בבסיס המעשה שלהם (רק אם ההורים ידעו על כך ויתנגדו, רחמנא דליצן).
&nbsp
2. זה שנותנים לילד סוכריה כדי שידלקם משהו שהוא לא מבין בכלל, כנראה שגורמת להבין את מהות הדת ולרצות להתקרב אליה. באותה מידה גם לצרוח "אושוויץ, שואה" על נשות הכותל מביא לאותו אפקט.
&nbsp
3. המעניין הוא שאם חילוני ינסה לעשות משהו בסגנון כזה לא רק שיעשו בו לינץ' אלא שגם יצדיקו את הלינץ הזה (כי מה הוא מעז לנסות לכפות את אורח חייו על מי שלא רוצה בכך) אבל אם יצאו נגד המעשה המביש שהעלתי לכאן התגובות יהיו.. ממ.. משהו בסגנון של "אנטישמים!! סתם נטפלים לדתיים!! זה קרנחדשה-שמאלנים!! וזה ההבדל הקטן אך המשמעותי ביחס בין חילונים לחרדים בכל הנוגע לכיבוד האחר.

TaL53

New member
אני ממש לא שופט את החרדים

לפי שאול, שאגב גינה בצורה מסויימת את המעשה. אני שופט את מי שעומד מאחורי מקרים כאלה ומי שמעודד אותם.

beatman

Member
שאול תוקפני ?

הוא נחמד מאוד בהשוואה לבריונים ממאה שערים.

ברור, ביום הזיכרון לרחבעם זאבי אתה מוזיל דמעות

ועולה לקברו, נכון?

אני מתנגד עקרונית לכל רצח, ולרצח פוליטי בפרט,

ולא רק מנימוקי "תועלת", אלא גם מנימוקי מוסר.

אני מעדיף מוסר אלוקי

ולפיו אין קביעות גורפות לגבי פעולה כזאת או אחרת. אסור לשקר, אבל לפעמים חובה לשקר (ע"ע "משנים מפני דרכי שלום"), אסור לרצוח, אבל יש במלחמה וגם באזרחות יש מצבים המצדיקים פעולה זו, וכו' וכו'.

אגב, אתה צמחוני בנוסף לכול?

ציינתי מקורות

גגל את "מותר לשנות מפני דרכי שלום" וגם "הבא להרגך". אני כבר לא מדבר על כך שהתורה גוזרת עונש מוות על ימין ועל שמאל.

beatman

Member
איזו שטות!

"כאן שזה לא משנה לחרדי אם החילוני התורן הוא יהודי לפי ההלכה או לא"
ברור שזה משנה, אסור ליהודי לעסוק במיסיונריות(=המרת דת של גויים ליהדות).
תשאל איזה חרדי שתרצה.

TaL53

New member
לאור הפשקוילים שמגדירים חילונים כ"כופרים"

ולאור הדברים שנכתבו בשרשור הזה:
> כשחילוני מצוי לא שונה בהרבה מגוי מצוי
&nbsp
כנראה שזאת לא כזאת "שטות".

beatman

Member
כופרים אבל לא גויים

זאת בהחלט שטות.
אומרים על החילוני שהוא מתנהג כמו גוי(אבל לא שהוא גוי
) ורוצים לקרבו.
מי שהוא באמת גוי, זה לא רלוונטי עבורו ואסור לנהוג במיסיונריות ע"פ ההלכה.

TaL53

New member
לרצות לקרבו אין זה אומר

לכפות עליו מה שאינו רוצה או לשדל ילדים לקרוא תפילות בשביל סוכריות. זהו שימוש מאוד עקום ושגוי בדת.

למעלה