חקיקה פסיכומטרית

otk

New member
חוק דבילי.

למה נראה להם כי עד לתום שני שליש מכמות המפגשים בקורס, התלמיד יהיה רשאי לבטל את השתתפותו? מילא לאחר השיעור השני, דבר מגוחך כשלעצמו (מה, כבר לאחר שני שיעורים הוא אינו מרוצה מהמדריך והמרקם החברתי שנוצר בכיתה?), אבל לאחר שחלף זמן כה רב, כאשר ממילא רוב השבועות האחרונים מוקדשים לפתירה קדחתנית של סימולציות בבית, ואת רוב עם לא כל הציוד שהמכון מספק הוא כבר קיבל? קצת מוגזם. במצב כזה, כולם יבטלו את השתתפותם לאחר שליש או שני שליש מהקורס, ופראייר מי שלא יעשה כן. חבל שהציבור הפוטנציאלי אליו מכוון המכונים, קרי חיילים משוחררים, עדיין לא קולט כי הם לא משפרים את הציון כמעט במאומה, עובדתית. אף היה מחקר על כך, והתברר כי הציון משופר כולה בעשרה נק' עלובות. ממילא כל החומר שמקיאים המדריכים מופיע בצורה מפורטת ביותר בספרי הלימוד. עדיף לחסוך את הכסף למטרות נעלות יותר.
 
אני לא מסכימה איתך בדבר אחד

למכונים יש השפעה פסיכולוגית מאוד גדולה על אנשים. לא כל בנאדם מסוגל להושיב את עצמו וללמוד ללא מסגרת מובנת והמכונים מסייעים להם. מעבר לכך, המחקר שאתה מדבר עליו נערך על ידי המרכז הארצי לפני משהו כמו 12 שנה ככה שלא רק שהוא לא מעודכן, אי אפשר לדעת עד כמה הוא נכון ואם הוא לא מוטה.
 

otk

New member
התכוונת לשטיפת מוח.

הנורמה היא, שבתום או לפני השירות הצבאי, נרשמים למכון כזה או אחר, מתוך אמונה עיוורת כי השפעתם על הציון מכרעת. רק חבל שלא טרחו לספר שכל החומר הנלמד בכיתה, מופיע בצורה מפורטת ביותר בספרי הלימוד השונים. ברור שבנאדם צריך להיות מודע ליכולות האוטודידקטיות שלו, אבל באמת, כ"כ קשה לארגן לעצמך מערכת שעות מסודרת? חבל על הכסף. בכל אופן, אני יכול להעיד בין השאר על עצמי. נרשמתי בזמנו לקידום תיכון ז"ל, וכשגיליתי לאחר עלעול קצר בספרים שכל החומר המוכתב לקלסרים מופיע שם, העדפתי להבריז מכמה שיעורים (רק כמה, בכל זאת, שילמתי על הקורס) וללמוד בכוחות עצמי. זו דעתי.
 
אתה מגזים

לא מדובר על שטיפת מוח ויש לא מעט אנשים שניגשים בכוחות עצמם. עם זאת רוב האנשים הם לא אוטודידקטים מנוסים וכל חייהם למדו תחת מסגרת מסודרת ומאוד קשה להם לצאת מהפאזה הזו. כן יש אנשים שצריכים שיגידו להם מה לעשות ומתי ולא, לא כל אחד יכול לבנות לעצמו מערכת שעות מסודרת שתכסה את כל החומר. נכון המכונים נוטים להאדיר את עצמם, אבל כאן נכנס השכל שלנו שלוקח את הדברים בפרופורציה
 
למעלה