חסכון קטן ... המלצות ?

מצב
הנושא נעול.

Cadillac

New member
חסכון קטן ... המלצות ?

חסכון קטן ... המלצות ?
שלום לכולם, אנחנו זוג צעיר עם חסכון קטן של כ100 אלף שקל, נכון שכיום זה לא "מי יודע מה" אבל אנחנו מטפחים אותו יפה עם כל מה שנשאר מהמשכורת. עד היום "ניהלתי" את החסכון ע"י קרנות נאמנות שלדעתי עשו עבודה יפה: 1. פסגות מדדית ללא מניות (5103098) 2. אתגר אג"ח ממשלתית (5104450) אני מחפש את אותו הפתרון שיוסיף עוד 2 אחוז ... לאחרונה העברתי כ20% מהתיק ל: 3. קסם יתר 50 (1092014) דעתכם, המלצותייכם יתקבלו בברכה. אני לא מנהל את התיק באופן שוטף אלא בודק מה חדש וכיוונים רק אחת לכמה חודשים, אז לנהל תיק מניות מורכב זה לא הפתרון. החסכון הוא לדירה ונצטרך אותו בעוד 3-4 שנים.

NS101

New member
אני חושב שהעברה נעשתה מאוחר מדי

חסכון קטן ... המלצות ?
שלום לכולם, אנחנו זוג צעיר עם חסכון קטן של כ100 אלף שקל, נכון שכיום זה לא "מי יודע מה" אבל אנחנו מטפחים אותו יפה עם כל מה שנשאר מהמשכורת. עד היום "ניהלתי" את החסכון ע"י קרנות נאמנות שלדעתי עשו עבודה יפה: 1. פסגות מדדית ללא מניות (5103098) 2. אתגר אג"ח ממשלתית (5104450) אני מחפש את אותו הפתרון שיוסיף עוד 2 אחוז ... לאחרונה העברתי כ20% מהתיק ל: 3. קסם יתר 50 (1092014) דעתכם, המלצותייכם יתקבלו בברכה. אני לא מנהל את התיק באופן שוטף אלא בודק מה חדש וכיוונים רק אחת לכמה חודשים, אז לנהל תיק מניות מורכב זה לא הפתרון. החסכון הוא לדירה ונצטרך אותו בעוד 3-4 שנים.
וכרגע יש סיכון משמעותי בחשיפה מניייתית, בדגש דרך היתר 50.

Cadillac

New member
גם אני מסכים שמרבית העליה כבר הייתה

וכרגע יש סיכון משמעותי בחשיפה מניייתית, בדגש דרך היתר 50.
אני פשוט מסתכל עלייהם כעל "עסקים קטנים" יחסית למניות ת"א 25/100 ויחסית למדד של לפני דצמבר הם עדיין במרחק של מעל 60% ממנו בניגוד לת"א 25 שרחוקים מרחק נגיעה מהשער שלפני דצמבר. החשיפה המנייתית גדולה מדי? מסוכנת מדי? המלצה אחרת ... ?

NS101

New member
אני חושב שזו ספקולציה

אני פשוט מסתכל עלייהם כעל "עסקים קטנים" יחסית למניות ת"א 25/100 ויחסית למדד של לפני דצמבר הם עדיין במרחק של מעל 60% ממנו בניגוד לת"א 25 שרחוקים מרחק נגיעה מהשער שלפני דצמבר. החשיפה המנייתית גדולה מדי? מסוכנת מדי? המלצה אחרת ... ?
אני חושב שזו ספקולציה
שלא מתאימה לכסף המיועד לרכישת דירה. יתר זה בלאגן.

dw2322

New member
הוא שואל על כל המדד

אני חושב שזו ספקולציה
שלא מתאימה לכסף המיועד לרכישת דירה. יתר זה בלאגן.
הוא שואל על כל המדד
לא רק נייר אחד מתוכו, כך שזה נראה לי פחות מסוכן. יש במדד חברות קטנות לא רעות בכלל (נגיד על בד) ומאחר ומדובר בהשקעה לכמה שנים טובות הרי שלטעמי אין בעיה אם חלק מהתיק יורצה למניות (בדוגמה שלו 20%) ולא הכל לאגחים. מה שכן אני הייתי מעדיף, בהנתן הכתבה של 80/20, ש 10% ילכו לת"א100 ו 10% ליתר50.

NS101

New member
אני גם מדבר על המדד.

הוא שואל על כל המדד
לא רק נייר אחד מתוכו, כך שזה נראה לי פחות מסוכן. יש במדד חברות קטנות לא רעות בכלל (נגיד על בד) ומאחר ומדובר בהשקעה לכמה שנים טובות הרי שלטעמי אין בעיה אם חלק מהתיק יורצה למניות (בדוגמה שלו 20%) ולא הכל לאגחים. מה שכן אני הייתי מעדיף, בהנתן הכתבה של 80/20, ש 10% ילכו לת"א100 ו 10% ליתר50.
אני גם מדבר על המדד.
התנודתיות היא עצומה והיא בהחלט לא מתאימה להשקעה לאנשים שלא מבינים, אלא באחוזים קטנים מאוד, אם בכלל. לבטח לא 20% מהתיק. אתה יודע מה, גם לא 10%. אז יש שם את על בד? אוקיי ו? יש שם גם את טאואר, אוסיף, אלרון, אורכית, ביוליין, בסר אירופה, כן פייט ביופרמה ורבות נוספות. זה מדד מסוכן מספיק, בקיצור.

global5

New member
תשובה

חסכון קטן ... המלצות ?
תשובה
היות ולכסף יש מטרה מוגדרת, תזדקקו לו בעוד מספר שנים בודדות (3-4 שנים), חשוב להשקיע אותו באפיקי השקעה לטווח מתאים. לדוגמא, השקעת אחוז גבוה מידי ברכיבים מנייתיים עשויה שלא להתאים לכם. מכיוון שיש מגוון רחב של אפשרויות, כדאי שתפנו לאיש מוסמך שייעץ לכם כיצד לנהוג. תוכלו לעשות זאת (ללא כל עלות) על ידי פניה למשווק השקעות. אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לצרכי הלקוח.

אזרח111

New member
מה לגבי ...

חסכון קטן ... המלצות ?
מה לגבי ...
העברת כל הכסף לקרן 80/20?

מצב
הנושא נעול.
למעלה