חניה ליד מעקה בטיחות

חניה ליד מעקה בטיחות

ברצוני לברר מדוע אסור לחנות ליד מעקה בטיחות על שפת הכביש?
במקרה שלי חניתי ליד מעקה בטיחות הנמצא כחצי מטר מהכביש ואין מדרכה להולכי רגל אלא דשא.
האם בתיאור המקרה באמת אסור לחנות? האם אפשר לערער ולבקש לבטל את הקנס?
אם אסור לחנות שם מדוע לא צובעים את שפת המדרכה באדום לבן?
תודה על ההתייחסות

YTmda

New member
לא ברור לי מהודעתך...

האם מדובר בדרך עירונית?
באיזה מעקה בטיחות מדובר? האם מדובר בצד הימני של הכביש?
ואם יש דשא ולא מדרכה - איף אתה רוצה שיצבעו את שפת המדרכה באדום-לבן?

בכל מקרה, תקנות התעבורה אוסרות העמדה וחניה של רכב בצד מעקה בטיחות להולכי רגל בשפת הכביש, אלא אם תמרור מורה אחרת.

חניה ליד מעקה בטיחות בשפת הכביש

מדובר בדרך עירונת, מדובר על צד ימין של הכביש, גם אם יש דשא ולא מדרכה, יש שפת כביש שאפשר לצבע באדום לבן.
נוסף לכך המעקה לא היה בשפת הכביש אלא כחצי מטר פנימה.
ברור שיש תקנות תעבורה, אך צריך גם היגיון ושכל ישר.

32103210

New member
התשובה פשוטה

א.כי כך נקבע בתקנות.
ב. מעקה בטיחות נבנה כדי שהולכי רגל ,לא יעמדו בנקודה זאת על הכביש, אם הנהג מחנה את הרכב, ויוצא ממנו ,אופס.יש הולך רגל על הכביש.

be_roo

New member
אני בספק שזו הסיבה. באותה מידה ניתן לטעון שאם

יש תקנה שאוסרת על הולך רגל לצעוד בכביש, כל נהג שנגש או יוצא מרכבו הוא עבריין כי הוא עושה זאת מצד הכביש.

מעקה בטיחות נועד למנוע מהולכי רגל להתרפץ לכביש, והוא מוצב בניקודות שיש חשש שזה יקרה (ביציאה מבתי ספר וגנים, ליד גני שעשועים או בכל מקום שבו הולכי רגל נוטים לסכןאת עצמם בהתפרצות).

גם אני תהיתי בעבר לגבי האיסור לחנות לידו, אולי הוא נובע מהצורך להשאיר את המעקה כך שיראה לנהגים כדי שידעו שיש במקום הולכי רגל שעלולים לצאת במפתיע, גם אם המעקה אמור למנוע זאת מהם, אבל מעולם לא השלמתי ממש עם הטיעון הזה.

be_roo

New member
אין ספק שאתה טועה

מטופשת? אולי. עד שלא תשמע ממקור מוסמך את ההגיון שמאחורי, לא תוכל לקבוע.

נועדה לגבות כסף? העובדה שאתה לא מבין או מסכים עם תקנה מסויימת לא אומר שהיא נקבעה לפני עשרות שנים כדי להוציא ממך כסף.

wil

New member
יכול מאוד להיות שהתקנה נקבעה לפני עשרות שנים

בגלל סיבה עניינית, שחדלה להיות רלוונטית לפני שאני או את נולדנו בכלל...

למעלה