חנוכת מפעל צין ומסילת הרכבת 1977

מצב
הנושא נעול.

תחבורתי

New member

אני מצרף להתרשמותכם הזמנה אישית מהאוסף הפרטי שלי של טקס חנוכת מפעל צין (כימיקלים לישראל בע"מ)1977 והשלמת מסילת הברזל אורון-צין. במעמד ראש הממשלה מר מנחם בגין ז"ל. השמח לקבל תגובות, ואם הנושא מענין אותכם הפרסם עוד פריטים דומים. ראו תמונות מצורפות.

תחבורתי

New member
עוד תמונות מההזמנה

אני מצרף להתרשמותכם הזמנה אישית מהאוסף הפרטי שלי של טקס חנוכת מפעל צין (כימיקלים לישראל בע"מ)1977 והשלמת מסילת הברזל אורון-צין. במעמד ראש הממשלה מר מנחם בגין ז"ל. השמח לקבל תגובות, ואם הנושא מענין אותכם הפרסם עוד פריטים דומים. ראו תמונות מצורפות.
עוד תמונות מההזמנה

איליה.

New member
"לאילת בתכנון" ../images/Emo13.gif

עוד תמונות מההזמנה
"לאילת בתכנון"

תחבורתי

New member
עוד תמונה מההזמנה צד פנימי

יהוושע

New member
אכן פריט יפה ומעניין . עצוב להיווכח

אכן פריט יפה ומעניין . עצוב להיווכח
שמאז אותו מפעל סלילה חשוב , שאגב מכיל בתוכו את גשר הרכבת הגבוה בארץ , מעל נחל צין , לא נעשה שום פרוייקט רציני ברכבת עד לאמצע שנות ה - 90 , והקו לאילת לא עומד כלל על הפרק למרות עשרות הכרזות , תכנונים ומפות בנושא שצצו ועלו כול השנים כפטריות אחרי הגשם . אני אפילו זוכר את קורפו שהיה שר תחבורה , עומד על איזו גבעה במרכז אילת יחד עם ראש העירייה , מחווה בידו על מקום נעלם ואומר לו : כאן תהיה תחנת הרכבת שלך ... ( קרעחצן ) אבל לצערנו דיבורים לחוד ומעשים לחוד . עכ"פ בכ"ז , מסילת אורון-צין היא לדעתי פרוייקט הנדסי אדיר ויפהפה , שאף אינו פוגע בנופו של הנגב ולדעתי אף מוסיף לו , סיירתי שם לפני שבועיים וחצי . אני זוכר עוד מאז דיווח מיוחד באחד העיתונים של כתב שנסע על הציר החדש ברכבת מיוחדת בעלת שני קרונות נוסעים . הפרוייקט עורר התרגשות רבה בעיקר בנגב , כי נדמה היה שהנה הוא מתחיל להתקרב למרכז הארץ , מה שלא קרה במציאות . אגב , אם כבר מדברים על פגיעה בנוף , נחרדתי לראות באזור ההוא , ממש במרכז אחד המכתשים , ארובה של מפעל השורף פוספטים ( או משהו כזה ) בהליך הפיכתם לסיד . זיהום סביבתי מ ז ע ז ע . כול האזור הסמוך לאותה ארובה מכוסה בשכבות של סיד המזהמות הכול . דבר רע ומכעיס נוסף שהתברר לי באותו טיול הוא שמפעלי ים המלח חוסמים את דרכם של נחלי הערבה שיורדים אל ים המלח בדרומו , מפני שאינם רוצים שמי הנחל מלאי הסחף יזהמו את בריכות האידוי המלאכותיות שלהם . הנחלים מתרכזים במקום אחד בגלל החסימה , הופכים לביצה שורצת יתושים , ומצד שני , ים המלח אינו מתמלא ומצטמק והולך בהדרגה , טעות אקולוגית ממדרגה ראשונה . ( אפרופו מסילה לאילת - יוק , כך גם תעלת הימים {זוכרים?} שתכליתה למלא את ים המלח במי הים התיכון-יוק ) . מרגיזזזזזזז כול כך , עד שבא לך לנער מישהו שם בצמרת ( ומה בדיוק עושה השר לאיכות הסביבה? ) טוב טוב .

oren*

New member
פריט יפהיפה הצגת כאן, תודה ../images/Emo140.gif

פריט יפהיפה הצגת כאן, תודה

סגנון עיצוב מאוד מקובל באותה תקופה, פחות שימוש בתמונות וצבעים "מציאותיים" ויותר שימוש בצורות גיאומטריות וצבעים בוהקים. הלוגו של רכבת ישראל שמופיע על ההזמנה זכור לי כילד, מישהו יודע באיזו שנה החליפו אותו ללוגו הנוכחי?

סמלי רכבת ישראל

פריט יפהיפה הצגת כאן, תודה

סגנון עיצוב מאוד מקובל באותה תקופה, פחות שימוש בתמונות וצבעים "מציאותיים" ויותר שימוש בצורות גיאומטריות וצבעים בוהקים. הלוגו של רכבת ישראל שמופיע על ההזמנה זכור לי כילד, מישהו יודע באיזו שנה החליפו אותו ללוגו הנוכחי?
סמלי רכבת ישראל
הסמל ´המקורי´ של רכבת ישראל הומצא בסביבות שנת 1949, מעט אחרי הקמתה (בהתחלה פשוט כתבו על הקטרים ´רכבת ישראל´). הסמל החדש והמוכר לנו כיום הופיע לראשונה על רכבת בתחילת שנת 1995 (ינואר/פברואר), על קרונות ´אסלינגן´ 116 ו-117 וכנראה גם על קטר G12 מספר 111, שהיו הראשונים שנצבעו בצביעה החדשה (הקרונועים נצבעו בצביעה הזו כבר ב-1992 אבל עם הסמלים הישנים).

הזמנות לאירועי רכבת

הזמנות לאירועי רכבת
אני יכול סלפר למי שמתעניין בפריטים כאלו שיש בארכיון מוזיאון הרכבת בחיפה מגוון רב וגדול שלהם מכל תקופות רכבת ישראל (אם כי אני לא זוכר במפורש את ההזמנה הזאת, רק דומות לה). כמו שותיקי הפרום כבר יודעים, ארכיו מוזיאון הרכבת לא נגיש כיום לקהל באופן רשמי, מסיבות טפשיות ומטופשות של מחלוקות פנימיות ברכבת, אבל אם זה חשוב לכם, אתם מוזמנים להתקשר ל-8564180-04 בימי השבוע בין 1545-1230 ולשאול את פול קוטרל.

יהוושע

New member
חנצ´יק , סרוק נא כמה מהן ופרסם אותן

הזמנות לאירועי רכבת
אני יכול סלפר למי שמתעניין בפריטים כאלו שיש בארכיון מוזיאון הרכבת בחיפה מגוון רב וגדול שלהם מכל תקופות רכבת ישראל (אם כי אני לא זוכר במפורש את ההזמנה הזאת, רק דומות לה). כמו שותיקי הפרום כבר יודעים, ארכיו מוזיאון הרכבת לא נגיש כיום לקהל באופן רשמי, מסיבות טפשיות ומטופשות של מחלוקות פנימיות ברכבת, אבל אם זה חשוב לכם, אתם מוזמנים להתקשר ל-8564180-04 בימי השבוע בין 1545-1230 ולשאול את פול קוטרל.
עבורנו , במטותא ממך .

סריקות בארכיון

עבורנו , במטותא ממך .
סריקות בארכיון
לצערי, מסיבות שלא תלויות רק בי, הצטצמה לאחרונה המעורבות שלי בפעילות מוזיאון הרכבת, ולפיכך אני נאלץ לאכזב אותך ולהסביר שבזמני המועט בארכיון אינני יכול לפנות זמן לנושא זה. צר לי.

יהוושע

New member
חבל....

סריקות בארכיון
לצערי, מסיבות שלא תלויות רק בי, הצטצמה לאחרונה המעורבות שלי בפעילות מוזיאון הרכבת, ולפיכך אני נאלץ לאכזב אותך ולהסביר שבזמני המועט בארכיון אינני יכול לפנות זמן לנושא זה. צר לי.
חבל....

מצב
הנושא נעול.
למעלה