חלקית הפי אנד

ענתר

New member
חלקית הפי אנד

בעקבות ההמלצה לפנות לגברת הנחמדה ממשרד הפנים, פניתי גם אני, ואתמול הגיעה מעטפה ממשרד הפנים ובה תמצית הרישום של סבתי. מדוע חלקית? כי לא קיבלתי פרטים חדשים, כגון שמה מלפני נשואיה לסבי (השם בו עלתה ארצה מנשואיה הפקטיביים, ללא שם זה לא אוכל לפנות לארכיון הציוני) תאריך עליתה ארצה, או תאריך לידתה. מדוע שמח, כי למרות התשובה באימל שלא משנים פרטים בתמצית רישום של אדם מת, היא הצליחה לשנות את שם המשפחה המשובש לשמה האמיתי, ולתקן את ארץ מוצאה מלטביה לליטא בקיצור יש עם מי לדבר תודה לאילנה

ליהיא51

New member
כנראה שהגברת במשרד הפנים

באמת נחמדה, אם הסכימה לשנות - ושינתה את הרישום. ביקשה הוכחות ?

ענתר

New member
לא ביקשה הוכחות

ולא שינתה, העבירה הלאה לממונים על הנושא והם החליטו שצריך לשנות, אולי אימתו עם שם הסבא

sharonpines

New member
../images/Emo207.gif שינוי פרטים בחברה קדישא

בוקר טוב, לא זוכרת אם סיפרתי לכם, אבל לפני כשנה, ניסיתי למצוא את קברה של אם-סבתי בנחלת יצחק. ניסיתי למצוא לפי גוש-חלקה, אך לא מצאתי אפילו את הגוש המדובר, שלא לדבר על הקבר. לפני כחודש, קבעתי עם איש חברה קדישא ונסעתי שוב למקום. כרגיל, עזרה יוצאת דופן. סיכמנו שאלך ברגל, והוא יכוון אותי טלפונית בהתאם למצבות שבאזור (אכן מסתבר שהגוש המדובר בעייתי במקצת). ושמחה רבה - מצאתי - מצ"ב תמונה. לפני כשבועיים הועלה כאן הקישור לאתר חברה קדישא של גוש דן. רק משיטוט בו, שמתי לב לפתע כי אם-סבתי רשומה במרשם בתור לאה מילר (שם משפחתה מנישואיה השניים), אך על המצבה כתוב לאה שיטה - שם משפחתה מנישואיה הראשונים ושם משפחתה של סבתי. יש אפשרות באתר של חברה קדישא לפנות אליהם ולבקש לשנות פרטי רישום. למזלי, התייעצתי עם אבי בטרם עשיתי פעולות על דעת עצמי... סבתי הייתה מסוכסכת עם אביה החורג. היא זו שהקימה את המצבה לאמה כשהתייתמה בגיל 16, וכנראה כאות מחאה, התעלמה מנישואיה של אמה לאביה החורג. עם זאת, רשמית, אם-סבתי הייתה אישה נשואה עם שם משפחת בעלה, ולפיכך כך נרשמה במרשם. אבי ביקש שלא לשנות.... אך בשביל הסקרנות- האם מישהו פנה לחברה קדישא בבקשה לשינוי ובקשתו התקבלה? שבוע טוב לכולם, שרון

ענתר

New member
שינוי שם לא

אבל שינוי התאריך כן, ושוב לא ביקשו הוכחה מי אני, וענו מאוד יפה, וגם שינו

למעלה