חלום

mahila

New member
חלום 4.7.2021 (בין שבת לראשון)

חלמתי שאני נמצאת בבית ילדותי של ההורים שלי ויש מישהו שהוא יושב בחלון ומציץ.

בהתחלה הוא חומק, אבל מתישהו אני מצליחה לצלם אותו לפני שהוא בורח.

הוא איש קטן כנראה נכה, עם עיניים בהירות ושיער בלונדיני.

בדיעבד שחושבת על זה יכול להיות שהוא דומה לבן שלי אבל לא הבנתי את זה בחלום.

אני מנסה להעביר את זה לרשויות או לקבל הזדהות מהשכנים אך ללא הצלחה.

רקע: בת 37 נשואה+ 2, עובדת שכיר, יחסים עם בעלי: עברנו תקופה של מריבות, כרגע בתקופה טובה, עוברים דירה בקרוב לעיר הולדתי

אלישבע777

Well-known member
שלום מהילה, mahila

הפרוש לי לחלום על מישהו זר המציץ מן החלון

החלום קצר כמעט סטאטי. אין בו הרבה התרחשויות או תנועה. החלום מתאר בעיקר מצב: את נמצאת בבית ילדותך, איש זר ( קטן, אולי נכה, עם עיניים בהירות ושיער בלונדיני) יושב על אדן החלון ומציץ ( מן הסתם מציץ לתוך הבית, או מסתכל עלייך – אבל זה לא רשום)

על פניו זה מצב מאוד מפחיד! מישהו מציץ לתוך הבית שלך ואולי הוא ייכנס ומי יודע מה הוא זומם לעשות! אבל המצב לא מפחיד אותך כלל. את לא נרגשת, לא נבהלת, לא מתפלאה. בחלום אין כמעט רגשות. אבל למרות שאת רגועה, את רוצה לפנות לרשויות או לשכנים לצורך "הזדהות" (??) אני מניחה, שרצית לדעת פרטים על המציץ אם הוא אדם מוכר לשכנים ובלתי מזיק או חלילה מישהו זר ומסוכן. שאת מנסה לפעול בקור רוח מדהים, כדי להקדים תרופה למכה.

החלום מראה לך, שעדיין לא סגרת סופית עניינים (או דילמות) – מעבר שישפיעו גם על העתיד הקרוב. אולי יש פרצות שעלולות להיות מטרידות או אפילו מסוכנות.
מה הם ענייני העבר והעתיד?? רשמתי כאן כמה עניינים כאלה בצורת שאלות לבחירתך מקווה שאחת האופציות או יותר, מתאימה לך .

א. אולי הקשרים עם ההורים ( בחלום - בית ילדותך)?

ב. אולי משהו לא סגור ויושב על הלב ( החלון הפתוח שעליו יושב האיש הזר) קשור לדירה שאת עומדת לעזוב או לדירה החדשה שאת עומדת לגור בה, מעבר לעיר הולדתך (בה היה בית ילדותך במציאות) ?

ג. אולי העניינים הבלתי פתורים הם קשורים לבנך ( שהאיש בחלום מזכיר קצת אותו במראה) אולי מעבר הדירה עלול להכביד עליו? הוא היה מעדיף להישאר בעיר הולדתו בבית הוריו ( בחלום מופיע בית הורייך) ?

ד. אולי ביחסים עם בעלך (שזה לא מכבר השתפרו) נשארו פערים, או עניינים בלתי סגורים שעלולים להיות לרועץ בעתיד ( איש יושב בחלון ומציץ)?

החלום מראה לך שצריך לקחת יזמה ולהקדים תרופה למכה, לנסות להתייעץ עם מישהו אולי צד שלישי ( בחלום - שכנים, רשויות) אולי ההורים שלך או אפילו בעלך. מאידך, החלום אומר לך שאין לך אשליות שייעוץ כל שהוא, או קבלת עזרה ממישהו, יעזור! מצב מאוד אמביוולנטי. מצד אחד- את מנסה לפעול ומצד שני – הפעולה שלך לא עוזרת לך ועם זאת , לא קורה שום דבר רע בחלום!! את מפוכחת, אינך פוחדת, אינך נכנסת ללחץ, וגם אם לא מצליח לך – לא נורא! החלום אומר שאולי לא סגרת את כל הפרצות ויש איזו סכנה ( מצד "האיש הזר" ) – אבל יתכן שלא יקרה משהו נורא. כנראה הרע מאחורייך והתקופה הטובה כיום, מרגיעה אותך, אפילו בחלום.

אני קושרת מוטיב דומה בחלום הזה לחלום הקודם שלך מיום 1.12.19

בחלום הקודם - רצחת שני אנשים בלי סיבה מוצקה מתוך פזיזות, בלי לחשוב על ההשלכות החמורות של מעשה זה עלייך. לפתע את מבינה מה עשית ומתחרטת ומודיעה למשטרה ו... שוב מתחרטת על ההודעה וההודאה. את חוששת שבעלך לא יהיה לצידך, אם תלכי לכלא.

בחלום הנוכחי - את מנסה להודיע לרשויות ולשכנים על הימצאותו של האיש הזר בחלון – אבל הם לא עוזרים לך.

בחלום הקודם – המצב בבית ומצבך שלך ( מצפה לתינוק) היה פחות טוב מאשר היום. אז את היפללת את עצמך ועשית כמה וכמה שגיאות שגרמו לך להצטער יותר מפעם אחת. בחלום הזה – לא עשית אף שגיאה! את מנסה את מזלך (אצל הרשויות והשכנים ) בעניין המידע על האיש הזר וכשזה לא הלך, את לא מצטערת ולא מתחרטת ושום דבר רע לא קרה וגם לא יקרה!

יש לי תחושה שהחלום מרמז לך רמז דק מן הדק שאולי את עצמך אינך מודעת לכך - שאת עברת תקופת התבגרות (טירונות?) מאז סוף שנת 19 ועד היום – מעט יותר משנה וחצי. את רעיה ואם ( לשניים) מסורה , את מנוסה יותר, בוגרת יותר ובוטחת בעצמך. (את לא צריכה להתגונן ממישהו או לרצוח אותו... :) ) את קרת רוח ומפוכחת יותר. לא עושה יותר שטויות...

צאי לדרך יקירתי ושיהיה בהצלחה, מעבר הדירה וכל השאר!!

אשמח לקבל חוות דעת כל שהיא על הפרוש. מה התאים ומה לא התאים ( זה יעזור לי בפתרונות של החלומות הבאים), ואולי יש לך עתה, פרוש נוסף לחלומך שאת מגלה בעקבות קריאת פרוש זה. לחלום אחד יכולים להיות כמה וכמה פרושים, (אפילו סותרים) – וכולם מתאימים!! מניסיון...

mahila

New member
תודה על הפרשנות. בעיקר התחברתי לקטע שאני חוששת מקשיי הסתגלות של הילד שלי למעבר לבית חדש. אולי אני חוששת לחטטנות או משהו בשל הקרבה הפיזית שתבוא עם המעבר והקירבה להורים שלי. תודה רבה.
שאלה נוספת- איפה טופי?
היא עוד שייכת לפורום הזה?

אלישבע777

Well-known member
תודה על הפרשנות. בעיקר התחברתי לקטע שאני חוששת מקשיי הסתגלות של הילד שלי למעבר לבית חדש. אולי אני חוששת לחטטנות או משהו בשל הקרבה הפיזית שתבוא עם המעבר והקירבה להורים שלי. תודה רבה.
שאלה נוספת- איפה טופי?
היא עוד שייכת לפורום הזה?
תודה על התגובה, שמחתי שהתחברת לאחד הפרושים. כתבתי לך גם בפרטי.

למעלה