חלב שאוב

חלב שאוב

שלום יש לי כמה שאלות בנושא שאיבת חלב ושמירתו. אני אמא לתינוקת בת חודש כמעט. שנולדה בשבוע 34. אני שואבת לה חלב אם. להניק עוד לא ממש הצלחתי... שאלותיי: 1. האם ניתן לערבב בין חלב שהופשר מהקפאה ובין חלב טרי שנשמר בקירור? (הכוונה כאשר יש לי קצת מכל בקבוק, האם ניתן לערבב ולתת לתינוקת לאכול זאת ביחד)? 2. אני מקפיאה חלב בשקיות של פלייטקס. ראיתי שכתוב עליהן "זמן הקפאה לשבועיים". האם זה נכון? כי באתרי אינטרנט וכן יועצת הנקה נאמר לי שהקפאה טובה ל 3 חודשים. 3. מהי דרך ההפשרה של חלב קפוא הטובה ביותר: האם להוציא לטמפרטורת החדר? האם להפשיר במקרר? או האם להפשיר תחת מי ברז חמימים לפני ההאכלה? 4. אני משתמשת במשאבה של מדלה. האם החצוצרה והבקבוקים של מדלה ניתנים לחיטוי בסטריזלטור - במקרוגל? תודה מראש על התשובות.

תשובות לגבי חלב שאוב

1) כן, את יכולה לערבב מיד לפני ההאכלה, רק הקפידי ששתי מנות החלב תהיינה בטמפ' דומה. 2) חלב אם יכול להשמר בהקפאה מספר חודשים אם שמים אותו בעומק המקפיא. ייתכן והאזהרה שעל השקיות מדברת על אורך חיי *השקית* בהקפאה, ולא על החלב. אני מציעה לך לצלצל לשירות הלקוחות של פלייטקס ולברר את זה איתם. 3) לא כדאי להפשיר בטמפ' החדר. את יכולה להפשיר במקרר אם את יודעת מראש שתאכילי בחלב הזה, אבל אז יהיה עלייך להשתמש בחלב תוך כ-24 שעות או להשליכו אם לא השתמשת. הכי טוב זה להפשיר אותו תחת מי ברז בכיור, או פשוט להניח את השקית/בקבוק בקערית מים חמימים. החלב מפשיר תוך דקות ספורות
4) כן, ניתן לעקר את חלקי הפלסטיק, אך זו אינה חובה אם יש לך תינוקת בריאה ולא פגה או תינוקת חולה עם מערכת חיסונית חלשה. לאחר העיקור או ההרתחה הראשוניים, כל מה שצריך זה לדאוג לנקות טוב טוב את החלקים עם מים חמים וסבון. אפשר גם במדיח.

עירית ע

New member
תשוב לגבי שקיות של פלייטקס

גם לי יש את השקיות האלה ואחותי שגרה בקנדה בדקה עם השרות לקוחות של החברה והם ציינו שהסיבה שהם רשמו 3 שבועות היא כי השקיות לא מספיק חזקות והחלב יכול להשפך אחרי תקופה כזו, לכן הן ממליצים לשים שתי שקיות (שקית בתוך שקית) ואז ניתן לשמור בהקפאה 3 חודשים.

למעלה