חישוב פיצויי פיטורין

UGH1

New member
חישוב פיצויי פיטורין

שלום לכולם, עבדתי במהלך 8 השנים האחרונות באחת מהעיריות במרכז הארץ, כאשר השכר שלי היה על בסיס שעתי. ממוצע המשכורות שלי נע בין 2500 ל-3000 לחודש. לפני כחודש פוטרתי, והיום קיבלתי הודעה שהפיצויים שמגיעים לי הם על סך 8000 ש"ח, סכום שנשמע לי נמוך בהרבה ממה שמגיע לי, בהתחשב בוותק ובגובה המשכורת. מבירורים שערכתי מול חשבת השכר בעירייה היא הסבירה לי שלטובת חישוב הפיצויים הם מורידים את כל השעות הנוספות מהשכר, כמו גם שעות שבת ו/או חג. זה חוקי? מקובל? תודה

הבולאי

New member
לפי שכרך את לא עבדת משרה מלאה ולכן אין מה

שנקרא ש.נ. (אגב,בדקי אם באמת שולמו לך אחוזים נוספם). פיצוייך הם ממוצע השנה האחרונה כפול 8 ולא יתכן כי השתכרת 1000 ש'ח לחודש.

nogaash

New member
לא סביר בכלל

גובה הפיצויים שלך צריך להיות מעל 20,000 ש"ח בחישוב גס מאוד. ייתכן כי ה 8,000 ש"ח הם רק השלמה למה שכבר הופקד לך לסעיף פיצויים בקרן פנסיה, בידקי זאת שוב מול חשבת השכר בעייריה.

פיצויים

שעות נוספות וימי חג לא נכללים ברכיב לפיצויים לצורך חישוב בפיצויים כך את תלושי שכר המלאים בשנה אחרונה תוריד את שעות הנוספות את שעות שבת/חג תיקח רק את 100% (במקם 150%) תסכם את הסכומים תכפול ב 8 שנים (או הוותק ) ותחלק ל12 זהו סכום הפיצויים לך חישבו לפי 1000 לחודש ונראה מאוד נמוך אבל בדרך כלל הפיצויים בעייריה הם רק 2.33% מתוך 8.33 (6% מופקדים בקיצבה מקיפה שתקבל בגיל פרישה . לכן כדאי לבדוק אם זה המקרה שלך

למעלה