חישוב אחוז משרה ועוד

מצב
הנושא נעול.

ofer9745

New member
חישוב אחוז משרה ועוד

חישוב אחוז משרה ועוד
שלום, עבדתי בחברת השמירה במשך 3 שנים שבהם הם לא שילמו חופשה שנתית, פנסיה, ימי חג, שעות נוספות, הבראה ופיצוי פיטורים אחרי התפטרות שלי בעקבות המשך הרעת תנאים. כרגע אני מכין כתב תביעה ללא עורך דין (מטעמים כספיים כמובן) כנגד חברת השמירה. שאלתי היא האם בחישוב אחוז המשרה שלי עלי להכניס גם את ימי המילואים שלי (לפי 8 שעות ליום מילואים) או להשמיט חודש זה מהחישוב (שירות המילואים מעלה לי את אחוז המשרה)כמו כן כיצד אני מחשב את מס' ימי העבודה בשנה(האם ניתן לחלק את סך השעות השנתיות ב-8?), את מס' השעות בחודש ממוצע ואת השכר היומי הממוצע? אשמח לקבל תשובה מפורטת שתעזור לי להלחם בחברה המושחטת ביותר במשק הישראלי. תודה עופר

תשובה

חישוב אחוז משרה ועוד
שלום, עבדתי בחברת השמירה במשך 3 שנים שבהם הם לא שילמו חופשה שנתית, פנסיה, ימי חג, שעות נוספות, הבראה ופיצוי פיטורים אחרי התפטרות שלי בעקבות המשך הרעת תנאים. כרגע אני מכין כתב תביעה ללא עורך דין (מטעמים כספיים כמובן) כנגד חברת השמירה. שאלתי היא האם בחישוב אחוז המשרה שלי עלי להכניס גם את ימי המילואים שלי (לפי 8 שעות ליום מילואים) או להשמיט חודש זה מהחישוב (שירות המילואים מעלה לי את אחוז המשרה)כמו כן כיצד אני מחשב את מס' ימי העבודה בשנה(האם ניתן לחלק את סך השעות השנתיות ב-8?), את מס' השעות בחודש ממוצע ואת השכר היומי הממוצע? אשמח לקבל תשובה מפורטת שתעזור לי להלחם בחברה המושחטת ביותר במשק הישראלי. תודה עופר
תשובה
לא פירטת מספיק, אבל אם עבדת לפי שעות עבודה ובהיקף עבודה משתנה מחודש חודש, אז חישוב המשכורת הקובעת לצורך פיצויי פיטורים הוא ממוצע של 12 החודשים בהם עבדת באופן מלא (אם יש חודש שבו היית במילואים והוא משנה את התמונה עליך להשמיט אותו ולקחת חודש אחר במקומו; כנ"ל אם היית חולה תקופה משמעותית). לגבי חופשה, יום עבודה ממוצע הוא ממוצע של שלושת החודשים האחרונים לעבודתך (חיבור של שלושת החודשים חלקי 90, כך קובע החוק). לצורך חישוב אחוזי משרה לדמי הבראה, עליך לקחת חודש ממוצע (לפי השנה האחרונה לעבודתך) ולראות מה יחס השעות בחודש זה לעומת 186 (מספר שעות העבודה המקובל במשרה מלאה). לצורך חישוב ההפרשות לפנסיה - עליך לבדוק את ההסכם הקיבוצי או צו ההרחבה הרלבנטי ולראות אילו רכיבים נכללים בהפרשות ומה שיעורן. זה לא כתוב בחוק אלא במסמך הסכמי כאמור. לגבי ימי חג - עליך להוכיח שעבדת תקופה של שלושה חודשים לפני החג הרלבנטי וכן שעבדת רצוף לפניו ולאחריו (אין ברירה, צריך לבדוק תאריכי חגים ולרשום בתביעה), זה לגבי דמי חגים. אם עבדת באותם ימים אתה זכאי לתעריף של שבת (150%). לגבי שעות נוספות - עליך להכין רשימה מדויקת של הימים והשעות בהם עבדת. בהצלחה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה