חיפוש יוצאי הכשרת שחריה בפולין שנות ה-30

טאקוצו

New member
חיפוש יוצאי הכשרת שחריה בפולין שנות ה-30

שלום,
סבתי ז״ל, ילידת העיירה טורץ בפולין, בתחילת שנות ה-30, בהיותה נערה, הצטרפה לקיבוץ שחריה של החלוץ הצעיר להכשרה לקראת העליה לארץ ישראל. (סניף שוונציני, ברנוביץ׳). מחצית שנות ה-30 עלתה לארץ והתיישבה בקיבוץ רמת רחל.
באותם ימים היה שמה של סבתי - חינה (או חיינה) פופקין (או פופקו/פופקה). (לימים - גניה לזר).
מחפשת אנשים שהיו עם סבתי בהכשרת שחריה בפולין, או עלו עימה לרמת רחל. אולי תמונות או מידע שברשות מי מילדיהם ?
בתודה, יעל

פגי1

New member
הכשרה-שחריה

אם תכתבי,הכשרת שחריה בברנוביץ,יעלו שתי תמונות קבוצתיות,אולי היא במצולמים?
בקבוץ לוחמי בגטאות מרוכז כל החומר על ההכשרות,שם גם הספר,שחריה-ספורו של קבוץ הכשרה הוצאת בית
לוחמי הגטאות,הכותבת,שרה סגל
אימי היתה ב רמת-רחל,בשנות ה-30 ,וכפי שידוע לי רוב הקבוצה השתייכה להכשרת החלוץ הצעיר גוש בורוכוב,כידוע ,הקבוץ
ננטש מספר פעמים רוב חבריו עברו לקבוץ עין-כרמל,וכדאי לשאול שם,אם ישנם צאצאים?
גם בקבוץ,רמת-הכובש,היתה קבוצה של חלוצי שחריה,בכל אופן בקבוץ רמת-רחל,אין פרור וזכר על החלוצים,בדקתי

טאקוצו

New member
לפגי1-בנשא הכשרת שחריה

ראשית תודה רבה על ההתייחסות המהירה !!
שמה של סבתי מופיע ברשימת אנשי ההכשרה שעלו לארץ שמופיעה באחד מעמודי הספר, וכן באחת התמונות הקבוצתיות של ההכשרה המופיעה בו (עותק הספר נמצא ברשותי). בתמונות שעלו בחיפוש באינטרנט איננה מופיעה.
ככל הנראה סבתי היתה חלק מהזמן בפלוגת סוונצ׳יני וחלק בפלוגת ברנוביץ׳ של הכשרת שחריה. ברשותי מס׳ תמונות מאלבומה בה היא מופיעה עם חלוצים נוספים עמיתיה להכשרה.
הצעתי להעביר לארכיון לוחמי הגטאות סריקה איכותית של התמונות אך הם דורשים את התמונות המקוריות וזה ענין סנטימנטלי שעלינו (המשפחה)לא קל.
בעבר ניסיתי מס׳ פעמים לאתר מידע או תמונות בקיבוץ רמת רחל ואכן, למרבה הצער, אין ברשותם תמונות ופרטים על החלוצים שהגיעו לקיבוץ במחצית שנות ה-30.
לדעתי זה מצער מאוד - לא רק בהיבט האישי שלך ושלי ושל צאצאי חלוצים נוספים שהתיישבו בקיבוץ, כי אם גם מבחינת פער משמעותי בשימור המורשת של הקיבוץ עצמו.
באשר לעין כרמל, סבתי עברה מרמת רחל להתגורר בירושלים (ככל הידוע לי ), כך שנראה לי שהחיפוש בעין כרמל לא יסייע.
האם מצאת מידע אודות אמך ?

למעלה