חיפוי לפרגולה- התייעצות

miromiro

New member
משפט וחצי על רשת צל לכביסה

לא יודע היכן את גרה, באזור שלי יש מלא אבק. הרשת תופסת אותו בכמויות וכשיש רוח הוא נופל ממנה.....על הכביסה.

3תיתי

New member
באזור שלי, יש אבק, לא חושבת שחריג.

אין לי באמת מושג. לא שמתי לב למשהו חריג, על רשת הצל הקיימת. מה שגאם לי לרצות חיפוי שם, זה רק עניין קרינת השמש. הפיכת הכביסה מעצבנת אותי, ויותר נח לתלות ולהוריד כביסה, בלי לתפוס כוית שמש. אשקרה פרגולת פינוק. ואז אולי אניח שם שולחן פלסטי קטן, ואת כל ענייני קיפול הכביסה, אבצע מיידית. וגםאוכל לתלות חולצות ישירות על קולביהן, בלי לחשוש מדהיה. בקיצור, אוכל לקצר במשהו ולהקל על עצמי בעסקי כביסה.

רוני1955

Active member
אני משתמש בפתרון אחר.

קוראים לו "מייבש כביסה". אין בעית אבק, אין בעית קרינת השמש, אין בעיה של גשם פתאומי, ולא תהיה מלנומה בגלל תליית כביסה.

3תיתי

New member
אני משתמשת במייבש גם. אבל לא רק.

יש בגדים שלא טוב להם המייבש. יש כמויות כביסה, שעד שאסיים נאגלה אחרי נאגלה, זה ימשך נצח. ובחום של הקיץ, מדוע לא להשתמש בחבלי הכביסה? מה גם שאפשר יהיה לנגר שם, בצל. (לא אני. מי שמע על אישה מחזיקה מקדחה, מי?)

3תיתי

New member
ברור! זה היה בצחוק. הדבר היחיד שאני מסרבת לעשות

בתוקף רב, זה לרתך. מפחיד אותי.

3תיתי

New member
החום, הניצוצות, הריח, הצורך במסכה החונקנית הזו

גם ניסור מתכת בעייתי עבורי. אני בוחרת להתרחק כשיש ניסור או ליטוש מתכות. אין לי בעיה עם ניסור או ליטוש עץ. אין לי בעיה עם הלחמה רגילה או הלחמת כסף. וזה לא ממש מפריע לי בחיים. במיוחד עכשיו, אחרי שסיימתיבגאוה (עם חבר, הפעם לא עם הבעל), שני פרוייקטי נגרות די גדולים. שידה ושולחן סלון, עם פסיפס עץ. עבודה מטורפת מבחינת שעות. יצא נהדר!

3תיתי

New member
ב

רוני1955

Active member
גם אני רוצה לראות תמונות.

אני אתמול התחלתי פרויקט של 40 מ"ר דק, ועליו אבנה פינת ישיבה מהשאריות. תמונות יגיעו.

davesh

New member
אנצל את השירשור להתייעצות בנושא פרגולה

גם לי יש פרגולה מקורות ברזל, וברצוני לעשות הצללה והגנה מפני גשם.
הפרגולה בגודל 13*4 מטר.
חשבתי להוסיף סנדות או במבוק מבשיפוע מהקיר לקצה הפרגולה. בין סנדה אחת לשניה להשאיר רווח של 10-15 ס"מ. את הקצה הצמוד לקיר קריך איכשהו להגביהה, כדי שיהיה שיפוע, ועל הסנדות אניח פוליגל או סנטף (או פשוט אפרוש על זה בחורף שימשונית).
האם סנדה באורך 4+ מטר תקבל בטן אם אניח אותה בשיפוע רק עם 2 נקודות הישענות בקצוות?
האם הפיתרון הזה פרקטי/מעשי?
לפי חישוב שלי, עבור פרגולה ברוחב 13מ', צריך בערך 60 סנדות בקוטר 8 ס"מ ומרווחות 15 ס"מ אחת מהשניה.
האם זה יעשה מספיק צל בקיץ (ללא הסנטף)?

חן 1111

Active member
לא. בטן היא לא תקבל, או שתהיה שקיעה זניחה ביותר.

מכיוון שאין כמעט משקל (חוץ מהמשקל העצמי).
הבעיה היא איך תחבר את הסנטף לסנדות העגולות. עם שמשונית זה דווקא ילך טוב.
לגבי צל, לא כל כך מוצלח. אם הסנדה 8 ס"מ והרווח 15, אז בצהריים יהיה לך משהו כמו 30% צל, וזה לא מספיק בקיץ הישראלי. למעשה גם 80% לא ממש מספיק אם רוצים לשבת בצל.

davesh

New member
חשבתי גם לצופף יותר ... משהו כמו מרווח ברוחב של סנדה

נשאלת השאלה, כמה זה יעלה הסיפור הזה ...
מחיפוש קצר באינטרנט, סנדה יכולה לעלות 80-100 ש"ח באורכים הללו.
אז 75 סנדות זה לא זול. מישהו מכיר מחסן לסחר בעץ שבו העסק יותר זול?

מה הבעיה להבריג את הסנטף לתוך הסנדה?

חן 1111

Active member
גם מרווח של סנדה יתן לך רק 50% הצללה. לא ממש מספיק

כמובן, זה רק בצהריים. אם כיוון השיפוע הוא לדרום, אז בשעות הבוקר וגם אחר הצהריים כשהשמש באה מהצד תהיה הצללה כמעט מלאה.
ראיתי באיזה פרסום מחיר של 10 שקלים למטר סנדות, לא יודע איזה בדיוק. עדיין זה יוצא איזה 3000 שקל.
לגבי הסנטף, ההתקנה הנכונה היא על קורות רוחב (כלומר בניצב לגלים של הסנטף) וכאן יש לך קורות אורך. חוץ מזה סנדות הן לא ממש ישרות אז גם הסנטף יהיה עקום, וגם לא בכל מקום תהיה סנדה בדיוק איפה שצריך מתחת לגל של הסנטף. לדעתי לא פיתרון מוצלח. אלא אם תחבר מעל הסנדות פסי עץ רוחביים, וגם אז הם לא יהיו ממש ישרים.

oh711

New member
מה לגבי פרגולה חשמלית ...?

ראיתי פרגולות עם קירוי זכוכית למשל שנפתח ונסגר חשמלית.
או פרגולה מאלומיניום עם שלבים אוטומטיים ...
איך זה מסתדר עם חיובי הארנונה שאמור להיות סגור עד 40% מהשטח ?

למעלה