חיסון נגד סרטן צוואר הרחם

• פותח הנושא katam
  • פורסם בתאריך

katam

New member

אני אמא לנערה בת חמש עשרה . שמעתי היום (לא זוכרת איפה) שמשרד הבריאות אישר את החיסון האם זה נכון ? איפה ניתן לקבל את החיסון ? כמה זמן לפני קיום יחסי המין יש לתת החיסון ? האם לדעתך החיסון יכנס לסל הבריאות ? בתודה אמא

עדיין לא שמעתי על אישור ע"י משרד הבריאות וגם באתר שלהם עדיין לא רשום. אני כן יודעת שאמורים לאשר אותות במהלך החודש הזה. החיסון ניתן בין גילאים 12-24 , רצוי לפני תחילת קיום יחסים אבל אפשר גם אחרי כי הסיכוי שמישהיא נחשפה לכל 4 הזנים שיש בחיסון הוא מאד נמוך ולכן כדאי לחסן אותה. ניתן לקבל מרשם לקניית החיסון אצל כל רופא נשים ו\או ילדים או משפחה. כל עוד אין אישור של משרד הבריאות יש צורך בתשלום לאחות פרטית שתתן את החיסון. לא ניתן לעשות זאת במתקני קופות החולים או בבית חולים ציבורי. לגבי השאלה על סל הבריאות , אין לי שמץ של מושג. יש כל כך הרבה משתנים שצריך לקחת בחשבון כולל השכיחות הנמוכה של סרטן צוואר הרחם בארצנו ולעומת זאת המחיר הגבוה של החיסון. זו החלטה לקובעי המדיניות .

katam

New member
בנתיים פורסם גם אצל רפי רשף בערוץ עשר

וגם בשש בערוץ שתיים. אכן לא נמצא שום מידע באתר משרד הבריאות. מכוון שהנושא חשוב לי מאד אמשיך לחפש כל מידע בנושא. תודה אמא

למעלה