חיסון חצבת - חזרת - אדמת

אמא0036

New member
חיסון חצבת - חזרת - אדמת

הי, דחיתי את החיסון חצבת - חזרת - אדמת לבת שלנו לגיל שנתיים ושבעה חודשים. אני עושה לה אותו היום בגלל מגיפת החצבת.
מהניסיון שלכם, האם זה שדחיתי את החיסון לגיל הזה ולא נתתי בגיל שנה, יגרום לה לפחות/יותר תופעות לוואי? ברור שיש שונות בינאישית אבל מהניסיון שלכם ככל שהילד מבוגר יותר יש פחות או יותר תופעות לוואי?
תודה.

פולספגן

New member
כן, הגוף יותר חזק ומערכת העיצבית כבר יותר בשלה

אגב, לא ידוע לנו על "מגיפת החצבת" וחבל שאת נותנת לאינטרסנטים להפחיד אותך.

מה הקשר? דווקא אם הגוף חלש יותר חשוב להגן עליו מפני מחלות

שמסכנות אותו ומכיוון שחיסונים לא רלוונטיים למערכת העצבים לא ברור לי הקשר ל"בשלות" שאת טוענת לה.
&nbsp
אם כבר מדברים על מערכת העצבים (וראיתי שהיא שאלה על MMR, אבל כיום מקובל יותר לתת MMRV) מי שנדבק באבעבועות רוח ומחלים, הוירוס לא עוזב לו אף פעם את הגוף (כי זה הרפס) אלא הולך לישון במערכת העצבים ומחכה לשעת כושר ומתפרץ בשעת חולשה בצורת "שלבקת חוגרת". מכיר אישית אנשים שחלו ומספרים על סיוט נוראי.
&nbsp
האינטרסנטים לא צריכים "להפחיד"... מספיק לדבר עם אנשים שחלו כדי להבין איזה וירוס נוראי זה ושאף אדם שפוי לא ירצה להכניס זוועה כזאת לגוף שלו אם הוא יכול להימנע ממנה.

פולספגן

New member
חבל שאתה כותב דברי הבל בלי להבין כלום ובלי לדעת מה הולך

אתחיל מזה, שכבר לא נותנים את ה-MMRV שנתיים, כי גילו שהוא יותר מסוכן מאשר לתת את ה-MMR בנפרד ואת ה-'V' בנפרד.
שנית, תופעות לוואי של אוטיזם, קשב וריכוז ועוד קשורות למערכת העיצבית.
שלוש, מחסום ה-BBB נסגר לאחר גיל שנתיים ב-WC.
ארבע, ידוע שלפגים שהם הכי חלשים, הם הכי חשופים לתופעות לוואי ויש על זה לא מעט מחקרים.
חמש, לא סתם מדוכאי חיסון אסור לקבל חיסונים, כי גופם חלש ולא יכול להכיל את החיסון, שזה ההפך הגמור ממה שכתבת.

חבל ש*את* כותבת דברי הבל בלי להבין כלום ובלי לדעת מה הולך...

התרכיב של MMRV לא מסוכן ונותנים אותו בישראל גם בשנתיים האחרונות. ההבדל מבחינת תופעות לוואי בין זריקה אחת לשתיים זניח ובכל מקרה זה לא "יותר מסוכן" (בניגוד לדברייך). הסיבה שלאחרונה נותנים את ה-MMR ואז את ה-V (אבעבועות רוח) לחוד היא פשוט כי יש מחסור בתרכיב של MMRV. זה עניין טכני של מלאי ולא כפי שכתבת. רוב ההורים (וגם האחיות) מעדיפים לסיים את החיסון הזה בדקירה אחת ולא בשתיים (שבלאו הכי בדרך כלל נותנים באותו מועד).
&nbsp
למרבה הצער יש לפעמים מחסור בחיסונים. למשל כרגע יש מחסור בחיסון שעלת משולש (עם טטנוס ודיפתריה בלבד) אז נותנים לנשים בהריון את החיסון המרובע שכולל גם פוליו (מומת) ולא נותנים חיסון שעלת למי שלא בקבוצת סיכון (תינוקות ונשים בהריון). אפילו את מנת הדחף שנותנים בבית הספר יש מקומות שדחו בגלל מחסור.
&nbsp
לגבי אוטיזם, מחקרים גדולים ואיכותיים שנעשו שוב ושוב לא מצאו קשר בין חיסונים לאוטיזם. זה שתמשיכי לחזור על השקר הזה שוב ושוב לא יהפוך אותו לאמת.
&nbsp
לגבי שלוש וארבע, אין לזה שום קשר לענייננו.
&nbsp
הבעיה אצל מדוכאי חיסון היא שכשמם כן הם - מערכת החיסון שלהם לא פועלת כמו שצריך. המטרה בחיסון היא להפעיל את המערכת החיסונית וללמד אותה, ואם היא לא פועלת כמו שצריך זה לא יעבוד וכמובן עלול גם לסכן אותם. אבל "גוף חלש" זה לא "מדוכא חיסון", וזה לא ההפך ממה שכתבתי כי לא דיברתי בכלל על מדוכאי חיסון. תינוקות וילדים בריאים אינם מדוכאי חיסון.

פולספגן

New member
באמת?

1) א. שנתיים מחסור בחיסון?

&nbsp
ב. אכן, אחיות טיפת חלב נותנים 2 זריקות באותו הזמן, אך הסיבה היא כי התגלה פגם בחיסון ה-MMRV הקיים.
חוץ מזה, אם אתה לא מסכים לחסן באותו היום, הן לא יסכימו לחסן אותך לאחר שבוע, או אפילו שבועיים ויתעקשו שיהיה לזה לפחות הפרש של חודש בין המנות.
&nbsp
2) לא נעשה שום "מחקרים גדולים ואיכותיים" אלא מחקרים קטנים ומוטים סטטיסטית וזה שתמשיך "לחזור על השקר הזה שוב ושוב לא יהפוך אותו לאמת".
&nbsp
3) בהחלט קשור, כי כספית וגם אלומיניום חודרים את ה-BBB ואם המחסום עדיין לא סגור, אז הסכנה היא כפולה ומשולשת.
&nbsp
4) חיסונים ניתנים גם לפגים ואין להם תכנית חיסונים ייחודית ולכן קשור בהחלט לענייננו.
בנוסף, זה ממחיש כמה יש חשיבות למשקל הילד.
&nbsp
5) על זה לא אתווכח איתך למרות שגם משפט זה לא מדוייק לגמרי, כי אין לך יכולת לדעת, אם תינוק מדוכא חיסון או לא.

באמת.

1) לא ידוע לי על שנתיים מחסור בחיסון כמו גם על שנתיים שבהן הפסיקו לחסן בישראל ב-MMRV. אנא תני סימוכין לדברייך.
&nbsp
2) נעשו הרבה מחקרים גדולים ואיכותיים שחיפשו קשר בין חיסונים לאוטיזם. הנה אחד מהשנה האחרונה:
http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=2275444
והנה סיכום לא רע:
http://www.autismsciencefoundation.org/autismandvaccines.html
ועוד אחד, עם תמונות:
http://www.healthcare-management-degree.net/autism-vaccines/
רופאים, מדענים, אפילו ארגונים למען אוטיסטים יודעים שחיסונים לא גורמים לאוטיזם. אפשר להיכנס לאתרים האלה ולקרוא. רק מתנגדי חיסונים ממשיכים לחזור על השקר הזה שמפחיד הורים לחינם וחמור מכך, גורם לכך שישקיעו עוד משאבים במשהו שמעולם לא הוכח במקום להשקיע כספים במחקרים *נחוצים* על אוטיזם.
&nbsp
3) שוב קשקושים באוויר... וכידוע, כבר אין כספית בחיסוני ינקות בישראל, אז אולי חלאס עם זה?
&nbsp
4) זה לא קשור למה שכתבתי ולא נתת פה שום מידע רלוונטי. נראה כאילו את סתם שופכת לכל הודעה כל מה שנראה לך שיכול לעשות רושם ומקווה שמשהו יפגע... צר לי, נסי שנית.

&nbsp
5) לא סתם כתבתי "בריאים". רוב התינוקות והילדים לא נולדים מדוכאי חיסון ואני לא מדבר על מקרי הקיצון אלא על המצב הרגיל. תינוק רגיל נולד עם מערכת חיסון תקינה, אבל "בתולית", היא עדיין לא מכירה את העולם שמחוץ לרחם. היא לומדת כל הזמן, והחיסונים נועדו לעזור לה ללמוד, לתת לה כלי עזר להערכות מראש כדי שהיא לא תצטרך ללמוד רק כשהיא תפגוש את הפתוגנים המזיקים (ואז עד שהיא תספיק ללמוד כבר עלולים להגרם נזקים). כמובן אני אישית באמת לא יודע אם תינוק מדוכא חיסון, בשביל זה יש רופאים שבודקים אותו. אם יש מניעה לחסן לא מחסנים.

פולספגן

New member
כן, באמת

1) אתה מוזמן לשאול כל אחות בטיפת חלב ותראה שכבר שנתיים החיסון לא ניתן.
&nbsp
2) שבעתי ממחקרים מוטים סטטיסטים ואין בכוונתי ללכת לקרוא את המאמר, שרוב הסיכויים, שאתה אפילו לא טרחת לקרוא בעצמך.
אם מור סגמון קרא את המאמר בעבר או יש לו חשק לקרוא אותו, הוא מוזמן להשיב לך.
&nbsp
3) א. יש עדיין כספית בחיסוני ה-DT ואתה בעצמך כתבת, שעכשיו נותנים אותו כי יש מחזור במשולש עם מרכיב השעלת.
ב. כתבתי גם אלומיניום וזה יש ברוב "חיסוני ינקות בישראל" (אולי אפילו בכל "חיסוני ינקות בישראל").
&nbsp
4) בהחלט קשור, כי אין הבדל בהתייחסות בין פג לבין תינוק רגיל בלו"ז של החיסונים ובמינון. "צר לי, נסי שנית.
"
&nbsp
5) א. אין לך או לרופא כל אפשרות לדעת עפ"י הבדיקה השיטחית שהוא מבצע, אם תינוק או פג הוא מדוכא חיסון או לא, בדיוק כמו שאין לך אפשרות לדעת, אם הוא רגיש לחומר זה או אחר.
ב. בנוסף, הוא נולד עם מערכת "בתולית" ואין לך מושג לדעת, מתי המערכת מתחילה להבשיל?
אם אתה חושב שיש לך, אתה מוזמן לתאר לי איך, או להפנות אותי למקור שמתאר את זה.

אז זהו שלא

1) שאלתי אחות טיפת חלב וקיבלתי מידע אחר (מה שכתבתי).
גם בכל המסמכים הרשמיים של משרד הבריאות כתוב שמ-2008 נותנים MMRV וההנחיה בתדריך החיסונים לא שונתה ("החל מ-1.09.2008 חיסון נגד חצבת, חזרת, אדמת ניתן יחד עם חיסון נגד אבעבועות רוח ע"י תרכיב משולב Priorix-Tetra"). אפשר לקרוא את החלק הרלוונטי בויקירפואה:
http://www.wikirefua.org.il/index.php/תרכיב_נגד_חצבת-חזרת-אדמת_-_Measles-Mumps-Rubella_vaccine
&nbsp
עכשיו תורך: היכן ההנחיה הרשמית לפצל את החיסון כי "גילו שהוא יותר מסוכן"?
&nbsp
2) אה, כמובן... זה מחקר "מוטה"?
התכוונת ש"שבעת" ממחקרים שלא תומכים בדעה שלך?
דווקא קראתי בעצמי, אבל תשמעי, זה בכלל לא משנה אני. זה אפילו לא משנה את.
יש גורמים מקצועיים בתחום הבריאות, הם צריכים לקרוא והם קוראים, והקונצזוס הרפואי הוא שאין קשר.
אפילו גופים שתומכות באוטיסטים לא איתך, אז יותר מזה?
מי שמעדיף להקשיב למקורות מפוקפקים שוליים במקום למומחים ולמקצוענים, בחירה שלו, מה עוד אפשר לעשות?
אפשר להמשיך לחזור על שקרים ולדפוק את הראש בקיר, אני מעדיף להתקדם הלאה. מבחינתי הנושא חפור.
&nbsp
3) אין כספית בחיסונים שניתנים לתינוקות ולילדים.
אני לא כתבתי שנותנים DT (=דיפתריה וטטנוס בלי שעלת!), אני כתבתי שנותנים חיסון שעלת לנשים בהריון שכולל גם פוליו.
אין כספית בחיסונים שנותנים לתינוקות בישראל. נקודה.
אלומיניום היא מתכת שקיימת בגוף האדם ונחשפים אליה ממקורות אחרים. בחיסונים הכמות זניחה ולא, אין קשר למחסום הדם למוח. הקשר היחיד למוח הוא בלבולי המוח שאת מפיצה כאן ואני טורח להכניס ראש בריא למיטה חולה ולהגיב לך רק כי אני חושש שהורים תמימים עוד עלולים להקשיב להפחדות שלך.
&nbsp
4) אני לא מנהל דיון על פגים. אני לא מתכוון להתייחס לכל פיפס שאת מחליטה לדחוף לדיון כי ככה בא לך. הלאה.
&nbsp
5) א. כמובן, לך יש...?
יא אללה כמה את נהנית לזרוע ספק ולעורר הפחדות... לא יאומן.
חיסונים נועדו למנוע מתינוקות לחלות, לא להפך. כשמקשיבים לך נדמה כאילו זה הפוך... בדיוק בשביל הדברים האלה יש נהלים של גופי הבריאות (והם מסתדרים מצויין בלעדייך).
ב. אין קשר בין "בתולית" לבין "הבשלה". ב"בתולית" כוונתי שהיא חסרת ניסיון. מ*רגע* שתינוק יוצא מהרחם מתחיל הניסיון, מתחיל המפגש עם העולם. התינוק נחשף *כל הזמן* לעולם סביבו והמערכת לומדת כל הזמן. כאמור, המטרה בחיסונים היא בסך הכל לקצר לה את הלמידה ולתת לה "פור" על וירוסים וחיידקים ספציפיים שיש אפשרות לעשות זאת.
אלה דברים ידועים שהנחתי שאת מכירה. אבל אם את רוצה מקור שיסביר לך איך חיסונים עובדים, בכיף, רק תבקשי.

פולספגן

New member
אז זהו שכן

1) אין לי מושג את מי שאלת, אך המקור שלי הוא אחות טיפת חלב ראשית באחד הסניפים בעירי והיא אמרה לי מפורשות שכבר שנתיים לא נותנים את חיסון ה-MMRV.
אתה תמים, אם אתה מצפה ממשרד הבריאות להיות בשקיפות מלאה כשמתגלה פגם בחיסון.

2) אני אצטט את מה שאתה כתבת בזמנו
"לא משעמם לי בחיים...
משל למה הדבר דומה? לאדם שבכמה פעמים שבדקת אותו גילית שהוא לא ממש אמר לך את האמת. אז האם משנה לך שבעצם חלק מהזמן הוא כן אומר לך את האמת? לא, כי ככה זה עם אמינות: אם יותר מדי פעמים היא נשברת, זה כבר לא משנה אפילו שעכשיו תביא לי גם עוד עשר דוגמאות שבהם הייתם בסדר (אולי, לא בדקתי)"

3) א. ראה את הסוגריים בציטוט מתגובתך "למשל כרגע יש מחסור בחיסון שעלת משולש (עם טטנוס ודיפתריה בלבד)"
מה אפשר להבין מתגובתך?
חיסון משולש הוא עם שעלת ולכן חיסון ללא שעלת שהוא "עם טטנוס ודיפתריה בלבד" כפי שכתבת ולכן הסקתי שאתה מתכוון שנותנים את ה-DT.
כמו כן, הוספת וציינת שלנשים בהריון נותנים את המרובע ביחד עם הפוליו (לא מכירה שבארץ יש אותו, אך נאמין לך), אז ההסקה הפשוטה שמי שלא בהריון מקבל את ה-DT.

ב. אתה מוזמן להכניס את הראש בקיר, אך העובדות מדברות בעד עצמם ואתה מוזמן לקרוא את הסקירה המעולה של מור סגמון בנושא אלומיניום ומערכת העצבים המרכזית.

4) ברור שלא תדבר על משוה שבמוהק יחליש את טיעונך השטחיים.

5) א. לא, לי אין וכתבתי מפורשות שאין לי ואין לאף אחד את האפשרות לדעת, לא לך ולא לרופא שמבצע בדיקה שיטחית לאחר הלידה. אלו לא הפחדות, אלא המציאו המרה וחבל שבכל הנוגע שהחדרת האג'נדה שלך, אין לך קמצוץ של זהירות מונעת... "לא יאומן".

ב. כשם שאתה מדליק תנור, הוא לא מגיע לטמפרטורה שלו מיד, כך גם גופנו ואין לך אפשרות לכמת את הזמן שלוקח לו עד שהוא מסוגל להתגבר על מכשולים מבחוץ, מבלי שייגרם לו נזק.
כן, אני מבקשת שתסביר לי איך בזמן התחלתי של אפס פלוס (תנאי שפה), התינוק יכול להתגבר על מכשולים של החדרת חלבון זר של חיסון?

תמשיכי להתווכח באוויר, אני יודע שאת נהנת מזה...

1) אין לי מושג גם את מי את שאלת, אז לכאורה זאת מילה שלי מול מילה שלך.
אה, רגע, בצד שלי זה גם תדריך החיסונים של משרד הבריאות שלא אומר את מה שאת אומרת. אז... אופס.

2) *SHRUG* לא אכפת לי שלא השתכנעת. את חיה במציאות שלך, כאמור...
אני חי במציאות שבה כל הגורמים הרלוונטיים כבר יודעים שאין קשר, ורק היה חשוב לי לתת כאן קונטרה לדברים המעוותים שלך כדי שגולשים תמימים שמגיעים לפורום ולא מכירים אותך יבינו שזאת פולפסגן ומתנגדי חיסונים נגד גופי הרפואה, המדע והאוטיזם. רוב מוחלט של מומחים ואנשי מקצועי בצד אחד, וקומץ אנשים שמתעקשים לא לקבל את המציאות בצד השני. שיבושם לכם, באמת. קטונתי מלנסות להזיז מישהו מכם מעמדתו.

3) המילה "עם" והעובדה שדיברתי מפורשות על חיסון *שעלת* אמורה הייתה להבהיר לך שזה שעלת עם טטנוס ודיפתריה בלבד, להבדיל משעלת עם טטנוס ודיפתריה + פוליו שהזכרתי אותה ממש בהמשך המשפט (וכן, נותנים אותו בישראל, את ממש לא מעודכנת... תשאלי את אחות טיפת חלב שאמרת שאת מכירה). לא נורא מסובך להבין אם לא מתאמצים לעוות את הדברים ולהוציא אותם מהקשרם.

מי זה "מי שלא בהריון מקבל רק DT"? באיזה מקרה? של טטנוס? כן, זה נכון. רק שלמען השם, לא דיברתי על טטנוס, דיברתי על ש-ע-ל-ת! אז אם רוצים לחסן נגד *שעלת* זה לא כל כך יעיל לתת חיסון שאין בו *שעלת*.

4) לא מחליש ולא נעליים, פשוט לא רלוונטי לנקודה *שלי*. את תגידי מה שבא לך בלי קשר אליי, זה ברור.

5) פולספגן נגד עולם הרפואה והמדע? את טוענת שאת מדענית מדופלמת, משום מה אין לכך ראיות במציאות... לכי תלמדי קצת על חיסונים ועל מערכת החיסון, עזבי אותי, הרי לי את בלאו הכי לא מאמינה.

פולספגן

New member
בהחלט נהנת להפריך את דברי ההבל שלך רבתי

1) אכן, הסברתי לך , למה זה לא כתוב בתדריך החיסונים ואם תרצה תקבל הפניות לאין מכביר לרמת האמינות של משרד הבריאות.
תמשיך להתבלבל עם עובדות

&nbsp
2) יש מספיק ניתוחים של המאמרים הקודמים שהחשבתם (תרשה לי להכליל אותך עם כל העיוורים שאינם מסוגלים להטיל ספק במערכת) אותם כגדולים והתבררו כזבל אחד גדול שלא שווה את הנייר שהם כתובים עליו או את שטח הזכרון שהם תופסים בירחון.
&nbsp
3) רק בן אדם קטן לא מסוגל להודות בטעותו ומעדיף פילוסופיה בגרוש במקום להודות שלא התנסח כמו שצריך.
&nbsp
4) תסביר, למה לא רלוונטי כאשר יש אותו לו"ז חיסונים ואתו מינון?
&nbsp
5) חשבתי שכתבת "שיסביר לך איך חיסונים עובדים, בכיף, רק תבקשי", אז כשהפתעתי אותך ובקשתי שתסביר נעמדת דום ופיך התמלא במים
כמובן, ציפיתי לזה שאתה יודע רק לזמר מזמורים ואין לך מושג מה משמעות המילים שאתה שר

פולספגן

New member
זה בסדר, אתה גם ככה היית באיזה חלום ורוד על עולם אופטימלי

שבו משרד הבריאות בשקיפות מלאה ודואג לבריאותך

&nbsp
אל תיתן לאף אחד להפריע לך
...

עדיף על העולם ההפוך בו את חיה, שבו הוא רוצה ברעתם של האזרחים

ואל תדאגי, את ממש לא מפריעה לי...

פולספגן

New member
זו דמגוגיה זולה שלך, כי לא טענתי ש"הוא רוצה ברעתם של האזרחים

אלא שבריאות האזרחים היא בעדיפות משנית עבורו ומה שחשוב לו זה בעיקר ה-
ולא אכפת לו שזה ע"ח הבריאות של אזרחיו.

הדמגוגיה שלך כ"כ פאתטית שאת לא שמה לב לסתירה המובנת שיש בה

על חשבון הבריאות ---> הבריאות נפגעת ---> עולה יותר כסף למערכת הבריאות (ולא רק לה).

אז איך זה בדיוק מסתדר עם טיעון ה"מה שחשוב לו זה בעיקר ה-
" שלך?

את יודעת מי לא עולים כסף בכלל למערכת הבריאות? ממש אפס שקלים? ילדים מתים.

אגב, למקרה שהורה קורא כאן ומשל התנור הציורי מדיר שינה מעיניו

שאלתי רופא רק כדי לוודא, והוא אישר: מערכת החיסון אינה "גוף חימום". אפשר להרגע!
במקום להקשיב לאנשים אלמונים באינטרנט (כן, גם אני כזה) הקשיבו למומחים:

משרד הבריאות:
האם תינוקות הינם צעירים ורכים מדי מכדי לקבל חיסונים?
לא.
תינוקות נולדים עם מערכת חיסונית מפותחת המגינה עליהם מפני רוב החיידקים אליהם הם נחשפים מרגע היוולדם. חיסונים הניתנים לתינוק מאפשרים לו לפתח הגנה טובה מפני מחלות אליהן נחשף והמסכנות אותו.
יש מחלות המהוות סיכון מיוחד לתינוקות ולפיכך ניתן ורצוי להגן על תינוקות מפניהן על ידי מתן חיסונים:
http://www.health.gov.il/Subjects/p...ation_of_infants/Pages/questions_answers.aspx

היחידה למחלות זיהומיות בילדים מרכז רפואי וולפסון:
טענה רווחת נוספת היא שהחיסונים גורמים לעומס בלתי נסבל על מערכת החיסון.
תוספת החיסונים החדשים רק מגבירה חשש זה.
במציאות, מערכת החיסון של תינוק יכולה להגיב לכמאה אלף אורגניזמים שונים (חיידקים וירוסים וכדומה),
לכן, מתן חיסון ל 10 אורגניזמים יעשה שימוש ב 0.01% מהחיסוניות הפעילה.
http://chisunim.co.il/Claim.aspx?cat=1&id=3

מכון דוידסון לחינוך מדעי (מכון ויצמן למדע):
להלן כמה טיעונים נבחרים שמושמעים נגד החיסונים, והתשובות המדעיות להם:
מערכת החיסון של תינוקות אינה יכול לעמוד בעומס החיסונים שאנו חושפים אותם אליהם
אנו נוטים לזלזל ביכולות הפיזיולוגיות של תינוקות, אך למעשה החיסונים שהם מקבלים הם רק שבריר זעיר ביחס ליכולת הקיבול החיסונית שלהם. מערכת החיסון של תינוק מסוגלת להתמודד עם כמאה אלף אורגניזמים שונים, כך שאותם עשרה חיסונים שהוא מקבל אינם אלא טיפה בים.
עם זאת, אם התינוק ייחשף למחלה "פראית" כמו דיפטריה או טטנוס, הסיכוי של מערכת החיסון שלו להתמודד איתה בהצלחה נמוך מדי, בשל זמן התגובה החיסונית הארוך (כשבועיים). כשאנו מחסנים אנחנו חוסכים מהתינוק את פרק הזמן הזה ומאפשרים לגופו להתמודד עם הפולש באופן מיידי לפני שיתרבה ויפגע בו.
http://davidson.weizmann.ac.il/online/maagarmada/med_and_physiol/המנעות-מחיסון---טבעיות-או-משחק-באש?
וכפי שהם כותבים שם, יש להם גם סדרת כתבות בנושא מערכת החיסון, למי שרוצה ללמוד עוד עליה:
http://davidson.weizmann.ac.il/online/maagarmada/month_topic/נושא-חודש-מרץ-2012-–-מערכת-החיסון

ארגון רופאי הילדים בארה"ב (AAP):
Isn’t it overwhelming to a child’s immune system to give so many shots in one visit?
A: Infants and children are exposed to many germs every day just by playing, eating, and breathing. Their immune systems fight those germs, also called antigens, to keep the body healthy. The amount of antigens that children fight every day (2,000-6,000) is much more than the antigens in any combination of vaccines on the current schedule (150 for the whole schedule). So children’s immune systems are not overwhelmed by vaccines.
https://www.aap.org/en-us/advocacy-and-policy/Documents/Vaccineschedule.pdf

ה-CDC (המרכז למניעת מחלות מדבקות):
Can vaccines overload my baby’s immune system?
A: Vaccines do not overload the immune system. Every day, a healthy baby’s immune system successfully fights off millions of germs. Antigens are parts of germs that cause the body’s immune system to go to work.
The antigens in vaccines come from the germs themselves, but the germs are weakened or killed so they cannot cause serious illness. Even if they receive several vaccinations in one day, vaccines contain only a tiny fraction of the antigens that babies encounter every day in their environment. Vaccines provide your child with the antibodies they need to fight off the serious illnesses for which they have been vaccinated.
http://www.cdc.gov/vaccines/parents/parent-questions.html

אולי באמת כ-ל המומחים והמקצוענים לא מבינים כלום, ורק פולספגן, שאינה רופאה (היא מספרת בתפוז שהיא מדענית, אך מסרבת בתוקף לפרט) יודעת על מערכת החיסון יותר מכ-ו-ל-ם, יותר מכל הרופאים והחוקרים והמדענים ואנשי הבריאות. תשפטו בעצמכם ותחליטו למי אתם מעדיפים להקשיב.

פולספגן

New member
תגובתך ממחישה במובהקות את כשל סמכות בלתי מעורערת כפי שפירטתי

כאן

תמשיך להסתמך על ססמאות ריקות מתוכן ללא כל גיבוי של מאמרים שעברו בקורת עמיתים.

אמרה מי שביקשה רק אתמול הסבר על מערכת החיסון...

ומנסה להרשים בשימוש בכשלים לוגיים כשהיא לא יודעת מה אומר "כשל סמכות". בואי תקראי, אולי תלמדי משהו:
"אד ורקונדיאם (מילולית: פנייה אל הצניעות, במשמעות: פנייה אל הסמכות) - קבוצת טיעונים זו ידועה גם בשם "איפסה דיקסיט" (לטינית, ipse dixit, הוא עצמו אמר זאת). ניסיון לבסס את הטיעון על מקור סמכות, למרות שאינו רלוונטי לאישושו, תוך ניצול הרצון הרגשי של בני אנוש להסתמך על מקורות סמכותיים."
https://he.wikipedia.org/wiki/כשל_ל...A1.D7.9E.D7.9B.D7.95.D7.AA_.D7.AA.D7.A7.D7.A3

אבל אופס, המקורות שהבאתי הם הכי רלוונטיים שיש... והם לא סיסמאות ריקות מתוכן, הם מבוססים על הידע המדעי והרפואי העדכני. אבל כמובן, מהם אנשי מקצוע ומומחים שרק למדו, השתלמו והוסמכו במשך שנים לעומת פולספגן, המאור הגדול של הפורומים בתפוז:
"בשם האמינות - סוג של כשל פנייה אל הסמכות, שבו הטוען מנסה להפוך את טיעוניו למושכים יותר באמצעות הצגת עצמו כבעל ידע או אמין בנושא מסוים, תוך שהוא מסרב להסביר את הטיעון עצמו או להוכיח את מומחיותו."

מכירים אותך בויקיפדיה? כי זה מתאר אותך בול!

ביום שבו תספרי לכולנו מי את, שמתהדרת בנוצות מדענית / פרופסורית / דוקטורית, ונדע מה למדת, מה פרסמת, מה הקרדיט שאת יכולה לזקוף לזכותך, אולי נוכל להבין את פשר הזלזול הקבוע שלך בגופים רשמיים, מומחים ואנשי מקצוע שכותבים מאחורי שמם המלא, תוארם והמוסד האקדמי/מדעי/רפואי שבו הם פועלים, בלי לנסות להסתיר ולטשטש ולזרות חול בעיניים. אולי אז נבין סוף סוף למה את חושבת שמישהו אמור לפסול את כל המומחים והמקצוענים ולהקשיב דווקא לך.

למעלה