חינוך

NINAEL20

New member
חינוך

תןדה על העצות אני בהחלט איישם אותם בחינוך ילדי העניין הוא שרק עכשיו אני מתחילה לחשוב שלא פעלתי נכון ( לגבי הטפיחות על הידיים, אף פעם לא התכוונתי לחנך את ילדי על ידי מכות ) בעזרתכם, ראיתי שכך חינכו אחיותיי את ילדיהם וקיבלו תוצאות .וכל ייעצו גם לי לעשות. עכשיו שאני חושבת , ההורים שלי אף פעם לא הרביצו לי ולאחיי אבל חמותי כן הרביצה לבעלי ולאחותו כשהיו קטנים ואולי שם האופי האלים של בעלי נולד . חמותי ובעלי מסכימים לגבי העניין שאם הוא יעשה משהו לא טוב אז צריך להרביץ לו אני אומרת לבעלי שככה לא מחנכים אבל הוא יוצא עליי בהצהרות כמו " מה את כבר יכולה לדעת , אמא שלי הרביצה לי ותראי איזה בן אדם יצאתי . תקשיבי בקול אמא" ( לאמא שלו אני בכלל לא מרשה לגעור בו וכשהיא מתחילה אני לוקחת אותו והולכת ומשאירה אותה לדבר , והוא מתחיל לצעוק עליי. אני אנסה גישה אחרת ( על ידי דיבורים ) ואשתדל שלא לאבד את הסבלנות שלי איתו, כי הוא לא אשם הילד שלי הוא נורא היפר אקטיבי ואני ואני רוצה לשים אותו בפעוטון ( הוא נורא אוהב לשחק בחוץ עים ילדים, ובבית הוא משתעמם בקלות) אבל בעלי אפילו לא רוצה לשמוע ( בעצת אימו שחושבת שילד צריך מהבית ללכת רק לבית הספר) רק כדי להבהיר את התמונה , אני לא מצדיקה את בעלי ( וגם לא את עצמי, כי אני כבר ילדה גדולה ) אבל בעלי נורא מושפע מאמא שלו ומאחותו ומהבני דודים שלו. בעלי לא נוגע בי עד שאמא שלו אומרת שאני עושה משהו לא בסדר בכל מקרה אני אכנס גם לפורום שהוצע לי על ידי פנינה של יופי ואלמד מהטעויות שלי

אני לא פסיכולוגית

וגם לא שוטרת , אבל בלט לי משהו שכתבת "בעלי לא נוגע בי עד שאמא שלו אומרת שאני עושה משהו לא בסדר " ההתעללות הנפשית הייתה ברורה לי , היש גם התעללות פיזית ????? את נורמלית ? ואני שואלת ברצינות !!! יהיה קשה ככל שיהיה פשוט תברחי כל עוד נפשך בך ! ואם אכן קיימת התעללות פיזית , יתכן ונפשך בך לזמן קצוב... אל תחכי שיקרה אסון.

ועוד משהו

מטריפה אותי המחשבה שמקסאמים את מפחדת יותר מאשר מידיי בעלך !!!

חביבתי, את חיה בסרט אימה

וכדאי שתצאי ממנו לפני שיהיה מאוחר מדי. מפחיד אותי שלמרות שאת יודעת שמשהו לא בסדר בצורת החיים שלך, את לא מעלה על דעתך כמה. אני כל פעם מזועזעת מדברים שאת כותבת, ועם זאת, את לומדת במכללה, מה שאומר שאת לא טיפשה. לא ברור לי למה לא ברחת עד כה.

NINAEL יקרה

מהדברים שלך ברור שאת בחורה חכמה. את מבינה לבד שאופיו של בעלך נובע מהחינוך הלקוי של חמותך. את צריכה להיות מאושרת שהטעות האיומה הזו לא תהייה גם בבן שלך. צאי משם כמה שיותר מהר, שהרי ברור שבעלך פוגע בך נפשית וגם פיזית. זה לא מגיע לך ולא לבן שלך. ככל שתקצרי את השהות שם, כך ייטב לשניכם. במקומך הייתי נוסעת גם לשדרות, מעדיפה לשהות במקלט, ולא בבית חמותך.

אני מאוד מקווה שבאמת תצלח דרכך,

אני במקומך הייתי אומרת לבעלך בהמשך למה שכתבת: "מה את כבר יכולה לדעת, אמא שלי הרביצה לי ותראי איזה בן אדם יצאתי.." שאם זה הבן אדם שיצא, על אחת כמה וכמה את לא רוצה לחנך אותו בצורה כזו....סתם... עדיף שלא תעני לו.. פשוט קחי את עצמך ובנך ועופי משם... דרך אגב, בקשר לגירסה שהילד צריך ללכת לבית הספר ישר, אז קודם שידע יש גן חובה לפני.... לפי דעתי, ילד מגיל שנה מיצא את עצמו בבית, הוא צריך מסגרת, אנחנו לא חיים במאה הקודמת... הילדים של היום הרבה יותר חכמים, הרבה יותר מפותחים ואת בטח לא רוצה שהבן שלך יצא פרימיטיבי כמו בעלך...... תשקיעי בו מ ע כ ש י ו....

שמחה שהגעת למסקנה הזו

אבל מוקדם מידיי לומר על ילד בן שנה שהוא היפר אקטיבי, כדי להגיע למסקנה הזו הילד צריך עבור אבחונים של רופאים ואנשי מקצוע ובטח ובטח לא בגיל שנה... רק לפני חודש וחצי הבן שלי קיבל הפניה ראשונה לבדיקה אם הוא אכן היפר או סתם ילד שובב וכמו שאמרתי, הוא בן חמש והאבחונים הללו לוקחים ים זמן עד שמקבלים את התמונה המלאה. בכל מיקרה, בעלך אומר: מה את כבר יכולה לדעת , אמא שלי הרביצה לי ותראי איזה בן אדם יצאתי . תקשיבי בקול אמא ולפי הסיפורים שלך, הוא לא ממש כליל השלמות עם החינוך של אמא.... אז הנה לך נורה אדומה ראשונה לגביי החינוך....

נינאל

קראתי שוב את הודעתך מאתמול ושוב שמתי לב לדברים שכתבת כמו " בעלי אמר שיהרוג אותי יום אחד על אי סדר". מתוקה, את נשמעת לי בחורה משכילה. יש המון גורמים מקצועיים שיכולים ותפקידם לעזור לך . כל עוד את שם - הזמן עובד לרעתך ! הכתובת כבר על הקיר, ולא נראה לי שאת רוצה להיות עוד מספר בסטטיסטיקה...

אוסה

New member
חמותך ובעלך מסכימים

ומי מחליט היא???? ומה בעלך מנפנף תראי מה יצא ממני ??? יצא ממנו אב שמכות זה בסדא עבורו! מב פשר המשפט "בעלי לא נוגע בי עד שאמא שלו אומרת שאני עושה משהו לא בסדר" ???? טוב אני חייבת לקרוא את כל השרשור!!!

אוסה - שימי לב גם

למה שנכתב בהודעה הקודמת בכותרת "נשבר" - בעלי אמר שיהרוג אותי יום אחד על אי הסדר.... ממש מזעזע...

אוסה

New member
אני ממש בשוק

אפילו ילד קטן יודע את זכויותי! אפילו ילד קטן יודע שאסור להכות (וגם לא מילולית)! איך ?איך היא עוד שם!!???

זה מה שאני מנסה להבין - למה לחכות ?

הסיפור שלה הוציא אותי מדעתי, והתחלתי לחשוש שמא נקום בבוקר ונבין דרך האינטרנט או החדשות שמאוחר מידיי... לא נראה לי שנינאל מבינה כל כך כמה היא עמוק בבוץ, פשוט השלימה עם המצב לעת עתה וסובלת בשקט. אם הייתי מהמשפחה או חברות שלה, הייתי מוציאה אותה משם בכח ! מחנק גדול עולה לי מלקרוא את ההודעות שלה כל פעם מחדש. ואני כמו רובנו מנסה ולא מצליחה להבין למה לא לצאת משם מיד ? למה היא מחכה ? יותר מפחיד אותי שהיא כותבת שהיא מנסה להכין את המשפחה המורחבת, רק חסר שמישהו יגיד משהו לבעלה וכל הסיפור יגלוש לפסים שאני לא רוצה לחשוב...

לירי40

New member
אני קוראת עכשיו את השרשור של מוסיק

ואני באמת מזועזעת. קשה לי לקלוט שמממש מתחת לאף שלנו מתנהלים כאלה חיים. זה גורם לי להבין את התגובה של מי שענה לי אתמול לשבת בשקט ולשמוח שחמותי לא נמצאת בוורידים שלי.... מוסיק יקרה, ליבי איתך, ויפה שעה אחת קודם - צאי משם. מגיעים לך חיים הרבה יותר נכונים. בלי איומים. בלי "בוס" במקום חבר. הרי אם הבוס היה מדבר אליך ככה, מיד היית מתפטרת משם, נכון? ובעלך אף היה מצדד בך, אולי אפילו היה בא לשם, "להראות לו מה-זה". אבל לו מותר לאיים עליך ככה, להתנהג אליך ככה. לכי משם,חמודה, אפשר לחיות גם אחרת.

אוסה

New member
גם אני מוסיפה מהר מאוד!

ועדיין המומה אם אמא שלו אומרת לו שעשיתי משהו רע! ואת? מה את? סמרטוט? קומי ותהיי את ! עם כוחות ודעות משלך ! איך את נותנת למישהו לנהל את חייך? אין לך דעות משלך? רצונות משלך? ?

קירה71

New member
יש לי הרגשה שזה סוג של מנטליות

במגזר מסוים ולכן הדברים נראים לנו כקיצוניים ונוראיים בעוד שהיא(לצערי הרב) רואה את הדברים כטבעי,כמו למשל להכות ילד בן שנה

רינת3434

New member
נכון, יש מגזרים ששם זה באמת מקובל

למשל (וסליחה..) אצל הגרוזינים. אומרים בוקר טוב בסטירה מצלצלת.. זה יפה להמליץ לה לברוח למעון לנשים מוכות אבל מצד שני היא אולי רגילה לחיים כאלה. אני לא חס וחלילה בעד אבל היא יכולה להרשות לעצמה לקחת את הזמן ולא להלחץ. כמו שכל אחת אחרת היתה קמה לוקחת את חפציה ועוזבת לפני שהבעל היה מגיע הביתה, היא עושה הכל בזמנה. בכל אופן אם לא ברור מדברי, אני גם ממליצה על לעזוב, בלי יותר מידי בלאגן (שיכול להוביל לבלאגן נוסף.) סליחה שלא עקבתי אבל החלטתם להתגרש?

ima shel banim

New member
לרינת3434

פה את טועה ובגדול אין צורך להכליל שככה זה בכל משפחה גרוזינית אני נשואה לגרוזיני כבר 5 שנים והוא לא אומר ואף פעם לא אמר לי בוקר טוב עם סטירה הוא לא מרים ידיים לא עליי ולא על הילדים עם הילדים הוא בכלל כמו חמאה דמעה שלהם והוא מתרכך מהכל. האחים שלו שהם גם גרוזינים כולם נשואים כמו בעלי מכבדים את נשותיהם ובחיים אפילו לא חולמים על להכות אותם. אין צורך להכליל שכל הגרוזינים אין מרוקאים שמכים את נשותיהם? אין רוסים שמכים? אין אתיופים או פרסים או כורדים או רומנים או כל עדה שיש זה אופי חרא של בן אדם ולא קשור לעדה שלו

למעלה