חינוך לילד בן 7 או לאבא

in12

New member
חינוך לילד בן 7 או לאבא

היי

אני חייב לשתף אתכם ולהתייעץ - יש לי שני בנים אחד בן 7 ואחד בן 5.5.

יש לנו בעיה /קושי בהבנה עם הילד הגדול בן ה 7.
בני בן 7 כיתה ב, ילד מקסים חכם ברמת חשיבה והבנה גבוה, אבל יש לו בעיה אחת קטנה שהיא מבחינתי גדולה התארגנות בבוקר ובערב.
אנחנו בישוב לכן כל אחד הולך לבד.

להלן סדר התארגנות שלנו:

בבוקר -
התעוררות 6:30,
הקטן יוצא בשעה 7:15 לגן,
הגדול צריך לצאת ב7:30 ולהגיע להסעה ב 7:45

בערב-
16:00 - הכנת ש.ב. לגדול,
ומשחק חופשי מה שרוצים עם חברים ובחוץ עד 17:45
17:45 מקלחות,
18:15 ארוחת ערב,
19:00 קריאת ספר,
19:30 -כיבוי אורות והקטן נרדם, הגדול ממשיך לקרוא בחדר אחר בשעה 19:30-20:30

בבוקר
אשתי מעירה את שניהם בשעה 6:30, הקטן מתארגן בקלילות ומסיים תוך מספר דקות, אבל הגדול זה סיפור אחר.
הוא יכול לקשקש עם הקטן,לקפוץ על המיטה להיות דמות מסוימת,ולעשות הכל חוץ מלהתארגן.אשתי צריכה להעיר לו מספר פעמים ואז הוא יוצא ב 07:40 ומגיע להסעה דקה לפני שיוצאת

בערב
הבעיה היא כמו בבוקר, הקטן יכול להכנס ולסיים תוך מספר דקות אבל הגדול יכול לקחת לו המון זמן. (בסופו של דבר אם הוא רוצה הוא יכול להתארגן בשניות אבל הוא לא עושה זאת)
בנוסף הוא לא מעכב רק את עצמו, אלא מתחיל במשחקים שונים עם אחיו וזה גורר את אחיו לזה.

אז נסינו שיטות שונות על מנת שהגדול יכול לעמוד בזמנים הללו,
דיברנו ושוחחנו איתו על גבולות, הסברנו לו שאם הוא יאחר- הוא לא יאכל או לא יתקלח או שלא יצא לחוג או לפעילות אחרת,זה הפריע לו מספר פעמים אבל תמיד הוא חוזר להתנהגות הרגילה שלו
נזכרתי בדוגמא נוספת , במידה והוא לא מכין ש.ב. כי הוא יצא החוצה לשחק עם חברים, אז אנחנו לא מאפשרים לו להכין ש.ב. באותו יום, אלא רק למחרת.

אנחנו רוצים לתת להם אחריות ועצמאות, ובמקומות שצריך אנחנו מדריכים.
אנחנו ממש נגד עונשים אבל לפני שבועים החלטנו לעשות לזה סוף!!!!

אמרנו לו שהכללים משתנים, כלומר, במידה והוא לא מתארגן בבוקר בזמן, אז כשהוא יחזור הביתה יצטרך לשלם על כך בעונש - קנס - ז"א יכין ש.ב. ויכנס ישר להתקלח ויכול לקרוא ספר עד ארוחת ערב ואין לצאת לשום פעילות בחוץ או משחק
במידה ולא הצליח בערב להספיק - אז יש עונש למחרת בערב וכך ימשיך חלילה.
אז בשבוע האחרון הוא לא הלך לחוגים ולפעילות חנוכה בישוב ולא אכל מספר פעמים ארוחת ערב, ולא יצא מהבית.וכל יום דיברנו ודיברנו ודיברנו איתו

ולהלן המקרה שבגללו אני כותב כאן בפורום,
ביום שבת בבוקר אחרי שבוע לא נעים במיוחד, היינו צריכים ללכת והייתי בטוח שהוא יקום ויתארגן, אבל לא. הוא שוב נכנס לדמות כלשהי, החזיק את אחיו וניסה לעכב אותו.
בסוף שאחיו סיים אז שתינו תה ואכלנו בבוקר, הוא נגש אלי כדמות מסוימת עם פרצוץ כעוס ונתן לי מכה מאחורי הגב כדי שאסתובב ואדבר איתו להביא לו ג'ינס ,וזה בדיעבד הבנתי . כי אני באותו רגע ששתיתי וכל כך נבהלתי כי כמעט הכוס מעדה לי וברגע של כעס נתתי לו סטירה ועל זה אני ממש כועס שהגעתי למצב הזה

אני לא מצליח לראות את התוצאות ברמה המיידית, אשתי לא תמיד תומכת בי, אבל כאשר היא צריכה לארגן אותם אז היא מתנהגת בסופו של דבר גם בכעס ולעיתים מרימה את קולה
אז כמו שכתבתי בכותרת, יכול להיות שהבעיה היא אצלי ואני צריך לקבל חינוך אחר - אשמח לקבל עצה/הדרכה/אחר

תודה

למעלה