חייבת עזרה ..

PoOk aLoK

New member
חייבת עזרה ..

אני לא יודעת איך להתחיל ואני מקווה שאני בפורום הנכון .. אני כ"כ מתוסכלת .. מרוב קנאה ! הקנאה הזאת שיש לי בקשר פשוט גומרת אותי ! אני בת 22 יש לי חבר כבר שנה + .. שאוהב אותי בצורה שקשה לי להסביר ! בחיים לא הרגשתי כ"כ שלמה ואהובה עם גבר ככה! אולי זה טיפשי אבל אני מרגישה באמת שהוא האחד! אבל מה .. קשה לי כשהוא יוצא עם חברים או נוסע לאנשהוא או כל דבר שהוא לא נמצא איתי ואני לא יכולה לראות איך הוא מתנהג כשהוא לא איתי ! נכון, אני כנראה טיפשה וילדותית אבל זה לא משנה מה תגידו / יגידו עליי .. אני לא מצליחה להתגבר על הקנאה הזאת !! כשהוא יוצא תמיד הוא מתקשר , תמיד הוא שולח לי הודעות שהוא אוהב אותי, שאני מספר אחת אצלו . אבל קשה לי עם זה שיכול להיות שיהיו שם בחורות שהוא מכיר, ויבואו ויגידו לו שלום וידברו איתו , קשה לי עם זה שהוא הולך ללמוד או לעבוד ויש שם בחורות שהוא מסתכל עליהן , וצוחק ויושב איתן ואולי יבוא יום והוא יחליט שנמאס לו ממני ! הייתה לנו שיחה על הנושא , הוא אמר לי שגם אם הוא מסתכל על בחורה , זה לא עניין בשביל הוא אמר לי אז "אוקיי היא נראית טוב זהו מה אני יכול לעשות עם זה? אני עם הבחורה שאני אוהב ורק אליה אני נמשך". אז למה לעזעזל בחורים אחרים גם עם חברות אפילו נשואים תמיד פוזלים לצדדים?! חבר שלי כזה מיוחד?! איך אני יכולה להתגבר על הקנאה הזאת שמשתלטת עליי תמיד כשהוא לא איתי?! הוא תמיד אומר לי איפה הוא , מה הוא עושה , זה הדדי כמובן. הבחור הזה אוהב אותי, מעריך , שומר , דואג , משקיע מדבר איתי על העתיד שלנו ביחד. למה אני לא מצליחה לקלוט שהוא לא יעשה כלום ?! שהוא סה"כ יוצא עם חברים וזהו! אני מצטערת על האורך וגם על העילגות פשוט הוצאתי הכל בכתיבה מבלי להסתכל שמה שאני רושמת הגיוני.. בבקשה תעזרו לי אני חסרת אונים !
 

רותם 36

New member
לדעתי ../images/Emo13.gif

הבעיה היא לא בבחור (שכמו שאמרת דואג , מפנק ולא עושה כלום שאמור לעורר את הקנאה שלך ) הבעיה היא בך . לפי מה שמשתמע יש לך בעיה של חוסר בטחון עצמי וחוסר קבלה עצמית מה שמביא אותך להתנהגות הזאת .ברגע שאין לך את הביטחון בעצמך והבטחון בקשר שלך , את למעשה משדרת לבחור שאת לא סומכת עליו .כרגע זה עוד נסבל כיוון שהוא אוהב אותך ואכפת לו ממך , אבל לכל אחד יש את הלימיט שלו ויגיע הרגע שהקנאה הזאת תחבל לך בקשר וביחסים שלך בכלל ( חס וחלילה כמובן ) תביני , תמיד תהיינה בחורות יותר יפות / סקסיות /חכמות /צעירות ..אין לך שליטה על זה וכשאת יושבת בבית "ואוכלת" את עצמך ומריצה סרטים בראש את פוגעת אך ורק בעצמך. את מבינה שיש לך בעיה אז חצי דרך כבר עברת . לפעמים יש לנו התנהגויות או תכונות שחבויות בנו ומתפרצות לפעמים בקשרים שאנחנו מעורבים . אני יכולה להעיז ולהמר שבחיי היום יום שלך את לא אדם קנאי בכלל או חסר בטחון. רק כשאת בתוך הקשר זה מתפרץ.
 
../images/Emo45.gif בהחלט

אם עד עכשיו לא תפסת אותו בבגידה או חלילה משקר או אומר משהו שאחר כך יתברר כלא מדויק, אז מה יש לקנא בו? תסמכי עליו כמו שהוא סומך עליך. אחרת, זה יכרסם במערכת היחסים והיא תיגמר. אף גבר לא אוהב שכל היום חוקרים אותו ובולשים אחריו. מה יהיה בעתיד כשהקשר יעשה יותר רציני? יותר הדוק? חתונה? ילדים? זה הרי רק יכול להחמיר. לכן צריך לטפל בזה כבר עכשיו.
 

PoOk aLoK

New member
היי ..

נכון אין בעיה בבחור, הוא מושלם ! באמת ! הבעיה היא בי, אני הדפוקה פה ! ונכון בחיי היומיום שלי יכולה להגיד שאני לא חסרת ביטחון וקנאית . יש לי קטע כזה שכשאני בקשר וזהו אני מאוהבת ואוהבת אז הקנאה הזאת מתפרצת ! וזה כ"כ קשה וכואב!! חבר שלי תמיד נותן לי ביטחון ואומר לי שהוא לא רוצה אף אחת , שאני רק מעניינת אותו ואני מרגישה את זה, שהוא לא משקר לי ושהוא אמיתי איתי. ואני הוצאתי את עצמי היחידה הקנאית פה, אבל חבר שלי הוא גם יחסית קנאי , תמיד ישאל מי זה עם מישהו מתקשר או מישהו מדבר איתי ואם זה גבר אז תמיד יזרוק איזו עקיצה " אה יפה לך" . אני חושבת שבכל קשר אמורה להיות קנאה אבל אצלי בקשר אני חושבת שאני זאת שבאמת סובלת . תמיד חברות היו אומרות לי "הוא אוהב אותך , תסמכי עליו" אבל זה לא משנה מה אומרים לי זה עדיין שם. אז מה אני אמורה לעשות ? לשתוק? לא לשאול שאלות כשהוא יוצא? למשל את מי הוא פגש? עם מי הוא היה ? כי כתבת שאיכשהוא בסוף יימאס לו , ממני, מהקשר. זאת ממש לא המטרה שלי. אוף אני ממש לא יודעת מה לעשות עם עצמי !
 
אוקי

אני מבין ממך שבאופן רציונלי את לא חושבת שבאמת יקרה משהו, את מבינה שזה בעיה שיש לך ואם הבנתי נכון.. מה שאת שואלת זה בעצם - איך נרגעים? כן?
 

PoOk aLoK

New member
בדיוק ...

אני מאמינה לו כשהוא אומר לי תמסכי עליי אין לך מה לדאוג ! אני לא יעשה משהו שיפגע בך או משהו שאני יודע שאני לא ארצה שאת תעשי ! אבל אני קנאית ! בטירוף !אני מודה ! והשאלה הגדולה היא כן, איך נרגעים? מה עושים? מה לא עושים ? איך לא מבריחים את החבר ? שאני את האמת לא כ"כ בטוחה שזה מה שיבריח אותו, זה לפעמים נראה שזה דיי מחמיא לו שאני ככה. למרות שזאת ממש לא המטרה שלי!
 

רותם 36

New member
זה קשה אבל אפשרי

דבר ראשון אל תצפי לשינוי דרסטי בהתנהגות שלך. כדי להצליח תציבי לך כל פעם כמה מטרות קטנות שתוכלי לעמוד בהן. אין מצב שמקנאית תהפכי ללא כזאת אבל אפשר לשנות דפוסים קיימים אם מודעים להם ואצלך אם הבנתי נכון יש מודעות .ברגע שתחשבי על ההתנהגות שלך ומה את עושה יהיה יותר קל לשלוט בזה . לדוגמא : אם הוא יוצא עם חברים ואת נוהגת לשלוח 6 אסמסים תסתפקי רק באחד או שניים. לא לשאול מה עשית ? או עם מי היית ? אפשר לשאול בכללי ,"מקווה שנהנית הערב ממי ." ............ אם יהיה משהו חריג לספר הוא יספר אם לא , תפגיני התעניינות אבל בלי להתמקד עם מי הוא היה או עם כמה הוא היה או אם היו שם בחורות
תנסי לשחק אותה קולית . בהתחלה זה יהיה קשה וזה לא יבוא בטבעיות , אחר כך לאט לאט זה יבוא לך כבר בלי לחשוב
 

PoOk aLoK

New member
רותם ..

אוקיי , אני אתחיל לעבוד על עצמי , פחות שאלות ,מחשבות וכו' ובסופו של דבר אני מקווה שהקנאה תיפחת זה יהיה קשה אבל זה רק לטובתי .. תודה לך..
באמת!
 

BlackUnicorn

New member
אם זה ברמה כזו שזה מפריע לך בחיי היום יום

ויותר מזה, מפריע לך בזוגיות שלך (ובאופן כללי בכל זוגיות שהיא) - כדאי ללכת לטפל בזה. טיפול זו לא מילה גסה... מילא אם זה היה משהו בגדר מידה הגיונית, אבל מה שאת מתארת מצריך טיפול כזה או אחר, אחרת את תהרסי כל קשר שיהיה לך.
 

PoOk aLoK

New member
היי

אני יכולה להגיד שכל קשר שהיה לי עד עכשיו לא נהרס , יותר נכון הסתיים בגלל הקנאה שלי ! לא תמיד הצד השני ידע על זה , הדבר היחיד שזה הורס או לפחות הורס הכי הרבה זה.. אותי ! ובקשר לטיפול .. פסיכולוג ? ומה כבר הוא יגיד לי? לא בטוחה אם זה באמת יעזור..
 

BlackUnicorn

New member
פסיכולוג יתן לך את הכלים להתמודדות

ויגרום לך להבין את עצמך יותר טוב.
 
שלום

טבעי להמשך לנשים נוספות מלבד בת הזוג ולהסתקרן מהן, וזו לא בגידה. כדאי שתנסי להתענין בקשריו האחרים ולהשתתף בהם. שאלי אותו הרבה בענין על קשריו האחרים והציעי פגישות משותפות. זה עשוי לשפר את הקשר ביניכם. התמקדי בקשר אתו ובטפוחו ולא בדברים מהצד.
 

PoOk aLoK

New member
פילוסוף....

נכון זה טבעי לגמרי , זה גם מה שאני אומרת לו כשיצא לנו לדבר על העניין הזה של ההסתכלות על המין השני. מה שהוא טוען שזה לא מסקרן אותו בכלל , במקרה של בחורה שאכן נראית טוב זאת סתם הסתכלות של "יופי וואו בחורה יפה", לא עניין בכלל בשבילו ובעצם הסתכלות כמו על כל בן אדם אחר. אולי זה שקר ....לא יודעת ! והכוונה היא פגישה עם אקסים? כי אם כן , no way !! אף אחד מאיתנו לא בקשר עם אנשים שיצאנו איתם בעבר, לא כי ככה החלטנו אחד לשני, אלא כי אני חושבת שזה לא הגיוני לשמור על קשר עם אקס במיוחד שזה נגמר לא הכי יפה. הוא יודע הכל על העבר שלי עם גברים, קשרים וכו' ולהפך אני עליו. אפשר לציין שזה גם עולה לי הרבה פעמים לראש, יחסים שהיו לו פעם .. מאוד מפריע לי ! אבל זה משהו שאני לא מראה או מדברת רק שומרת לעצמי.. בקיצור אני חושבת שאין פיתרון זה כנראה משהו שאני צריכה לעבוד עליו עם עצמי.. באיזושהיא דרך..
 
למעלה