חייבת להירגע!!!

מיכלגוט

New member
חייבת להירגע!!!

לא יכולה יותר לראות את הספרים... המחשב מאיים עליי... מתגעגעת להודו
מישהו מכיר איזה ויפסאנה או משהו כזה בארץ - אני חייבת!!

אהם...

תראי לך שהיית רואה ספר בנושא "הירגעות" עם השם: "אתה חייב להירגע!!!" היית קונה אותו?

הי מיכלשוט ../images/Emo24.gif

קחי נשימה
יש ויפאסנה בארץ. לא התנסיתי בזה, אבל אולי תיכף גולשים אחרים יוכלו לשתף מהחוויות שלהם. הקשתי ויפאסאנה במנוע חיפוש של גוגל וקיבלתי כל מיני תוצאות. אחת מהן היא זו
את גם מוזמנת לפנות אלי במסרים אם תרצי הדרכה אישית, או עבודה בקבוצה. מוזמנת להסתכל באתר שלי ולקרוא
מיכל

דגנית

New member
מיכל התנסית בויפאסנה, לא בארץ?

ואותה שאלה למיכל.. עשית כבר ויפאסנה? סתם סקרנית לא חייבות לענות..

ואיזה ספרים את לא יכולה לראות יותר?

ומה עם המחשב? את עובדת במשהו/לומדת משהו שדורש עבודה עם מחשב וספרים?

דגנית

New member
גם אני מתגעגעת להודו..

חפשי את הודו בפנים הביאי אותה לכאן.. -- וויפאסה בארץ: קבלי קישור: http://www.il.dhamma.org/ קורסים בארץ http://www.il.dhamma.org/Courses/Courses.asp

דגנית

New member
../images/Emo24.gif אומרים...

שהבית נמצא איפה שהלב אומרים שהבית נמצא בפנים אומרים.. שהבית הוא איך שאנחנו בונים אותו ושם.. שם המקום הרגוע.. אז למצוא את הודו בפנים זה למצוא מבחינתי את השקט והשלווה והרוגע והאהבה למקום ולעצמי.. ולזכור את הרוגע.. ולזכור.. שהכל אפשר אחרת.. כבר אמרתי שאני מתגעגעת להודו? [אההההה אולי "געגועים להודו".. איך השם? לספר...]

יפה אמרת..הלב הוא הבית כי ע"פ הקבלה

בית המקדש למשל, הוא מושג שהאדם צריך להשיג בליבו על ידי כך שהלב הופך לבית, שלתוכו חודרת קדושה. כאשר האדם הופך את ליבו לבית אז הוא יכול לקבל לתוכו את האור העליון וזהו בית המקדש. לכן על פי הקבלה בית המקדש השלישי צריך להיבנות קודם בליבם של האנשים ואז ורק אז, יוכל להיות בית מקדש גשמי, מאבנים. היה נעים לקרוא את דברייך.

אגב בית מקדש והודו וכולי... אז...

חוכמות המזרח למשל מהיכן הן צמחו? המקובל הראשון, אברהם אבינו, שהצליח להשיג חיים בעולמות רוחניים, עליונים, ישב בפתח האוהל שלו וקרא לאנשים לבוא וללמוד את משנתו. אנשים רבים באו ללמוד אבל רק חלק קטן מהם הבין על מה הוא מדבר ורק חלק קטן מהאנשים הצליח גם כן להגיע להשגה של חיים עליונים, רוחניים. כל השאר לא הצליחו והוא שלח אותם לכל מיני כיוונים. אם את זוכרת את הסיפור אז חלק מהאנשים נשלחו קדמה (קדמה זה מזרח) וכך החלו לצמוח תורות המזרח, כאן החל גרעין צמיחתם.(הודים..דומה ליהודים). אגב אלו שכן הצליחו להשיג חיים עליונים (לחיות ברוחניות) נקראו עם ישראל כך שלעם ישראל אין שורש גשמי אלא "ישראל" הוא מושג המתאר אנשים שיש להם השגה ברוחניות. וכדי להגיע לכך על האדם לעבור מצב שנקרא "מחסום". ורק כאשר האדם עובר את ה"מחסום" הוא משיג רוחניות... ולכן נקרא אברהם בשם "אברהם העברי", שעבר אל מעבר ל"מחסום" והחל לתאר את מה שעבר עליו בשפה של אותו עולם עליון שנמצא מעבר למחסום, זוהי העברית.(בספר היצירה). את אותה רוחניות לא ניתן להשיג על ידי מדיטציה או קטורת או שרוול, אלא רק בלימוד חוכמת הקבלה. על פי הקבלה, משנת 1995, האנושות תתחיל להגיע לרצון כללי להשגת רוחניות ואז הם יחפשו עצמם בכל מיני צורות. לאט לאט הם יגיעו לקבלה (שכמו שאת רואה יש לה פריחה בעידן זה) ואז חלק מהם יתלכדו ויגיעו לרוחניות וישיגו בית מקדש שלישי (בליבם) ואז ינהרו הגויים ("אור לגויים" "מציון תצא תורה") לעלות אל בית המקדש שיהיה על פי המקורות "בית תפילה לכל העמים". אגב על פי הקבלה, המושג "ישראל" הוא לא אנשים, אלא שם של הרצון של האדם להשיג רוחניות והמושג "גוי" או שאר ה"עמים" אלו שאר רצונותיו של האדם שמכוונים לגשמיות. וכאשר הרצון להשגת רוחניות יגבר, יגדל ויתממש, אז שאר רצונותיו הגשמיים גם כן ילכו אליו, לכיוון אותו הרצון הרוחני והם "יגאלו". ממה הם יגאלו? מעולם החומר, מחוסר המשמעות שיש בחומריות, או אם נשתמש בלשון הקודש "מערי המסכנות" (מלשון מסכן), כמו אותן הערים שהם בנו לפרעה... כאשר פרעה הוא כינוי ל"אגו" של האדם, הרצון החומרי שיש בנו ושמשעבד אותנו לבנות לו ערים יפות אבל מקורן הוא ממצב של מסכנים כי אנו משועבדים תחת הרצונות הללו וכשנשיג רוחניות ונצא מתוכם אז יקרא המצב של "יציאת מצריים" מתוך השיעבוד לחירות, ואז לא נרגיש יותר את הצרות(מצריים) של הרצון הגשמי... אגב פרעה, שהוא כינוי לאגו, אם את מכירה את הסיפור התנכ"י, מבקש גם כן לבסוף גאולה, שמשה יאמר לבורא שיגאל אותו, כי האגו רוצה גם להגיע לרוחניות ולא להיות כלוא בעולם הרצון לחומריות. נכון יפה? מקווה שנהנית. אם ירשו לי אז אצרף לינק מדהים על חוכמת הקבלה שמספר על הרבה מהנושאים הללו. בינתיים, אמליץ על ספר שנקרא "מסע לעולם עליון" שבו אפשר לקרוא על הגאולה שלנו מן הרצון ההחומרי. בתודה אור חוזר.

דגנית

New member
תודה. מעניין ../images/Emo24.gif

הודים בתוך היהודים הודו לה' כי טוב..

אני הולך לויאפסנה חודש הבא

זה פה בארץ .. בבי"ס שדה של קיבוץ חצבה. אבל את לא צריכה את זה.. את צריכה לחיות את החיים, תשתמשי בחוויות שעולות לך עכשיו ממה שאת עושה כדי להרוויח עוד מודעות. תחווי את מה שעובר עליך .. במקום לברוח מזה לאיזה סדנה. קבלי את זה אל תתנגדי.

דגנית

New member
תהנה בוויפאסנה,

היא מתקיימת בבית ספר שדה חצבה, קרוב למושב (ולא קיבוץ) חצבה. הייתי רוצה להגיע לשם מתישהו, לויפאסנה הייתי צריכה לטוס עד הודו כדי לעבור את החויה הזו. ובפעם הבאה.. בדרמהסלה..

למעלה