חיוב כפול ברב קו אנונימי

מצב
הנושא נעול.

אדם 08

New member
יש לכם מייל לפנות אליהם?

לפנות לתקשורת ברדיו
גבי גזית או קרן נויבך יכולים להיות מתאימים להקפיץ את העניין הזה למודעות, העניין הזה של התנערות מוחלטת מטיפול ברב קו אנונימי מעידה על קיפוח בלתי סביר כלפי המשתמש, חד משמעית.
אין בעיה, לא רוצים לתת ביטוח במקרה של אובדן, לגיטימי וסביר, אבל כשקורית תקלה ברורה של חיוב כפול לצרכן שמחזיק בכרטיס ויש לו הוכחות בקבלות זה חד משמעית דורש טיפול, ואם ככה מתייחסים זה אטימות מדרגה ראשונה.
זכותו של אדם לבחור בכרטיס חכם אנונימי, הוא מוותר על זכאות להנחות והכל עקב כך שאינו מזדהה, מוותר על ביטוח אובדן, אבל במקרה של תקלה ספציפית בכרטיס עם הוכחה זה פשוט חוצפה ומחדל לא להתייחס.
יש לכם מייל לפנות אליהם?
שאוכל לשלוח להם?

olli3

New member
מנהל
אני לא מבין מדוע הינך מנהל כאן דיון כה ארוך.

אחכה לתשובה ממשרד התחבורה?
או שזה כבר מספיק?
ראשית ארצה לומר שזו לא טרחה לערב את התקשורת. כאן אוסיף שהתוכנית הכי רלוונטית לנושא היא "יהיה בסדר" בגלי צה"ל (חפש בגוגל, תמצא את הדפים שלהם). הם גם מטפלים בפניות האלו הרבה יותר טוב מגבי גזית או קרן נויבך. אבל בכל מקרה, אתה משקיע בכתיבה כאן בפורום כשכבר יכולת לשלוח את דבריך גם ליהיה בסדר, גם לקרן נויבך וגם לגבי גזית.

מעבר לכך, זה פשוט לא חוקי! רב קו אנונימי או לא אנונימי, הכל מופיע על הכרטיס (מבחינה מחשובית) והנהג בהחלט יכול לבטל נסיעות! באופן הכי ברור שיש אני אומר לך שהנהגים יכולים לבטל חיובים! כך שכשאתה ניגש לעמדת רב קו ומבקש זיכוי בגין חיוב כפול או חיוב שגוי, בוודאי שצריכים להחזיר לך את התשלום.

עכשיו הערך הצבור מתרחב ללוד, מודיעין, בהמשך גם רמלה ושוהם... זה כבר יגיע לסכומים יותר רציניים ובעתיד הערך הצבור על פי משרד התחבורה יחליף את הכרטיסיות. ואז מה? תעלה על קו 852 מת"א כשאתה רוצה לרדת בהרצליה אבל הנהג יחייב אותך על 18 ש"ח במקום 10.40? ואתה תצטרך לספוג את זה? או שתעלה על 841 מת"א להוד השרון והנהג יחייב אותך עד לקרית שמונה. אתה תצטרך לספוג הפסד של כ-30 ש"ח?

התשובה לכל השאלות האלו היא "לא" אחד גדול. באמת נראה לך שתבוא לסופר, תקנה משהו, הקופאית בטעות תדפיס לך מוצר כלשהו פעמיים או שתדפיס מוצר שלא שלך ובגלל ששילמת בתווי קניה, אז אף אחד לא יחזיר לך כסף?

בקיצור, עם כל הדוגמאות שכבר נתנו לך כאן, פשוט תפנה לכל הגורמים הרלוונטיים וזהו. אני מאד מאמין שיהיה בסדר ירצו לעסוק בנושא הזה כי הוא נושא שמשותף לצרכנים רבים. כמו כן, בימי רביעי הם מקדישים זמן מהתוכנית לענייני תחבורה ציבורית באופן קבוע.

מניסיון שלי עם רב קו אנונימי, כפי שכבר כתבתי לך - זיכו אותי בלי בעיה בעמדה של דן ברכבת מרכז.

עליתי לקו כלשהו מרחוב על פרשת דרכים (מול רכבת מרכז) כשהיעד שלי הוא פתח תקווה. הנחתי את הרב קו וירדה לי נסיעה. עד לכאן הכל תקין.

לאחר שירדה לי נסיעה, ביקשתי מהנהג שיטען לי עוד 30 ש"ח בערך צבור. הוא טען ואז גם הוריד לי נסיעה באופן מיידי. אמרתי לו שהוא כבר הוריד לי נסיעה מקודם עוד לפני שטענתי, הראתי לו את הפתקית והוא אמר לי שלהבא לפני שאניח את הרב קו, איידע את הנהג מה אני רוצה. מאז כך אני נוהג... כמו כן, הוא ביטל לי את החיוב השני.

ירדתי מהאוטובוס בציר ז'בוטינסקי ועליתי על אחד הקווים לפתח תקווה. להפתעתי ירד לי שוב עוד חיוב. הראתי לנהג את הפתקיות והוא אמר לי שהוא מכיר את התופעה ושאגש לאחת מעמדות הרב קו שיזכו אותי.

לאחר שחזרתי לאיור רכבת מרכז בהמשך היום, ניגשתי לעמדת הרב קו של דן שם, הצגתי את הפיתקיות וניתן לי במזומן סכום של 5.30 ש"ח (לא נותנים 6.60 מן הסתם כי יש הנחה ולאחר ההנחה מדובר בעצם בחיוב של 5.30).

מכל הסיפור הזה-יש לך אנונימי או לא?

ראשית ארצה לומר שזו לא טרחה לערב את התקשורת. כאן אוסיף שהתוכנית הכי רלוונטית לנושא היא "יהיה בסדר" בגלי צה"ל (חפש בגוגל, תמצא את הדפים שלהם). הם גם מטפלים בפניות האלו הרבה יותר טוב מגבי גזית או קרן נויבך. אבל בכל מקרה, אתה משקיע בכתיבה כאן בפורום כשכבר יכולת לשלוח את דבריך גם ליהיה בסדר, גם לקרן נויבך וגם לגבי גזית.

מעבר לכך, זה פשוט לא חוקי! רב קו אנונימי או לא אנונימי, הכל מופיע על הכרטיס (מבחינה מחשובית) והנהג בהחלט יכול לבטל נסיעות! באופן הכי ברור שיש אני אומר לך שהנהגים יכולים לבטל חיובים! כך שכשאתה ניגש לעמדת רב קו ומבקש זיכוי בגין חיוב כפול או חיוב שגוי, בוודאי שצריכים להחזיר לך את התשלום.

עכשיו הערך הצבור מתרחב ללוד, מודיעין, בהמשך גם רמלה ושוהם... זה כבר יגיע לסכומים יותר רציניים ובעתיד הערך הצבור על פי משרד התחבורה יחליף את הכרטיסיות. ואז מה? תעלה על קו 852 מת"א כשאתה רוצה לרדת בהרצליה אבל הנהג יחייב אותך על 18 ש"ח במקום 10.40? ואתה תצטרך לספוג את זה? או שתעלה על 841 מת"א להוד השרון והנהג יחייב אותך עד לקרית שמונה. אתה תצטרך לספוג הפסד של כ-30 ש"ח?

התשובה לכל השאלות האלו היא "לא" אחד גדול. באמת נראה לך שתבוא לסופר, תקנה משהו, הקופאית בטעות תדפיס לך מוצר כלשהו פעמיים או שתדפיס מוצר שלא שלך ובגלל ששילמת בתווי קניה, אז אף אחד לא יחזיר לך כסף?

בקיצור, עם כל הדוגמאות שכבר נתנו לך כאן, פשוט תפנה לכל הגורמים הרלוונטיים וזהו. אני מאד מאמין שיהיה בסדר ירצו לעסוק בנושא הזה כי הוא נושא שמשותף לצרכנים רבים. כמו כן, בימי רביעי הם מקדישים זמן מהתוכנית לענייני תחבורה ציבורית באופן קבוע.

מניסיון שלי עם רב קו אנונימי, כפי שכבר כתבתי לך - זיכו אותי בלי בעיה בעמדה של דן ברכבת מרכז.

עליתי לקו כלשהו מרחוב על פרשת דרכים (מול רכבת מרכז) כשהיעד שלי הוא פתח תקווה. הנחתי את הרב קו וירדה לי נסיעה. עד לכאן הכל תקין.

לאחר שירדה לי נסיעה, ביקשתי מהנהג שיטען לי עוד 30 ש"ח בערך צבור. הוא טען ואז גם הוריד לי נסיעה באופן מיידי. אמרתי לו שהוא כבר הוריד לי נסיעה מקודם עוד לפני שטענתי, הראתי לו את הפתקית והוא אמר לי שלהבא לפני שאניח את הרב קו, איידע את הנהג מה אני רוצה. מאז כך אני נוהג... כמו כן, הוא ביטל לי את החיוב השני.

ירדתי מהאוטובוס בציר ז'בוטינסקי ועליתי על אחד הקווים לפתח תקווה. להפתעתי ירד לי שוב עוד חיוב. הראתי לנהג את הפתקיות והוא אמר לי שהוא מכיר את התופעה ושאגש לאחת מעמדות הרב קו שיזכו אותי.

לאחר שחזרתי לאיור רכבת מרכז בהמשך היום, ניגשתי לעמדת הרב קו של דן שם, הצגתי את הפיתקיות וניתן לי במזומן סכום של 5.30 ש"ח (לא נותנים 6.60 מן הסתם כי יש הנחה ולאחר ההנחה מדובר בעצם בחיוב של 5.30).
האם כל מה שתיארת קרה עם רב קו אנונימי או רב קו מזוהה?

olli3

New member
מנהל
רשמתי שיש לי אנונימי ולא פעם ראשונה שאני רושם

האם כל מה שתיארת קרה עם רב קו אנונימי או רב קו מזוהה?
רשמתי שיש לי אנונימי ולא פעם ראשונה שאני רושם
שיש לי אנונימי בשרשור הזה. רשמתי: "מניסיון שלי עם רב קו אנונימי..."

משום מה כנראה רשמית הודעה לפני כמה ימים שלא התפרסמה, אין לי מושג למה... בכל אופן יש לי רב קו אנונימי וזיכו אותי פעם אחת על חיוב כפול, וזאת אחרי שהנהג בעצמו זיכה אותי, אך מסתבר שבעת זיכוי, העליה לאוטובוס הבא תחייב אותך שוב בנסיעה (במסגרת ה90 דקות).

אדם 08

New member
תודה

תודה
פוחד להתפס כקנטרן ברבים על 5.30
אבל אפנה..כי אני באמת מאמין שזה פסול עקרונית

olli3

New member
מנהל
5.30 פה, 10.40 שם ואלפי שקלים פוטנציאליים

תודה
פוחד להתפס כקנטרן ברבים על 5.30
אבל אפנה..כי אני באמת מאמין שזה פסול עקרונית
בחודש (נניח, סתם זורק מספר).

זו תופעה פסולה שיש להסדיר אותה, כך שלא יהיה ספק באיך לטפל במקרים כאלו.

פעם הייתה תביעה ייצוגית כנגד חברת הוט על תשלום נוסף על שקע שלישי ומעלה. מספר המנויים שהדבר היה רלוונטי אליהם היה כל כך מזערי והסכום היה כמה שקלים בודדים פחות לחודש.

היה גם עוד מקרה בהוט שבו היה קטע של 5 אגורות ומנויים יכלו לבקש זיכוי של 5 אגורות על משהו (לא זוכר מה זה היה). יש אנשים שמתקשרים גם על אגורה ולא רק על 5 אגורות או עשר אגורות, אפשר להגיד שזה קנטרני, אני בוחר לראות בהם שוחרי צדק.

בנסיעה שלי שתיארתי והזיכוי שקיבלתי ברכבת מרכז, בזמן שבזבזתי על הזיכוי (5 דקות סה"כ) הפסדתי את הנסיעה בקו 380 לבאר שבע כאשר הבא אחריו יוצא 45 דקות לאחר מכן. אני שחונכתי על ערכו של הכסף, לא מסוגל לוותר על דברים כאלו וכמו שבפעם הבאה שהייתי עולה לאוטובוס ולא הייתי משלם, הנהג לא היה מבליג לי על כך, כך גם אני לא מבליג.

אדם 08

New member
נסיתי. אני חושב לוותר

בחודש (נניח, סתם זורק מספר).

זו תופעה פסולה שיש להסדיר אותה, כך שלא יהיה ספק באיך לטפל במקרים כאלו.

פעם הייתה תביעה ייצוגית כנגד חברת הוט על תשלום נוסף על שקע שלישי ומעלה. מספר המנויים שהדבר היה רלוונטי אליהם היה כל כך מזערי והסכום היה כמה שקלים בודדים פחות לחודש.

היה גם עוד מקרה בהוט שבו היה קטע של 5 אגורות ומנויים יכלו לבקש זיכוי של 5 אגורות על משהו (לא זוכר מה זה היה). יש אנשים שמתקשרים גם על אגורה ולא רק על 5 אגורות או עשר אגורות, אפשר להגיד שזה קנטרני, אני בוחר לראות בהם שוחרי צדק.

בנסיעה שלי שתיארתי והזיכוי שקיבלתי ברכבת מרכז, בזמן שבזבזתי על הזיכוי (5 דקות סה"כ) הפסדתי את הנסיעה בקו 380 לבאר שבע כאשר הבא אחריו יוצא 45 דקות לאחר מכן. אני שחונכתי על ערכו של הכסף, לא מסוגל לוותר על דברים כאלו וכמו שבפעם הבאה שהייתי עולה לאוטובוס ולא הייתי משלם, הנהג לא היה מבליג לי על כך, כך גם אני לא מבליג.
נסיתי. אני חושב לוותר
שלחתי מייל לגבי גזית

זה מה שענו לי:
"שלום.
באתר של רב קו מצוין במפורש כי הרב קו האנונימי אינו בעל כיסוי ביטוחי וכך אין משחזרים את המידע שעל הכרטיס במקרה של תקלה או אובדן. לכן אין במקרה הזה מה לעשות. בכרטיסי רב קו עם הפרטים האישיים המצב שונה, שם המידע ניתן לבדיקה ולשחזור.
בברכה.
רועי"

"יהיה בסדר" לא ענו לי.

olli3

New member
מנהל
יהיה בסדר לא עונים מהר, הם מוצפים.

נסיתי. אני חושב לוותר
שלחתי מייל לגבי גזית

זה מה שענו לי:
"שלום.
באתר של רב קו מצוין במפורש כי הרב קו האנונימי אינו בעל כיסוי ביטוחי וכך אין משחזרים את המידע שעל הכרטיס במקרה של תקלה או אובדן. לכן אין במקרה הזה מה לעשות. בכרטיסי רב קו עם הפרטים האישיים המצב שונה, שם המידע ניתן לבדיקה ולשחזור.
בברכה.
רועי"

"יהיה בסדר" לא ענו לי.
יהיה בסדר לא עונים מהר, הם מוצפים.
הם מוצפים כי הם ידועים כאלו שבאמת נלחמים ולא מוותרים ופועלים למען האזרח.

אני מקווה שיחזרו אליך בהקדם מכיוון. בכל מקרה, אם תאזין בכל יום רביעי תוכל לשמוע איוולות כאלו ואחרות בתחום התח"צ, וזה שהם מקדישים חלק מהתוכנית של יום רביעי רק עבור תח"צ כבר אומר שיש הרבה עבודה בתחום הזה.

olli3

New member
מנהל
והתשובה של מערכת גבי גזית דפוקה מהיסוד.

נסיתי. אני חושב לוותר
שלחתי מייל לגבי גזית

זה מה שענו לי:
"שלום.
בברכה.
רועי"

"יהיה בסדר" לא ענו לי.
והתשובה של מערכת גבי גזית דפוקה מהיסוד.
באמת נראה להם שאם למישהו היה יורד חיוב כפול של 40 ש"ח (סתם דוגמא), אז גם אז זו בעיה של הנוסע כי אין ביטוח על הרב קו?

זו תשובה מטומטמת, בלי מחשבה, בלי שום שכל ובלי שהם יודעים בכלל איך עובד רב קו אנונימי.

עכשיו מזה האתר של "רב קו". אין אתר כזה!!! אין שום אתר רשמי לרב קו ומה שהם מצאו באינטרנט זה סתם אתר לא רשמי שנושא את הכתובת www.רב-קו.co.il (כן הכתובת היא בעברית, אתה מוזמן להיכנס).

דבר שני, עניין הביטוח הוא בקשר לאובדן/גניבה של כרטיס הרב קו ולא בהקשר של חיוב כפול.

בקיצור, הם לא יודעים על מה הם מדברים שם במערכת התוכנית של גבי גזית.

את הלקח הזה תלמד אחרים

אין ביטוח על רב-קו אנונימי
חלק מהסיכון של מי שבוחר להשתמש בכרטיס מעין זה.
אם היית מנפיק לעצמך כרטיס "רב-קו" אישי מזוהה-היו מחזירים לך את עלות הנסיעה העודפת שנגבתה/לא כובדה.
כרטיס "רב-קו" אנונימי,בניגוד מוחלט למה שרשמת,דווקא דינו כן כמי שנמצא ברחוב(למרות שלא מצאת אותו ברחוב) או ככסף מזומן שהלך לאיבוד.
אין למי לפנות,הכול חוקי ומעוגן בתקנות משרד התחבורה.
דן פעלו לפי חוקי משרד התחבורה בנידון.
הלקח לפעם הבאה,זה ללכת בצורה מסודרת לעמדת שירות כרטיס "רב-קו",כמו שהלכת בפעם הזאת ועושים כרטיס "רב-קו" אישי רגיל מזוהה,שהוא כרטיס שיש עליו ביטוח על מקרים מעין אלה שתיארת.
הנה התייחסות מאתר "אגד" לנושא כרטיס ה"רב-קו" האנונימי:
האם ניתן לרכוש כרטיס מבלי להזדהות?

ניתן לקבל כרטיס רב-קו אנונימי, ללא תמונה וללא הנחות, מנהג האוטובוס בעלות של 5 ש"ח. בירושלים ניתן לרכוש רב-קו אנונימי בקופות הכרטיסים בלבד. אין אחריות על כרטיס רב-קו אנונימי ולכן לא ניתן לקבל החזר על החוזים הטעונים בכרטיס במקרה של אבדן, תקלה או טעות נהג.
את הלקח הזה תלמד אחרים
זכותו של אדם לא להזדהות ולמסור מידע מפורט כדי לפשט את השימוש בעליה לאוטובוס, זה שלא נותנים הנחות וביטוח אובדן זה לגיטימי וסביר, זה שבמקרה של תקלה באשמת מפעיל הכרטיס עם קבלות שיש לצרכן ולא מטפלים זה התנערות ומחדל של משרד התחבורה בעצמו וזה בלתי סביר בעליל. בית משפט יכול לפרש את זה כך ביום מן הימים ולא פעם בתי המשפט קבעו שהחלטות של משרדי ממשלה התגלו כבלתי סבירות במקרים מסויימים וראו לנכון לזכות את העותר לבית המשפט.

אדם 08

New member
אני לא יכול להלחם בהם לבד

את הלקח הזה תלמד אחרים
זכותו של אדם לא להזדהות ולמסור מידע מפורט כדי לפשט את השימוש בעליה לאוטובוס, זה שלא נותנים הנחות וביטוח אובדן זה לגיטימי וסביר, זה שבמקרה של תקלה באשמת מפעיל הכרטיס עם קבלות שיש לצרכן ולא מטפלים זה התנערות ומחדל של משרד התחבורה בעצמו וזה בלתי סביר בעליל. בית משפט יכול לפרש את זה כך ביום מן הימים ולא פעם בתי המשפט קבעו שהחלטות של משרדי ממשלה התגלו כבלתי סבירות במקרים מסויימים וראו לנכון לזכות את העותר לבית המשפט.
אני לא יכול להלחם בהם לבד
אני מאמין שאם משרד התחבורה לא יענה

אני מרים ידיים

nitsansh

New member
אפרופו.... תשמעו סיפור

חיוב כפול ברב קו אנונימי
חוייבתי השבוע חיוב כפול כשנסעתי עם דן.
יש לי רב קו אנונימי.

נגשתי לעמדת דן בתח"מ בת"א
כדי לבקש זיכוי.

אבל הנציג שם, ענה (בצורה לא הכי נעימה) שהם לא מתעסקים בכלל עם רב-קו אנונימי.

כבר ביום שני שלחתי פניה בפייסבוק, במייל ובדוא"ל: לדן, לרב-קו.
שום תשובה.

לא ברור לי למה אי אפשר לסדר דברים כאלה און ליין. שתי נסיעות באותו זמן בדיוק.
הרי הכל אלקטרוני עם הרב קו.

אבל ניחא. על זה וויתרתי.

מה שעדיין לא ברור לי למה אין זיכוי על רב קו אנונימי?
באתי עם קבלות על הנסיעות. אני יודע את השעות המדויקות של המקרה.
זה לא רב קו שמצאתי ברחוב.

מדובר בשקלים בודדים,
אבל זה מכעיס שלוקחים סתם בלי סיבה.

אמרתי לנהג שאני רוצה לנסוע לרעננה.
הוא לא החליף את הקו לקוד אחר...למה אני צריך לספוג זאת?

למי לפנות, אם בכלל?
או לוותר?
אפרופו.... תשמעו סיפור
נסעתי היום מאשדוד לגן יבנה בנסיעה האחרונה של קו 37 שיצא ב15.00. אף פעם לא הבנתי למה כשהשבת נכנסת ב19.27 וואוליה לא מוסיפה נסיעות יותר מאוחרות אבל זה ענין שראוי לדיון נפרד...
הנהג משום מה החליט לעבור על החוק ביודעי ודיבר בסלולרי שלו בזמן שנוסעים עלו לאוטובוס ומה שקרה מוכיח למה יש חוק שאוסר על זה... לאשה אחת הוא מכר כרטיסיה של נסיעות לגדרה במקום הכרטיסיה לגן יבנה שהיא ביקשה ואז פרץ ויכוךח ארוך ביניהם... בסופו של דבר הוא החזיר לי את ההפרש במחיר שזה ענין פעוט של 1.20 שח מה שעדיין לא הרגיע אותה כי היא טענה שאין לה מה לעשות איתה... באותו זמן לגבר אתיופי שעלה אחריה הוא שכח לתת עודף של 1.40 שח.... הוא ישב בשקט וחיכה להפוגה בויכוח בין הנהג והאשה ורק אז הזכיר לנהג שמגיע לו עודף...
את המסקנה תסיקו בעצמכם...

בדיוק בגלל זה אסור לנהג

אפרופו.... תשמעו סיפור
נסעתי היום מאשדוד לגן יבנה בנסיעה האחרונה של קו 37 שיצא ב15.00. אף פעם לא הבנתי למה כשהשבת נכנסת ב19.27 וואוליה לא מוסיפה נסיעות יותר מאוחרות אבל זה ענין שראוי לדיון נפרד...
הנהג משום מה החליט לעבור על החוק ביודעי ודיבר בסלולרי שלו בזמן שנוסעים עלו לאוטובוס ומה שקרה מוכיח למה יש חוק שאוסר על זה... לאשה אחת הוא מכר כרטיסיה של נסיעות לגדרה במקום הכרטיסיה לגן יבנה שהיא ביקשה ואז פרץ ויכוךח ארוך ביניהם... בסופו של דבר הוא החזיר לי את ההפרש במחיר שזה ענין פעוט של 1.20 שח מה שעדיין לא הרגיע אותה כי היא טענה שאין לה מה לעשות איתה... באותו זמן לגבר אתיופי שעלה אחריה הוא שכח לתת עודף של 1.40 שח.... הוא ישב בשקט וחיכה להפוגה בויכוח בין הנהג והאשה ורק אז הזכיר לנהג שמגיע לו עודף...
את המסקנה תסיקו בעצמכם...
בדיוק בגלל זה אסור לנהג
לדבר בסלולרי בזמן קליטת נוסעים, וזה דרך אגב לא תמיד עבירה לפי תקנות התעבורה שהמשטרה אוכפת שהיא גם לא קשורה לדיבור בכלל, היא קשורה לאחיזה במכשיר בלבד בנהיגה, העבירה שאוסרת על נהג לדבר בטלפון בזמן קליטת נוסעים היא פנימית בפיקוח תנועה של חלק מהחברות עצמן והיא גם חריגה של אדיבות נהג באכיפה של חברת הבקרה של משרד התחבורה.

dodoronon

New member
תביעה קטנה

חיוב כפול ברב קו אנונימי
חוייבתי השבוע חיוב כפול כשנסעתי עם דן.
יש לי רב קו אנונימי.

נגשתי לעמדת דן בתח"מ בת"א
כדי לבקש זיכוי.

אבל הנציג שם, ענה (בצורה לא הכי נעימה) שהם לא מתעסקים בכלל עם רב-קו אנונימי.

כבר ביום שני שלחתי פניה בפייסבוק, במייל ובדוא"ל: לדן, לרב-קו.
שום תשובה.

לא ברור לי למה אי אפשר לסדר דברים כאלה און ליין. שתי נסיעות באותו זמן בדיוק.
הרי הכל אלקטרוני עם הרב קו.

אבל ניחא. על זה וויתרתי.

מה שעדיין לא ברור לי למה אין זיכוי על רב קו אנונימי?
באתי עם קבלות על הנסיעות. אני יודע את השעות המדויקות של המקרה.
זה לא רב קו שמצאתי ברחוב.

מדובר בשקלים בודדים,
אבל זה מכעיס שלוקחים סתם בלי סיבה.

אמרתי לנהג שאני רוצה לנסוע לרעננה.
הוא לא החליף את הקו לקוד אחר...למה אני צריך לספוג זאת?

למי לפנות, אם בכלל?
או לוותר?
תביעה קטנה
שלום,
אני ממליץ לך לתעד את כל הפניות אל דן ומשרד התחבורה - ולשקול הגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות.

מגיע לך פיצוי (בוא נגיד שאם היית עולה מבלי לשלם והיו תופסים אותך היית משלם 186.60 ש"ח , אז כאשר הורידו לך סכום כפול, הגיוני שתקבל את אותו הסכום.
במידה והם לא יסכימו לפיצוי הזה, הגיוני מאוד להגיש תביעה על העוול שנגרם לך, על עגמת הנפש, על כל הפעמים שיכול להיות שחיובו אותך חיוב כפול ולא שמת לב לכך.

יש מדריכים איך מגישים תביעה קטנה באינטרנט, זה לא כל כך מסובך.

אם אתה רוצה להגדיל ראש, ברור שהמקרה הזה יותר מתאים לתביעה ייצוגית, אבל עליך לדעת שזה כבר יותר מסובך ותצטרך סיוע משפטי מעורך דין (ואני לא עורך דין... אחרת הייתי שמח לעזור לך).

שיהיה בהצלחה!
דורון

אדם 08

New member
לתעד, ברמה שלי

תביעה קטנה
שלום,
אני ממליץ לך לתעד את כל הפניות אל דן ומשרד התחבורה - ולשקול הגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות.

מגיע לך פיצוי (בוא נגיד שאם היית עולה מבלי לשלם והיו תופסים אותך היית משלם 186.60 ש"ח , אז כאשר הורידו לך סכום כפול, הגיוני שתקבל את אותו הסכום.
במידה והם לא יסכימו לפיצוי הזה, הגיוני מאוד להגיש תביעה על העוול שנגרם לך, על עגמת הנפש, על כל הפעמים שיכול להיות שחיובו אותך חיוב כפול ולא שמת לב לכך.

אם אתה רוצה להגדיל ראש, ברור שהמקרה הזה יותר מתאים לתביעה ייצוגית, אבל עליך לדעת שזה כבר יותר מסובך ותצטרך סיוע משפטי מעורך דין (ואני לא עורך דין... אחרת הייתי שמח לעזור לך).

שיהיה בהצלחה!
דורון
לתעד, ברמה שלי
ימים ומה אמרו לי? לא ברמה של הקלטות...

אדם 08

New member
מה ההוצאות המשפטיות בכל אחד מהמקרים?

תביעה קטנה
שלום,

שיהיה בהצלחה!
דורון
1. אם תביעה קטנה - מה ההוצאות?
כי אם אני נלחם על 10 ש"ח. אין הגיון להוציא 200.

2. אם תביעה ייצוגית - העו"ד יקבל רק מהרווח אם ייראה לו מוצדק או שייגבה ממני עמלה בכל מקרה?

dodoronon

New member
תיעוד והוצאות

1. אם תביעה קטנה - מה ההוצאות?
כי אם אני נלחם על 10 ש"ח. אין הגיון להוציא 200.

2. אם תביעה ייצוגית - העו"ד יקבל רק מהרווח אם ייראה לו מוצדק או שייגבה ממני עמלה בכל מקרה?
תיעוד והוצאות
היי אדם,
בנוגע לתיעוד - עדיף מאוד שכל ההתקשרות מולם תהיה אך ורק בכתב, לשים את ההתכתבות בתיקייה מיועדת לכך במייל ואז בבוא היום יהיה לך קל למצוא את המיילים.
אני לא רואה שום סביה לדבר איתם בטלפון או פנים אל פנים, פקס / מייל / דואר רשום - זה מספיק בשביל לקבל את התשובה שאתה רוצה.
במידה ואתה בוחר כן לדבר בטלפון (ושוב, אני לא רואה סיבה למה) - אז כן, תקליט את השיחה. היום בכל טלפון נייד אפשר לעשות את זה די בקלות, ואח"כ תשמור את ההקלטה בתיקייה מסויימת במחשב. קחי בחשבון שהם מקליטים הכל אבל הם לא יתנו לך שום דבר מזה, עליך להיות מוכן עם הצד שלך.

על תביעה קטנה עליך לשלם אגרה - אחוז אחד מסכום התביעה (אבל לא פחות מחמישים שקלים) ראה כאן - http://www.consumers.org.il/category/guide-to-small-claims
במקרה שאתה זוכה, על חברת דן לשלם לך גם את האגרה הזו. אך אם התביעה שלך נדחית, אתה מפסיד את הסכום של האגרה ובנוסף השופט עלול לפסוק נגדך הוצאות... זה מאוד מבאס...

תביעה ייצוגית - אני לא יודע מה סכום האגרה, ובנוגע לשכ"ט עו"ד - אתה קובע את זה מולו. יש כאלו שיסכימו למה שהצעת, שווה לנסות לשאול על כאלו באגודה לזכויות האזרח / במועצה הישראלית לצרכנות / ב"15 דקות" - ואני מאמין שאחד מהארגונים הללו יוכל להפנות אותך לעו"ד שמתעסק בזה

מקווה שעזרתי,
דורון

אדם 08

New member
פניתי בכתב

תיעוד והוצאות
היי אדם,
בנוגע לתיעוד - עדיף מאוד שכל ההתקשרות מולם תהיה אך ורק בכתב, לשים את ההתכתבות בתיקייה מיועדת לכך במייל ואז בבוא היום יהיה לך קל למצוא את המיילים.
אני לא רואה שום סביה לדבר איתם בטלפון או פנים אל פנים, פקס / מייל / דואר רשום - זה מספיק בשביל לקבל את התשובה שאתה רוצה.
במידה ואתה בוחר כן לדבר בטלפון (ושוב, אני לא רואה סיבה למה) - אז כן, תקליט את השיחה. היום בכל טלפון נייד אפשר לעשות את זה די בקלות, ואח"כ תשמור את ההקלטה בתיקייה מסויימת במחשב. קחי בחשבון שהם מקליטים הכל אבל הם לא יתנו לך שום דבר מזה, עליך להיות מוכן עם הצד שלך.

על תביעה קטנה עליך לשלם אגרה - אחוז אחד מסכום התביעה (אבל לא פחות מחמישים שקלים) ראה כאן - http://www.consumers.org.il/category/guide-to-small-claims
במקרה שאתה זוכה, על חברת דן לשלם לך גם את האגרה הזו. אך אם התביעה שלך נדחית, אתה מפסיד את הסכום של האגרה ובנוסף השופט עלול לפסוק נגדך הוצאות... זה מאוד מבאס...

תביעה ייצוגית - אני לא יודע מה סכום האגרה, ובנוגע לשכ"ט עו"ד - אתה קובע את זה מולו. יש כאלו שיסכימו למה שהצעת, שווה לנסות לשאול על כאלו באגודה לזכויות האזרח / במועצה הישראלית לצרכנות / ב"15 דקות" - ואני מאמין שאחד מהארגונים הללו יוכל להפנות אותך לעו"ד שמתעסק בזה

מקווה שעזרתי,
דורון
פניתי בכתב
אף אחד לא ענה לי זמן רב.

לכן פינתי טלפונית וקבלתי סירוב צורם

גם פנים אל פנים סרבו

מצב
הנושא נעול.
למעלה