חידת מדבקות

שלומכה

New member
חידת מדבקות

בעיר אחת היו שלושה אנשים שרבו ביניהם מי האיש הכי חכם בעיר. הגיע הזקן של העיר והחליט לערוך לשלושה מבחן שיקבע מי מבניהם הכי חכם. הוא הכניס את שלושתם לחדר משולש והעמיד אותם בפינות כך שכולם רואים את כולם. הוא אמר להם שיש לו ביד 3 מדבקות כחולות ו3 מדבקות אדומות והוא ידביק לכל אדם מדבקה על המצח מבלי שהוא יראה איזו מדבקה. בנוסף הוא אמר שאם הם רואים מדבקה אדומה על המצח של אחד מהאנשים האחרים או על שניהם עליהם להרים את היד. המנצח יהיה הראשון שייצא מהחדר ויכריז איזו מדבקה יש לו על המצח. הזקן כיבה את האור והדביק לכולם מדבקות אדומות על המצח. כשהדליק את האור שלושתם הרימו את היד ואחרי שתי דקות יצא אחד האנשים והכריז שיש לו על המצח מדבקה אדומה. איך הוא ידע?
 
../images/Emo62.gif

נסמן את האיש שיצא ב- א'. אם ל א' היתה מדבקה כחולה על המצח, אז למשל ב' היה רואה מדבקה אדומה וכחולה, ואז היה מיד מבין שיש לו מדבקה אדומה על הראש, כי אם לא, אז ג' לא היה מרים את ידו. מכיוון שזה לא קרה במשך 2 דקות, וא' העריך שב' לא עד כדי כך טיפש, א' הסיק שיש לו מדבקה אדומה על המצח ויצא.
 

כלמנ

New member
רצח !!!

הרגת את החידה. חידה מסוג זה לא צריכה להגמר ב"איך הוא ידע?" אלא ב"מה היה הצבע" או משהו כזה. דוגמא לאותה חידה בדיוק, כפי שנשאלה לא מזמן בפורום הזה: קישור
 
למעלה