חידת ידע לכבוד רותם ע

Cobe1982

New member
חידת ידע לכבוד רותם ע

מי פה יודע מה זה הכצעקתה, מאיפה, ומה הפירוש המילולי?

Math engineer

New member
זה

אחד הביטויים החריפים ביותר לעוול שמסמלת סדום ונמצא באגדה התלמודית ומשמעותו צעקתה של נערה

Cobe1982

New member
קרוב, אבל לא בדיוק

אני אפרסם את התשובה המדוייקת במקום יותר נגיש.

אז אני אנסה לדייק

זה בפרשת וארא, כשמגיע קול מעשי סדום לשמים ה' אומר (למי? הרי הוא לבד, עונים המפרשים שלפמליא שלו, המלאכים שאיתו) שהוא ירד לבדוק "הכצעקתה", ומזה לומדים שעל בית דין לחקור להבין את המקרה כמו שצריך ולא להסתפק בעובדות יבשות. אם אני לא טועה המדרש הוא צעקתה של בחורה אחת, שבניגוד לנהוג שם, שכשהגיע עני היו נותנים לו מטבעות ולא אוכל עד שהיה מת מרעב וכל אחד בא ולוקח את המטבע שלו, אז היא נתנה לו קצת קמח (הכל למיטב זכרוני) ואז הם הענישו אותה בכך שהם מרחו אותה בדבש ובאו כל הדבורים ועקצו אותה עד שמתה ועל צעקתה מדובר. בסדום גם היו עוד כל מיני מנהגים טובי לב, היו שמים אורח במיטה לאורחים, אם הוא היה קצר מדי היו מותחים אותו, ואם ארוך מדי חותכים את רגליו. מישהו זרק אבן על לוט, אז השופט אמר ללוט שעליו לשלם למי שזרק עליו אבן, אז לוט זרק על השופט אבן. עד כאן זכרוני מגיע.

Math engineer

New member
סליחה

החידה היתה לכבוד רותם אני עושה בעיווווווווווות כאן

רותם ע

New member
../images/Emo2.gifלא! את לא עושה בעיות../images/Emo10.gif..../images/Emo142.gif

חוץ מהעובדה שאת עושה מס' enterים לפני כתיבת הודעה, דבר שמעצבן אותי באופן אישי
.............
אבל אני לא יודעת את התשובה, כפי שאפשר להבין פה

Cobe1982

New member
טוב, נשאר רק הפירוש המילולי

ה'-היא ה' השאלה, כלומר קיצור של 'האם' כ'-היא כ' ההשוואה, קיצור כל כמו/ כפי צעקתה- טוב, נו.. בקיצור, פירוש הביטוי 'לבדוק הכצעקתה', הוא לבדוק האם באמת המצב חרבנה כפי שהיא צעקה...

אנאRF

New member
../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif

היה לי את המושג הזה במבחן בתנ"ך ולא היה לי מושג מה הפרוש
רק ידעתי שזה קשור לסדום ועמורה

למעלה