חידוש רשיון נהיגה ישראלי בזמן שאני גר בארה"ב

katzoren

New member
חידוש רשיון נהיגה ישראלי בזמן שאני גר בארה"ב

אני ברילוקיישן בארה"ב ובעל רשיון נהיגה אמריקאי וקיבלתי מכתב לחדש את הרשיון נהיגה הישראלי שלי ולשלם 434 ש"ח.
אין לי בעיה לשלם את זה אבל השאלה היא האם אני בכלל צריך את זה?
לביקורים בארץ והשכרת רכב אין כל בעיה ליהיות רק עם האמריקאי נכון?
אם אני מחליט לא לחדש עכשיו ובעתיד ארצה האם אוכל פשוט לחדש או שצריך תאוריה/טסט מחדש?
תודה,
אורן

idan306

New member
אם אני לא טועה

התקופה היא 12 חודשים לאחר פקיעת תוקף לחידוש. אחרי זה אתה צריך לעשות רשיון מחדש. מה זה מחדש? אם יש לך רשיון אמריקאי - אז כמו כל אמריקאי, לא סגור על זה, אבל אני די בטוח שתיאוריה וטסט ופטור ממינימום שיעורים (כמו שבטח נדרשת לעשות בארה״ב אל מול הרשיון הישראלי).
&nbsp
אני מכיר אנשים שעשו ככה ומכיר אנשים שעשו אחרת. אני מאלה שמחדשים, ממש לא בא לי אי פעם בחיי לעבור את הסיוט של טסט בארץ.
&nbsp
בכל אופן באתר של משרד התחבורה יש את כל הפרטים

doronf65

New member
רשיון ישראלי שלא חודש שנה

פוקע ומחייב רשיון חדש. ההחלטה שלך. אני פה כבר 12 שנים. מעולם, בשום שלב, לא תכננתי לחזור לארץ מעבר למטרת ביקור. ועם זאת חידשתי את הרשיון, שיהיה. אם לא ממש איכפת לך לשלם, אז מה העניין?

ilanvag

New member
אני כמו דורון ועידן - מחדש כל פעם.

הרי מדובר בחידוש פעם בהרבה שנים, כלומר זה יוצא כלום בחישוב שנתי. לא רואה שום סיבה שלא לחדש.

הנסיך.

New member
אזרח ישראלי יכול לשכור רכב אך ורק עם רשיון ישראלי

כך נאמר לי בביקור האחרון בארץ ע"י נציג אלדן.

אתה מוותר על הרשיון - שקול לוותר גם על האזרחות (או להיפך)

לי זה נראה מיותר בשביל חיסכון של 100 דולר, אבל כל אחד יעשה כראות עיניו

idan306

New member
אני שכרתי רכב עם רשיון אמריקאי

לפני שנתיים. שום בעיה.
בהרץ בשדה התעופה

Boston Guy

New member
20 שנה שוכר רכב בישראל - עם רשיון אמריקאי

אני אזרח ישראל, משתמש בדרכון הישראלי במעמד שכירת הרכב - ומראה רשיון רכב אמריקאי. מספר פעמים בשנה, כל שנה, כבר די הרבה שנים.
גם באלדן (למרות שהם חברת ההשכרה הפחות חביבה עלי - אבל למרבה הצער הם הנציגות הישראלית של NATIONAL ו ENTERPRISE). וגם אצל הרץ, אוויס, באדג'ט וכיוצ"ב.

Kender00

New member
שים לב שבמקרה של תאונה יש מצב שלא תיהיה מחוסה היות וזה נוגד

את החוק
&nbsp
ראה http://rishuy.mot.gov.il/he/driving/licence/289-outland
לפי מה שמשרד התחבורה מציין, מותר לאזרח ישראלי לנהוג עם רישיון זר רק אם היה יותר משנה מחוץ למדינה לפני הכניסה, כלומר היות ואתה משכיר כמה פעמים בשנה יתר הפעמים אתה עובר על החוק בישראל

Boston Guy

New member
יש לי גם רשיון ישראלי תקף

כמו שכתבו פה האחרים, לא מפריע לי לחדש פעם ב 10 שנים את הרשיון הישראלי - ומכיוון שאני בישראל לפחות פעם בשנה, זה גם לא בעיה לוגיסטית מיוחדת.

מה שאני כותב הוא שמעולם לא התבקשתי על ידי הפקיד או הפקידה בדלפק ההשכרה להציג את הרשיון הישראלי שלי. הם יודעים שאני אזרח ישראל - כי הם דורשים שאני אזדהה על ידי הדרכון הישראלי ואשלם מע"מ. ובכל זאת הם רושמים את פרטי הרשיון האמריקאי שלי, וזה גם מה שמופיע ב"פרופיל המשתמש" שלי בכל תכניות ה"נוסע המתמיד" של חברות ההשכרה שבהן אני משתמש.

John the Savage

New member
החוק בישראל מאד מעורפל בעניין

על פי סעיף 567 לתקנות התעבורה, לתושב זר מותר לנהוג עד שנה בישראל בתנאי ששהה מחוץ לישראל שלושה חודשים ברציפות מאז הביקור האחרון, או עד 3 חודשים בתנאי ששהה מחוץ לישראל לפחות חודש.

סעיף 567א' שמדבר על שהיה מחוץ לישראל שנה ברציפות מתייחס לעולה חדש או תושב חוזר.

לכאורה, על ישראלי שהינו תושב זר ואינו תושב חוזר חלה תקנה 567 ולא 567א'. לא יודע כיצד בית משפט יפרשן את התקנות הללו. אבל אכן הערפול בתקנות אומר שיש תסבוכת פוטנציאלית לישראלים שאינם תושבים שמגיעים לביקור יותר מפעם אחת בשנה.

http://www.nevo.co.il/law_html/Law01/p230_011.htm#Seif646

iris mom of two

New member
זה לא עניין של חסכון של $100

אין לי רשיון ישראלי כבר מעבר ל20 שנים. אני לא גרה בישראל, היו תקופות שלא הגעתי לישראל מעבר לשלוש שנים. אין לי כתובת בישראל, הבית שבו ההורים שלי גרו כשחייתי בישראל כבר לא ברשותם.
&nbsp
כשאני בישראל אני שוכרת רק עם רשיון אמריקאי. זה מה שיש לי. הילדים שלי אזרחים ישראלים. שניהם בעלי רשיון אמריקאי. נראה לך הגיוני שהם יוציאו רשיון ישראלי? הם אפילו לא דוברי עברית.
&nbsp
נציג אלדן דיבר שטויות.

3rd CYR

New member
יש לי רק רשיון אמריקאי ולא הצלחתי לשכור רכב בישראל

מעולם לא הוצאתי רשיון בארץ, בארה"ב יש לי רשיון נהיגה כבר 8 שנים. אלא שהחברת השכרת רכב (גם הרץ וגם אלדן) אמרו שהם לא משכירים למשהו שאין לו רשיון זר שנתיים בתוקף. הבעיה היא שבכל פעם שאני עברתי דירה, עברתי ויזה, עברתי לג"ק וכו', הנפיקו לי רשיון נהיגה חדש. התאריך על הרשיון החדש תמיד היה מועד ההנפקה של הכרטיס הספציפי ולא התאריך שבו קיבלתי את הרשיון המקורי, וכך לא היה לי אף רשיון שנתיים ברצף. במקרה אחד לא היה לי רשיון ישן (מחורר) ובמקרה אחר החברת השכרת רכב לא ידעה איך להתמודד עם רשיון לא בתוקף מחורר כהוכחה לרצף של רשיונות נהיגה וסרבו להשכיר לי רכב.
&nbsp

iris mom of two

New member
טוב, הרשיון שלי די ישן

נושן.
&nbsp
אפילו לבת שלי יש רשיון כבר חמש שנים.

idan306

New member
כל כך אופייני - כל פקיד העולה על רוחו ייעשה

אני שכרתי רכב בהרץ בנתב״ג עם רשיון אמריקאי בלבד שהוצאתי רק 4 חודשים קודם לכן - ולא עשו שום בעיות.
דרכון, רשיון נהיגה, וכרטיס אשראי - זהו.
&nbsp
מה שכן, הפקידה אמרה לי שזה מנוע 2.0L אז שאני איזהר. אמרתי לה שבבית יש לי 2.4 טורבו אז נראה לי שאני אסתדר. זה מאוד שיעשע אותי.
&nbsp
אבל רגע בנימה רצינית יותר - זה פשוט מדהים לראות את הסיפורים האלה חוזרים על עצמם בכל תחום בישראל. בבנק, במס הכנסה, ביטוח לאומי, עכשיו בהשכרת רכב - כל פעם מקבלים תשובות אחרות ונהלים אקראיים שאף אחד לא מוכן לגבות בכתובים... פשוט הזוי

katzoren

New member
תודה לכולם!

נראה לי שהפעם אני אחדש למקרה ואחזור אבל אם בעוד 10 שנים אני עדיין יהיה פה כנראה שכבר לא אחדש :)

למעלה