חידה

מצב
הנושא נעול.

fireman

New member
חידה../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif

חידה

באיזו רכבת מצולמת התמונה הנ"ל

david80

Member
תשובה (משוערת) לחידה.

חידה

תשובה (משוערת) לחידה.
ע"פ הצורה של דפנות הרכבת, זה נראה כמו רכבת מהירה. מכיוון שהשתמשו בעץ, זה נראה כמו רכבת סקנדינבית. אולי זו ה-X2000 השבדית?

fireman

New member
ציפיתי ליותר היענות

חידה

ציפיתי ליותר היענות
כנראה שצריך פרס.... הפותר נכונה יזכה בנסיעה ברכבת מודו מתחנת באר שבע מרכז לתחנת באר שבע צפון

oh-da

New member
חבל שלנו אין קרון קפיטריה במקום

התשובה

מדובר בקרון הקפיטריה ברכבת ה ICT/415 (האינטרסיטי)
העגלות המגושמות הללו שחוסמות את המעברים בעיקר כשכל החיילים חוזרים הביתה/לצבא והרכבת עמוסה בתיקים ובאנשים שעומדים ויושבים במעברים.

יהוושע

New member
עד שנות ה 80 פעלו ברכבת ישראל

העגלות המגושמות הללו שחוסמות את המעברים בעיקר כשכל החיילים חוזרים הביתה/לצבא והרכבת עמוסה בתיקים ובאנשים שעומדים ויושבים במעברים.
קרונות מיזנון , ואפשר היה לשבת בהם על כוס קפה ולאכול משהו וזה היה נחמד מאוד , בייחוד בנסיעות הארוכות יותר . איש המזנון בסינר חגור למותניו , היה יוצא ממנו מדי פעם , צועד לאורך הקרונות עם מגש כריכים ועוגות , ובידו השנייה דלי מתכת ובו בקבוקי שתייה קרה .

oh-da

New member
יוחזרו הקרונות לאלתר../images/Emo45.gif../images/Emo98.gif

קרונות מיזנון , ואפשר היה לשבת בהם על כוס קפה ולאכול משהו וזה היה נחמד מאוד , בייחוד בנסיעות הארוכות יותר . איש המזנון בסינר חגור למותניו , היה יוצא ממנו מדי פעם , צועד לאורך הקרונות עם מגש כריכים ועוגות , ובידו השנייה דלי מתכת ובו בקבוקי שתייה קרה .
יוחזרו הקרונות לאלתר

fireman

New member
ואז תראה את המוני ישראל

יוחזרו הקרונות לאלתר
ואז תראה את המוני ישראל
נוהרים כולם לקרון אחד ברכבת כאילו לא ראו מזנון בחיים שלהם וכאילו מחלקים שם אוכל בחינם כשבעצם מוכרים שם הכל במחיר מופקע

oh-da

New member
יופי, לפחות יהיה יותר מקום בשאר

ואז תראה את המוני ישראל
נוהרים כולם לקרון אחד ברכבת כאילו לא ראו מזנון בחיים שלהם וכאילו מחלקים שם אוכל בחינם כשבעצם מוכרים שם הכל במחיר מופקע
יופי, לפחות יהיה יותר מקום בשאר
הקרונות
עדיף על צפיפות + עגלות מגושמות שחוסמות את המעבר בכל הקרונות. אגב, אני אישית מעדיף את אלו עם הסלסלה, לפחות היא לא חוסמת את המעבר.

יהוושע

New member
לא ולא .גם בזמן קרונות המזנון אנשים

ואז תראה את המוני ישראל
ישבו שם לא כדי לאכול ארוחות " יוקרה " , אלא כדי לשתות קפה בנחת , לפטפט עם מכרים ולקרוא עיתון בשקט . הרי לא מדובר בקרון מסעדה כמו ב " אוריינט אקספרס " ...

david80

Member
ב747 של אל על - אותה תופעה

ישבו שם לא כדי לאכול ארוחות " יוקרה " , אלא כדי לשתות קפה בנחת , לפטפט עם מכרים ולקרוא עיתון בשקט . הרי לא מדובר בקרון מסעדה כמו ב " אוריינט אקספרס " ...
ב747 של אל על - אותה תופעה
עם כיבוי הסימנים המורים לחגור חגורות, מיד, נוסעים קמים, עומדים במעברים (ליד המטבח או השירותים) ו...מפטפטים!
(
...)

david80

Member
"אני ניצחתי..." ../images/Emo6.gif

התשובה

מדובר בקרון הקפיטריה ברכבת ה ICT/415 (האינטרסיטי)
"אני ניצחתי..."

שבדיה יותר קרובה לגרמניה מאשר ישראל ו"קצת" יותר קרובה מאשר אוסטרליה. ובדומה לICT גם ה-X2000 מצויידת במערכת "טילטינג"!

david80

Member
תמונה לתשובה ה(כמעט)נכונה.

"אני ניצחתי..."

שבדיה יותר קרובה לגרמניה מאשר ישראל ו"קצת" יותר קרובה מאשר אוסטרליה. ובדומה לICT גם ה-X2000 מצויידת במערכת "טילטינג"!
תמונה לתשובה ה(כמעט)נכונה.
תחנת "מאלמו" שבדרום שבדיה. סוגי הרכבות מימין לשמאל: X2000, קטר חשמלי Rc (לא ידוע לי איזו סדרה מבין 3-7), X2000, (והרביעי אתם בודאי מכירים...).

מצב
הנושא נעול.
למעלה