חיבור לאינטרנט

Expressive

New member
חיבור לאינטרנט

שלום רב לכולם, רציתי לשאול האם נתב זו הדרך הטובה ביותר לחיבור מחשב נייד? האם ניתן לרשת מחשב נייד ומחשב נייח? ואם כןהאם ניתן לגלוש בו זמנית? שאלה נוספת היא מהם הנתבים הטובים ביותר שניתן לרכוש (עדיף במחיר לא מוגזם מדי. שלפחות שהביצוע יצדיק את המחיר). רוב תודות מראש!!

כמה תשובות

עקרונית מחשב נייד הוא ככל מחשב, אין צורך בנתב על מנת לחברו לאינטרנט. אפשר להתחבר על ידי כבל רשת שיתחבר בצד אחד לכרטיס הרשת במחשב (בד"כ תראה יציאה כזו בצד האחורי) ובצד השני למודם. אפשר אפילו להתחבר דרך קו הטלפון כמו שהיינו מתחברים פעם לפני עידן האינטרנט המהיר. שימוש בנתב הוא למעשה לשני צרכים: האחד, חיבור שני מחשבים או יותר ברשת כלומר לא רק שהמחשבים יתחברו שניהם בו זמנית לאינטרנט אלא יתחברו בינהם וכך אפשר לשתף תיקיות, קבצים ועוד. השימוש השני בנתב (ויש לזה תחליפים בצורת תוכנות) הוא לאבטחה. למעשה כאשר מתחברים דרך נתב, מי שינסה להכנס למחשב(ים) שלנו יראה רק את הנתב שהוא קופסא די מטומטמת (יחסית למחשב) ויקשה עליו לפרוץ למחשב(ים) שלנו למרות שבטח יש משהו שעובד על זה או מצא דרך לעקוף את זה. אבל זו הגנה נוספת. אם אתה מחליט להשקיע בנתב (עניין של כמה מאות ש"ח) עדיף כבר להשקיע בנתב אלחוטי, כך תוכל לגלוש או להתחבר לרשת הביתית בעזרת המחשב הנייד מכל מקום (כמובן תלוי בטווח הקליטה) בחדר, בסלון ושמעתי אפילו על כמה משוגעים שמחליפים את העיתון בשירותים במחשב הנייד
מותגים טובים שאני מכיר הם LINKSYS, D-LINK

יאיר B

New member
בקישורי הפורום תמצא קישור לאתר של

פורום רשתות ופס רחב. יש שם מדריכים עם חיבור ברשת.

bar666xp

New member
ההבדל העיקרי בנתב לחיבור למחשב נייח

הוא שאין טלות כל אחד מהם יכול לקבל שירותי רשת מהנתב (נט/חיבור למחשבים אחרים/מדפסת). כאשר מחשב/ים מתחברים למחשב אחד, אותו המחשב חייב להיות דלוק כדי שיהיה שרותי רשת (נט/חיבור למחשבים אחרים/מדפסת) אגב מדפסת לרוב המדפסת מחוברת למחשב אחד ומשוטפת אז כדי להדפיס אותו המחשב חייב להיות דלוק ומחובר. לגבי הגלישה יש ב2 הדרכים שיתוף של החיבור דרך מחשב אחד לשני או עם נתב חיבור הנט לנתב. בניגוד למה שנאמר כאן נתב לא מונע ולא חוסם האקרים את זה עושה (או מתיימר לעשות) firewall... יש נתבים שמובנה בהם פיירוול קשוחה(hardwere) מה כן עושה נתב כשמו מנתב מעביר מידע מנקודה X לנקודה Y או Z לפי הצורך. אגב רוב הנתבים כיום כוללים פיירוול ואפשרות NAT (שמפריעה/מעיטה בשיטוף קבצים באינטרנט דרך תוכנות כמו שירזה/אידונקי וכו') כמעט כל הנתבים שתיראה או שיציאו לך יהיו על בסיס חיבור 10/100MPS יש יותר מהירים אבל אתה לא צריך במיוחד שבניינו איזה חיבור לנט יש לאנשים היום בבית בין 750KPS ל 5MPS אז ה100MPS לא בא לידי ביטוי בגלישה אלה רק בהעברת מידע בין המחשבים.

The Zombie

New member
תיקון לגבי ההערה על הנתב כפיירוול

ה-NAT בנתבים הבייתים הוא לא אופציה אלא האופן בו הנתב עובד, הוא יוצר רשת חדשה ומנתב את כל המידע שמיועד לאינטרנט מכל המחשבים ברשת לאותה כתובת IP שהתקבלה מספק האינטרנט. בתוך הרשת, כל המחשבים מקבלים כתובות IP אחרות. מכיוון שהנתב מחליף, הלכה למעשה, את הכתובות שעל החבילות, האפקט המתקבל הוא של מעיין פיירוול "טבעי" ולכך הייתה הכוונה. כלומר גם נתב אשר אופציית הפיירוול לא קיימת או לא מופעלת בו יסנן חלק מהאיומים על המחשב בגלל אותו מנגנון NAT.

bar666xp

New member
../images/Emo45.gif

טוב מה לעשות שדיסלקט כותב הרבה יוצא סלט חיחיחי תודה על התיקון.

bar666xp

New member
נ.ב. מה שהיה אמור להיות כתוב שם

סיכול המילים אפשרות פיירוול ולא פיירוול אפשרות ובשורה מתחת הערה על נתב (שיטת NAT שמפריעה...) ושוב תודה על התיקון.

Expressive

New member
עוד כמה שאלות

במקרה שלי אין לי עניין בשיתוף קבצים בין מחשבי הבית. למען האמת אני אפילו לא כל כך מעוניינת בכך אז האם נתב זו עדיין האופציה הכי טובה בשבילי? בעיקרון מה שאני רוצה להגיד זה שאני רוצה אינטרנט במחשב הנייח והנייד לפחות במהירות טובה ולא לשלם כפול על האינטרנט כמובן:) אז האם נתב זו התשובה? ואגב עוד שאלונת נאמר לי שכאשר אני רוכשת את הנתב עלי לבקש מהמוכר אפשרות לקדד את הנתב כל תקופה קצרה...יש לכם מושג על מה מדובר? רוב תודות מראש!!!!

bar666xp

New member
לדעתי אם כל המתרה היא לחבר את הנייד

מדי פעם לאינטרנט והחיבור הוא יותר לנייח אין לך צורך בנתב מקסימום להוסיף כ.רשת לנייח ולשתף את החיבור החיסרון במקרה הזה הוא שהנייח חייב להיות דלוק ומחובר לנט כדי שאפשר יהיה לגלוש/לחבר את הנייד. אם את כן רוצה נתב אז כדי לבדוק גם לא דרך ספק האינטרנט שלך יש נתבים שהמודם_ADSL מובנה בהם ויש אלחוטי ואלחוטי עם מודם מובנה העיקרון הוא די פשוט מחיר/צורך/רצון. אם את רוצה לשכב במיטה עם הנייד ושהנייח יהיה בסלון אז רשת אלחוטית היא הפתרון בשבילך אם את רוצה ו/או לא משנה לך שהמחשבים יהיו באותו המקום אז חיבור בנייהם בעזרת קבל רשת ללא נתב יכול להיות אופציה אחת ואופציה שניה נתב קוי פשוט וזול יחסית ההבדל נוחות+- כי לכאורה חיבור בין המחשבים בקבל בנייח החיבור הוא מאחור לעומת הנתב שהוא קופסה בגודל של סיפרון+-. דבר נוסף בנתב אין כמעט חשיבות לאם גולשים בשני המחשבים או באחד לרוב לא יורגש הבדל בקצב כלל לעומת חיבור הנייד דרך הנייח שאז לפעמים יורגש יותר כאילו האחד גוזל מהשני את רוחב הפס. ואני חוזר על העיקר עלות/צורך/רצון!!!

למעלה