חזרתי הביתה

מיליתו

New member
חזרתי הביתה

אני תשושה לחלוטין. אין לי כוח לטיפולים ולבחילות, ולטעם המגעיל בפה ולכלום. בשני הטיפולים הקודמים עוד היה לי עוברון מתנועע בבטן שעודד אותי שכדאי לעשות את זה בשבילו, ועכשיו אני מרגישה כל כך בודדה וריקה. יש רגעים שאני בסדר, אפילו מתכננת את השנה הבאה, שהיתה מיועדת להיות שנת חופשת לידה... בתאריך הלידה המשוער אני בטח אהיה מאושפזת אחרי השתלת מוח עצם... לא ברור לי למה בכלל אני עושה את כל הטיפולים האלה... הפסקתי להאמין בסטטיסטיקה, ולא איכפת לי שהיא לרעתי אם אני מוותרת על ההשתלה. אני כל כך רוצה להיות כבר אחרי זה. היום בו אקבל מחזור אחרי ההשתלה יהיה בטח מהמאושרים בחיי, כי משום מה רוב הגניקולוגים מאמינים שנגרם נזק גדול מאוד לשחלות... הלוואי והייתי עכשיו בהריון, בוחרת קורס הכנה ללידה ומיטת תינוק... בכל מקרה, גם אם השחלות יחזרו לתפקד אני אצטרך לחכות לפחות שנה אחרי ההשתלה בשביל לנסות להרות שוב. איך אפשר ככה? אין אפילו את מי להאשים? רק את אלוהים - קודם התפללתי המון, והאמנתי, עכשיו קשה לי להאמין - אני כבר לא יודעת איך להאמין ובהמ להאמין. ולמה שבעצם יהיה טוב? מצטערת על ההודעה הפסימית - בדרך כלל אני לא ככה אבל היום אני מותשת במיוחד.

בנצ100

New member
החיים לא הוגנים

אני קוראת את הסיפור שלך ועוקבת ועד עכשיו לא העזתי להגיב. כל-כך אכזרי, ואין בכלל את מי להאשים. והמחשבה על שנה שבה תצטרכי לעבור כל-כך הרבה, ולהיות חזקה, דווקא אחרי אובדן מחליש כל-כך. אנחנו לא מכירות, אבל אני מקווה, שיהיה לך את הכוח, שיכול להגיע רק מפנים, כדי להחלים, לשמור על אופטימיות, ולדעת ששנה זה המון זמן, אבל גם היא עוברת, ושכן, יום אחד תחזרי ותהיי בהריון, וגם יהיה לך ילד, או ילדה וזה יהיה שווה את הכל, גם אם עכשיו נורא קשה. ואז תסתכלי אחורה ותדעי שניצחת. וזה המון. מחזיקה אצבעות

tomat1

New member
מיליתו היקרה

מיליתו היקרה הלוואי והייתי יכולה לעודד אותך. כל כך קשה למצוא אתת הכוחות ולהילחם אחרי אובדן כה קשה. תיזכרי בחלום הנפלא שהיה לך לפני הטיפול ושימי אותו כמטרה. כמו שבנצ כתבה, החיים לא הוגנים, אבל אנחנו ננצח למרות המכשולים. את תבריאי ותזכי לחבק תינוק בריא ומקסים בזרועותייך, זה רק עניין של זמן. אני כאן בשבילך, מחבקת אותך שלך ליאת

מיליתו יקרה,

לא עברתי את מה שאת עוברת, אך משבר האמונה מוכר לי כל כך... כשאיבדתי את בכורתי ז"ל, אמרתי שאם יש אלוהים, הוא לא היה נותן לה למות. ואם כבר נגזר עליה למות, מדוע התייסרה כל כך חצי שנה בפגייה?! שאלות ללא מענה. להגיד לך שאני מאמינה כעת? בעצמי לא יודעת את התשובה. לפעמים כו, לפעמים לא. אנימאמינה בעצמי, באיש שלצידי, במשפחה הקרובה ובחברים הטובים. בכל האנשים היקרים שהחזיקו את הנרות להראות לנו את האור בקצה החשיכה. את עושה את הטיפולים הללו למענך, למען האיש שאיתך והאנשים שאוהבים אותך. האנשים שרוצים אותך איתם חיה, נושמת, מתפקדת. האנשים שרוצים יחד איתך להגיע לאושר, לחיים בריאים, ללידה, להורות. את תצליחי. ניחנת בכוחות עצומים. גם אם לא נראה לך כרגע, הם חבויים בתוכך. כרגע הכאב צף ומציף את הכל. אך הכוחות הללו שלך יגברו עליו, ישאירו לו מקום של כבוד לנצח ויעזרו לך לנצח. לנצח את הסרטן. לנצח את הגורל. לנצח בקרב אל ההורות.

אורית ג.

New member
מיליתו אני מקוה שזה בסדר שאני כותבת

(לך) כאן. אני רוצה לעודד, אני יודעת כמובן על הקשיים, הכאב והאבדן הנורא של התינוק. תנחומי. אני חושבת שאת כאב האובדן אי אפשר לשכך עכשיו, הזמן בוודאי יחליק חלק מגלי הכאב וגם ההריון הבא. ההריון והילד שבטוח עוד יבואו כי אין סיבה שלא! אני רוצה להתייחס באופן קצת יותר, אם אפשר לומר, ראציונלי לכל מיני דברים שכתבת: ראשית , וזו סטטיסטיקה מדעית - רובם הגדול של חולי הלימפומה מחלימים לגמרי . מה שקרה אצלך הוא, לפי מה שאני מבינה, הישנות של אותו סוג מחלה (ולא התפרצות נוספת של מה שכבר היה כי עברו 10 שנים!) בדומה לכך שגם שפעת עלולה לחזור פעמיים אצל אותו אדם אחרי 10 שנים. מה שאומר בבירור : כמו שהחלמת בפעם הקודמת את תחלימי גם כעת. זה אותו סוג של מחלה אפילו ככה שלא צריך לתעות באפלה לגבי השפעת הטיפול על המחלה. הצלחת, אל תשכחי! ותצליחי שוב! לגבי השפעת הטיפול הכימותרפי על הפוריות. לדעתי, אין השפעה בגילך על הפוריות מהתרופות הידועות לי ללימפומה לפחות. אני דיברתי לפני כמה שנים עם לא מעט חולות לימפומה וגם עם הרופאה ששטיפלה בי (באותה מחלה, להזכירך) ומה שנראה היה זה שמי שממילא יש לה בעיות פוריות או פוטנציאל לבעיות כאלה , למשל, נשים בגיל הפסקת הווסת או נשים שהרו מטיפולים בגלל אין-ןסת , לאלה יש סכוי שהתרופות הכימותרפיות ישפיעו לרעה על הפוריות. אני דיברתי עם לא מעט כאלה שכן הרו אחרי טיפול כימותרפי ללימפומה ובלי טיפולי פוריות. הסטטיסטיקה החיובית כוללת גם אותי עצמי שנולדו לי 2 ילדים (שניהם בהריון הנקרא מתוכנן למחצה
, כלומר לא מתוזמן, כזה שאומרים "בטח יקח לנו שנתיים אז נתחיל כבר מעכשיו לנסות... ואחרי שבוע כבר יש הריון מפתיע). אחת מאלה שדיברתי אתה לקחה תוך כדי הטיפולים גלולות נגד הריון כדי שלא יהיה ביוץ, את קיבלת טיפול די דומה (אבל אגרסיבי יותר) של זריקה מונעת ביוץ ואני , למשל לא קיבלתי כל טיפול כי לא הייתי מעוניינת (ממילא אז לא רציתי יותר מילדה אחת , שהיתה לי כבר לפני המחלה) וכי מי שאני התייעצתי עמו אמר לי שזה לא אפקטיבי לדעתו. מה שברור : בטיפול הכימותרפי נפגעים רק תאים המתחלקים בקצב מהיר יחסית, בגלל זה עלול להפסק המחזור החודשי, בגלל זה הגידול הסרטני מתכווץ וגם השיער נושר (אצלי כל השיער נשר בבת אחת מאד סמוך לטיפול, אצל אנשים שהשיער גדל להם לאט יחסית - יש הרבה פחות נשירה (למשל שיער הגבות לא נשר לי כל כך ). על כן לא יתכן שכל הביציות נפגעות! יתכן שרק הביצית המבשילה באותו חודש נפגעת וממילא את לא מתכננת כרגע להשתמש בה
להריון. עוד באותו עניין: בתל השומר נערך מחקר בנושא פוריות אחרי טיפולים כימותפיים לפני כמה שנים אינני יודעת אם המחקר הסתיים ומה תוצאותיו אני השתתפתי בו כנבדקת. אולי התוצאות יכולות לשפוך אור על הענין. ואני עוד, ארמוז רק בקצה הקצה, שלא תמיד נהיים הורים מהריון לפעמים מאימוץ או פונדקאות. היום אין יותר להיות "ערירי" (מילה נוראית) כמו פעם, לכל מי שרוצה יש ילד בסןף. רק לפעמים הדרך קשה ביותר. יש לי עוד משהו , וסליחה על האורך: אני מתקוממת מאד כנגד אותו רופא שאמר לך יש לך סכוי ככה וככה להיות בריאה . אסור לו לעשות כזה דבר! כי זה פשוט לא נכון! יש סטטיסטיקה של כלל החולים אבל את לא יודעת כלל איך ומה יהיה אצלך וגם אף רופא לא צריך לקחת לו את החוצפה לקבוע. הרופאה שלי , בזמנו , הסבירה לי שיש אחוז מסויים של כאלה שלא מחלימים אבל בתוכל למשל נכללים אנשים שלא יכולים לקבל כימותרפיה (כי הם זקנים או חלשים מדי) יש אנשים שמסרבים לטיפולים (כי הם לא יכולים לעמנוד בסבל או לא מאמינים ברפואה קונבינציונלית) ויש אנשים שנפטרים לא מהמחלה אלא מסיבוך אחר, בעיקר הדבקות במחלה אחרת. למשל אבעבועות רוח או דלקת ראות. על כן בעת הטיפולים כימותרפיים לא הרשיתי לאיש לבוא אל ביתי אם היתה לו אפילו נזלת או שהיה נדמה לו שהוא "קצת לא מרגיש טוב" כל החברים שלי ידעו שאני לא אתן להם להכנס אם אפילו היה נדמה לי שהילד שלהם משתעל קצת. כשנשרטתי פעם ברחוב עצרתי בצד וחיטאתי את השריטה ובאופן כללי התנהגתי כפרנואידית חיידקים. נכון שאולי זה היה מוגזם אבל זה עזר לי להמנע מאישפוזים על רקע זיהום. מה שאני רוצה לומר הוא שבתוך הסטטיסטיקה יש הרבה מקרים שרןבם ככולם חיוביים ואת נמצאת בהחלט בצד הנהדר שלה: צעירה, עם תמיכה משפחתית (קראתי מחקר שחולות סרטן השד שקיבלו הבנה לתמיכה משפחתית וחשפו את עניין המחלה בקרב המשפחה הקרובה החלימו הרבה יותר בכאלה שהסתירו את עובדת המחלה מהמשפחה או שהיו שרויות בסכסוכים כבדים עם המשפחה. גם זה אגב סטטיסטי בלבד אבל עצוב לי לחשוב שיש מי שממשיכות כאילו "כלום לא קרה" ואף אחד חוץ. מהבעל (לפעמים גם לא הוא!) יודע על הטיפולים), עם סוג לימפומה שיודעים לטפל בו ועם מערכת חיסונית חזקה במקור (לפני המחלה). אל תתיאשי מאיזה מספר שאיזה רופא זרק. אני הפנמתי שהבעיה במחלה הזו זה בעיקר שהטיפולים קשים - אבל לצאת מזה אני אצא. וגם את תצאי וככה אני מנסה לתת לך קצת כח בתוך החולשה והעצב. לגבי אמונה... אין לי מה לומר. אני חילונית ואילו הייתי דתיה אני מניחה שהיה לי משבר אמונה קשה, או אבדן אמונה. למרות כל אלה היו חברים דתיים שהזכירו את שמי במשך שנה בתפילה כלשהי בבית הכנסת שלהם וזה היה בהסכמתי . זה לא היה כי חשבתי "ליתר ביטחון אם יש מישהו בשמיים ששומע" אלא כי אני חושבת שעצם העובדה שמישהו אוהב אותי , רוצה בטובתי, מוכן להתאמץ בשביל הבראתי, מוכן להתפלל בשבילי - עצם זה תורם להבראתי כי אדם שאוהבים אותו , ואין לי ספק בכך שלא רק בפורומים השונים שאת מוכרת בהם אוהבים אותך , אלא גם במציאות, שיש מסביבו רגשות חמים וחיוביים - יחלים. ואני לא אומרת את זה רק כדי שזה ישדמע לך טוב - אני באמת חושבת ככה. אני מאחת לך שהטיפולים יעברו בקלות ותופעות הלוואי יהיו קלות יותר. והחלמה מהירה! יום אחד , כשתיהי כבר סבתא בת 85 תוכלי לספר לנכדים ולנינים על שנה קשה שעברת אי פעם כשהיית צעירה. רק שעכשיו , כשאת בתוך השנה הזו, זכרי שזו תקופה, אחת קצרה (וקשה) בתוך חיים שלמים. שלך בידידות אורית ג.

luna10

New member
רק רציתי לאחל לך

חזקי ואמצי. שנה נראית ארוכה מאוד במבט קדימה , אבל באמת שהיא עוברת מהר בסופו של דבר . במבט לאחור היא תעבור מהר . תבריאי ותתחזקי בה. תחשבי על זה שבשנה הזאת את לוקחת את עצמך , מטפלת בך ומשקיעה בעצמך ובבריאותך על מנת שתהיי חזקה בשביל הילד או הילדה שלך. עדיף להבריא ואז להביא את הפשוש . תחשבי על עצמך ותעשי את הכל על מנת להיות בריאה כמה שיותר מהר וככה תוכלי להכנס להריון כמה שיותר מהר. מבינה את כאבך עד מאוד , הציפייה למחזור הבא (או יותר נכון שלא יגיע.)ולביוץ הבא ארוכה תמיד אבל חייבים להיות אופטימיים. בשביל הילדים. תהיי בריאה וחזקה ותמשיכי להאמין שיגיע המחזור מהר יותר ממה שאת חושבת ואחריו גם ההריוןוכמובן הילד הבריא.

Tנקר בל

New member
מיליתו../images/Emo24.gif

הסיפור שלך כל כך קשה וכה מצער, שאני מרגישה שאני מתקשה לכתוב לך. אני תוהה אם אני צודקת אבל אני מרגישה שלמרות שמותר לך שיהיו לך רגעים פסימיים, רצוי שהם יהיו רק רגעים קצרים
, כי בניגוד אלינו שיכולים להתמכר לפעמים לרחמים עצמיים, את נלחמת עכשיו על החיים - לא רק שלך אלא של הילדים העתידיים שלך. אני לא יודעת מה אומרת הסטטיסטיקה לגבי פוריות אחרי טיפולים, אבל אני חושבת שכל חודש שעובר, מגלים תרופות חדשות, מתקדמים באפשרויות ההפריה ועוד. זה שהיום הרופאים פסימיים, לא אומר שהם יהיו פסימיים בעוד שנה, וזאת בלי להזכיר את האפשרות לקבל תרומת ביצית. את חזקה מאוד את תתגברי על הסרטן, ותתגברי על כל הסטטיסטיקה האכזרית הזו.

מיליתו

New member
גיליתי משהו

מסתבר שנותנים לי קורטיזונים, שחלק מההשפעה שלהם היא דכאונית... בדיוק מה שאני צריכה עכשיו... בכל אופן, זה יכול להסביר אולי את הנקודות הכל כך פסימיות שיש לי. רק שתדעו שבדרך כלל אי טיפוס ממש אופטימי, רק לאחרונה קשה לי.

tomat1

New member
מיליתו

מליתו המתוקה מותר לך להרגיש איך שאת רוצה ואנחנו פה בשביל להקשיב ולעזור עד כמה שניתן. זה הבית בו את יכולה להרגיש באמת מבלי להתנצל ולהעמיד פנים. כולנו כאן איתך ובשבילך, ליאת

למעלה