חזרה לארץ מהולנד

• פותח הנושא Oglul
  • פורסם בתאריך

Oglul

New member
חזרה לארץ מהולנד

שלום לכולם,
קודם כל ממש נחמד לראות שלא מזמן נפתח הפורום בנושא!

אני מחפשת מידע על משלוח של מכולה מהולנד לארץ אם מישהו עשה זאת לאחרונה - חברת הובלה, תהליך, המלצות.
בתכנון חזרה לארץ אחרי שש שנים בחו"ל ותוך כדי הזמן הזה הצטברו רהיטים (של דירה 3 חדרים), המון המון ספרים, בגדים וציוד...
אני יודעת ששליחת מכולה היא יקרה מאוד וצריך לשקול את ערך הדברים ששולחים לעומת עלות המשלוח וכו,..
למרות שלא מדובר ברהיטים יקרי ערך, הרוב איקאה, אבל יש גם טלוויזיה, שני מחשבים, כלי מטבח ונראה לי שסה"כ אם מחשבים את הזמן בלנסות למכור את הכל ואז לקנות הכל חדש בארץ +ערך ריגשי לחלק מהדברים, יש מצב שמשתלם לשלוח מכולה. (אפילו איקאה יותר יקר בארץ...)
אני אשמח לקבל עצות בעניין אם מישהו עבר לאחרונה לארץ מהאזור או בעתיד הקרוב.

תודה רבה :)

ברוכים הבאים

לא שלחתי מכולה מהולנד אז יהיה קשה לי לעזור. מצד שני אני יודעת כמה יקר בארץ... לא נשמע לי שיהיה רווחי למכור הכל ולקנות חדש בארץ. אולי יהיה משתלם למצוא עוד משפחה שחוזרת ולחלוק איתה מכולה.
בהצלחה

RonspotNL

New member
אני בהולנד לא חוזר לארץ ואין לי מושג

אבל בהחלט הייתי מציע שחלק מהדברים תמכרי כאן אני לא יודע כמה מכולה תעלה לך

nevo681

New member
היי

בתור אחת שחיה באוסטריה , כשביררתי על עלויות של מכולה ולפי הריהוט שלנו זה היה לפחות מכולה 20 , זה היה מאוד יקר
עד כדי שעדיף למכור הכל ולקנות מחדש בארץ.
אבל, מצד שני זה חוסך המון מחשבות של איך לסחוב את הכל ועם מי לשלוח לארץ דברים...
היום כשאני חיה פה ועובדת בתחום היבוא, אני יכולה להגיד לך שעלות מכולה משוערת של 20 היא כ-1500 יורו + -
אז שווה בדיקה ובירור, ואם בכל זאת תרצי אז צרי איתי קשר, נפעיל קשרים

Oglul

New member
כן... אני מבינה שזה עניין יקר מאוד

ומתחילה בבירורים. אני גם מבינה שהמשלוח הוא החלק הקל, אבל יש הוצאות לשחרור במכס ועניינים כאלה... שזה מגיע להרבה יותר מרק המשלוח וברוב המקרים יותר ממה שסוגרים עליו.
יש מצב שנצטרך הפעלת קשרים :)
אני אמשיך עוד קצת עם בירורים והחלטה מה הכי חשוב להביא מכל הדברים... לא זול בארץ לקנות הכל מחדש זה בטוח...
תודה רבה על המענה :)

Oglul

New member
קניית רכב וייבוא לארץ

יש למישהו מושג על מידע כלשהו לגבי העניין הזה?
האם זה משתלם לקנות בהולנד או באירופה ולהביא לארץ? אני חושבת על לקנות רכב, אני מבינה שזה יכול להיות יד שניה כל עוד זה שנתיים משנת הייצור.
אם בכל מקרה אצטרך לרכוש רכב בארץ... מה עדיף?

אנחנו ויתרנו על התענוג

(הגענו אמנם מארה"ב ואין לי נסיון עם אירופה), אבל לפי מה ששמענו היו מקרים שהרכב התעקב במכס חודשים. ובחישוב גס הבנו שהשילוח והמס שנשלם עליו יצא גם יקר מאד וגם הרבה טירחה וכאב ראש. (לא הצלחנו למצוא אנשים שעשו את זה ויצאו מבסוטים מהחוויה...). מענין לשמוע אם יש פה משהו בעל נסיון.

למעלה