חזרה בתשובה

בנע

New member
חזרה בתשובה

שלום לכם רציתי לספר לכם על תהליכי החזרה בתשובה שלי אני בן 14 וחצי וקצת וכשהייתי בן 14 נפטר סבי מאז התחלתי לחשוב על אלוקים התחלתי להניח תפילין גם בהשפעת אחי הגדול לאחר כחודש וחצי הפסקתי להניח תפילין כי הפסקתי להאמין בתחילת החופש הגדול פעם אחת הלכתי לחברי הטוב שהוא דתי וראיתי אצלנו קלטת של אמנון יצחק אני רק רוצה להגיד לכם שכל מה שאומרים עליו שהוא שוטף את המוח ומשגע את האנשים זה ממש ממש לא נכון!!! הוא פשוט מביא מודעות לאנשים לגבי דברים שלא יכולים להבין אותם לבד וצריך שמישהו יבוא ויסביר וככה להבין המון דברים נכונים כל כך ואז התחלתי שוב להאמין באלוקים וחזרתי להנחת התפילין והתחלתי ללכת לבית הכנסת והצטרפתי גם לתנועת בני עקיבא ואני נורא נהנה שם בקיצור בסופו של דבר היום אני בהדרגה מתחיל לשמור שבת ואני מקווה שאני בסופו של דבר אשמור את השבת כהלכה ואתפלל כל יום וכמובן מתוך רצון שלא תחשבו שמישהו הכריח אותי הכל עשיתי אך ורק מתוך רצון ואמונה ואני ממליץ לכולם להתחיל לחשוב על הדת והאמונה שלכם ולחקור קצת ולהתחיל להבין ולהאמין אני אשמח אם תכתבו לי דעתכם על כך תודה להתראות

נעמתוש

New member
אוקיי בקצרה..

נכון לא הכריחו אותך. אבל עובדה שעד שהלכת לחבר הדתי ההוא, לא הייתי עושה את כל הדברים האלו. אני לא מתחבר לדתיים בדברים האלה, ואני לא אהיה אף פעם, אבל אף פעם דתי................. זהו. לדעתי כן שטפו לך ת`מוח ואתה אפילו לא שם לב. מעמית בן 11 וחצי...

שלומצי

New member
איש באמונתו יחיה.

הכי חשוב שאתה מרגיש טוב ושמצאת את מקומך. אני, אישית, לא ממש מחבבת את מר אמנון יצחק, ואני כן חושבת שהוא שוטף מוח, ואגרסיבי, אבל אם מה שהוא אומר מדבר אליך- מה אפשר לומר? אני, למשל, חושבת שכן, יש מישו למעלה או בצדדים או למטה, אפילו לא מישהו אלא כח, או משהו שחזק מאיתנו, אבל לא חושבת שיש חובה להיראות בצורה מסויימת, להתלבש בצורה מסויימת וללכת בימים מסויימים לבית כנסת. האמונה היא משהו אישי, ובלב בפנים, לא משהו חיצוני בהכרח. אבל אם יש לאנשים צורך - סבבה. הלוואי והיתה סובלנות הדדית האחד כלפי השני. הרי זה משהו כל כך אישי- לפעמים אני נגנבת, איך דתיים מעיזים לכפות עלי את ההרגלים והחוקים שלהם, בזמן שאני לא מפריעה להם?..

ST

New member
טוב, אז לדעתי...

אני יודעת שהרבה אנשים לא יאהבו את מה שאני הולכת להגיד, אבל בכל-זאת... (וזה גם קצת ארוך, אז אתם לא חייבים לקרוא, אבל אם אתם מתחילים, בבקשה תקראו את הכל, שלא תבינו משהו לא נכון...) שלומצי, את בטוחה שרק הדתיים כופים על החילונים את ההרגלים והחוקים שלהם? לדוגמה: אנחנו מחייבים מישהו לא לנסוע בשבת? אני לא מסכימה למשל, עם זה שבכביש בר-אילן זורקים אבנים על מכוניות שנוסעות בשבת. אבל לדעתי זאת זכותם של אנשים, שבמקום שהם גרים, ורוב הקהילה היא ככה, לבקש שיכבדו אותם, ולא יפריעו להם בשבת. אני חיפאית, ולפעמים זה ממש צורם ללכת ברחוב, ולראות שהכל כרגיל, כאילו בכלל לא שבת. אפילו אוטובוסים ציבוריים נוסעים בשבת! יש חנויות פתוחות, ועולם כמנהגו נוהג, ולאף אחד זה לא מפריע... לי זה די מפריע, אבל, נו, מה אני יכולה לעשות? אני רק אסתי הקטנה מחיפה, ואני לא חושבת שלמישהו ב`דרגים הגבוהים` באמת מזיז מה אני חושבת... ואגב, אתם בטוחים שאין גם קצת כפייה חילונית? אני הולכת בקניון, ומתוך מיליון החנויות והדוכנים של האוכל וכל הדברים האלו, רק חנות אחת כשרה... מה רוצים? שאני אגווע ברעב? וזה לא שזה רק אני... מילא אם זה היה רק אני, עוד הייתי מסתדרת, אבל זה ציבור שלם! לא צריך קצת להתחשב? אני יודעת שזה קצת קיצוני, אבל סתם רציתי להראות את הדברים מנקודת מבט קצת שונה... אסתי נ``ב: אני לא בטוחה שהצלחתי להגיד בדיוק מה שרציתי, ותבינו למה התכוונתי... אז תגיבו על ההודעה הזאת... תודה! :)

למעלה