חוק נגד תחליפי חלב אם...

חוק נגד תחליפי חלב אם...

מה דעתכן ? לדעתי, פגיעה בחופש הפרט. בואו לא נתחיל דיון נוסף וארוך על חשיבות ההנקה (כולנו כאן כבר מכרות ותיקות ויודעות כ``א את דיעות כולן בנושא) אלא על עצם אותה פגיעה (שערורייתית לדעתי) בחופש הפרט. חנה

יונת ש.

New member
למה ללכת נגד?

אם רוצים לעודד הנקה יש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות בעד, ורובם לא יקרים. נראה לי מיותר וטפשי דווקא להתמקד בחוק נגד במקום לדאוג לעזרה אמיתית לאותן נשים שכן רוצות להניק. מה יעזור שלא יחלקו דוגמיות פורמולה, אם אין בבתי החולים מקומות נוחים להנקה, אם אין מקומות נוחים ליולדות לשבת יחד ולדבר (ואולי לעזור לחדשות), אם בהרבה בתי חולים אי-אפשר להיות עם התינוק מתי שרוצים וככה עלולים לפספס את הזמנים שהוא מתעורר לינוק, אם מפרידים את התינוק והאם דקות ספורות לאחר הלידה במקום לתת להם לפחות שעה שעתיים לבסס הנקה והכרות, אם אי אפשר להשיג בבי``ח שמן נבט חיטה (אבל אופטלגין יש בשפע), אם אי אפשר למצוא שם תמונות של תנוחות הנקה ושל אחיזת פטמה טובה, אם...

יונת ש.

New member
ובשביל לקשר את זה לנושא

פעולות שנועדו להשפיע על נשים לעשות משהו (כמו להניק) או להקשות עליהן לעשות משהו (כמו להשתמש בפורמולה) הן לדעתי אנטי-פמיניסטיות. המעשה הפמיניסטי יהיה לעזור לנשים לעשות מה שהן רוצות לעשות ממילא, או לפחות לא להקשות עליהן כל כך.

Gordo@Laika

New member
מה שהן רוצות זה טוב - מה הן יודעות

זה משהו אחר. ואני לא מזלזל באיש - אני מזלזל בפרסומות. מי יותר טוב אריאל אולטרה או המתחרה?

העניין הוא - וזה הבט שהעלתי כאן

בדיונים קודמים בנושא - שבעניין הידיעה לא ימנעו בעצם מיועצות ההנקה את הכניסה למחלקות היולדות. כלומר - הידע היחידי שיועבר בפועל הוא זה על ההנקה. היה משרד הבריאות מיטיב לעשות לו היה: 1. מוציא חוברת הסבר על ההנקה והתחליפים כאחד 2. מאלץ לרשום את טקסט ההסבר על ההנקה באופן מקוצר על אריזות ופרסומי תחליפי חלב אם. חקיקת החוק כפי שהוא הוא מעשה לא רק לא פמיניסטי אלא גם שנוגד את חופש הפרט וחופש הביטוי והפרסום באופן כללי, לדעתי חוקים מעין אלו יחזירו אותנו שנים אחורה. חוץ מזה שתיטיב הכנסת לעשות אם תחוקק למשל קודם כל חוקים שיאפשרו לנשים לגיטימציה להנקה בקונטקסטים של עבודה, פרנסה, קריירה. חופשת לידה לגברים שתוריד חלק מהנטל מהאישה. וכולי. החוק - שכנראה רצתה לגביו ח``כ גוז`נסקי לברך ויצאה מקללת, הינו עוד חוק שנוגד גם את טובתן של נשים וגם את טובת המשפחה כולה, כשלגבי התינוקות - אני בספק אם הוא יגרום ליותר נשים להניק או להניק יותר. המצב בחדרי ההנקה בבתי חולים אינו אינדוקטיבי למדד ההנקה היות ויש שם לחץ חברתי פעיל להנקה. רוב היולדות שאני מכירה הפסיכו תוך זמן לא רב מצאתן מבי``ח ממילא (רובן תוך שבועות ספורים, חלקן תוך ימים ספורים). אז כדאי לנסות הסברה למשל ולסמוך על האינטליגנציה של האם שתבין מה מסבירים לה... :) חנה

אמיר.

New member
מה עם טובת התינוק ?? (לטל קר)

יש כאן פוורם (בלי שמות) שממש נלחמים על טובת התינוק האומלל... אבל אם זה הנקה ?? אהה - לא חשוב לא נורא וכאן זה חד משמעי - ההזנה הכי טובה ובריאה לתינוק - חלב אם

אמיר - זה לא נושא הדיון ולכן לא

נגלוש לזה, מה גם שאין כאן חילוקי דעות רציניים לגבי יתרונות הנקה אלא אנו דנות בהבטים אחרים של החוק וההנקה.

limori

New member
יונת, אני מסכימה איתך. גם אני מאד

רציתי להניק את הילד שלי אבל בבית חולים האחיות היו כ``כ ``נחמדות`` ונאלצתי לוותר. כשביקשתי שיעזרו לי להחזיק אותו כי היתי אחרי קיסרי ולא כ``כ יכולתי להחזיק את רואי האחות אמרה ``מותק אם את לא יכולה לעשות את זה לבדך אז תתני לו בקבוק אני פה לא בשביל להחזיק את התינוק שלך`` וכשביקשתי שבן זוגי יעזור לי היא סרבה להכניס אותו וסרבה לאפשר לי לקחת את רואי לחדר ולנסות להניק בשקט. למזלי השתחררתי כעבור 5 ימים והצחלתי להניק את רואי בבית. אז לפני שמחוקקים חוקים למינהם שידאגו שיהיו אנשים ``מתוקים`` בבתי החולים שיעזרו ליולדות חדשות וילמדו אותן להניק או לפחות שיעזרו. מעבר לזה אני לא חושבת שמשהו יכול להכריח אמא להניק. אני הפסקתי להניק מכיון שכאב לי מאד וההנקה הפכה אותי לבן אדם מאד עצבני ומאד לא רגוע..ולסבול כאבים כמעט שלשה חודשים זה בילתי נסבל. לכן אני חושבת שלא צריך לחוקק חוקים מוזרים אפשר פשוט לעודד הנקה....

אמיר.

New member
אולי עם ייעוץ....

מיועצת הנקבה היית לומדת כיצד להניק מבלי שזה יכאיב (זה מרעיתי). בהצלחה בפעם הבאה...

אמיר.

New member
מה לעשות - כגבר אני לא יכול להניק..

פעולה שנועדה להשפיע היא אנטי ? צמצום העישון ? מניעת תאונות דרכים ??? הקמפין הזה מיועד לנשים כי מה לעשות - רק הן מסוגלות להניק. ---------- איזו טעות אני עשיתי - אל תשאלו ההסכם של רעיתי ושלי אומר יונק - היא קמה לא יונק - אני קם... פששש - למרות שינקו בממוצע 10 חודשים הפסדתי... :)

יונת ש.

New member
זה לא דומה למלחמה בעישון

אדם מעשן יכול (עקרונית) לא לעשן בלי שיגרם לו נזק. אבל תינוק שניזון מפורמולה לא יכול להפסיק לקבל פורמולה בלי לגווע ברעב. לכן אין טעם להגיד לא לפורמולה בלי לעזור לנשים להניק. ונראה לי שהצעדים הראשונים צריכים להיות הסרת המכשולים הקיימים בפני אותן נשים שרוצות להניק. יש המון המון נשים שלא הצליחו להניק למרות שהן רצו. הסרה של פרסומות לפורמולה לא הייתה עוזרת לאף אחת מהן. תנאים נוחים יותר, תמיכה והדרכה היו עוזרים לחלק גדול מהן.

נורית מ.

New member
השפעת פרסומות על ההנקה

אני לא באה מתחום הפרסום אבל אני יודעת שיש לפרסומות כח עצום וצריך להיות מאוד מודע לשיטות העבודה שלהם כדי להיות מסוגל להתייחס לפרסום בצורה בקורתית. קראתי פעם שאפילו אנשי פרסום שמכירים את כל הטריקים מוצאים את עצמם קונים מוצרים שהם ממש לא צריכים. אני מסכימה איתך שכדי להניק צריך הדרכה ותמיכה אבל אני לא בטוחה שהפרסום המסיבי והמעוות של חברות הפורמולה הוא חסר השפעה לחלוטין. במיוחד כשהוא נמצא תחת חסות מוסד רפואי (שכאילו נותן אישור לנכונות הדברים) ובמיוחד כשאין לצוות הרפואי ידע בסיסי בהנקה שיכול לאזן את התמונה.

Gordo@Laika

New member
חוק מבורך. מה הרקע והאם יש אור בקצה

המנהרה? כמליון וחצי תינוקות מתים בכל שנה מהרעלות מים ומזון עקב שימוש בתחליפי חלב אם. נכון, רב רובם המוחלט במדינות עולם שלישי. אך בל נחשוב שאנו חסינים לפרסום יותר מהעולם השלישי ולפעמים אפילו ההפך. מותר עדיין לקנות, מותר למכור, מותר לאישה לבחור לא להעניק את צאצאיה ולתת מזור לשדיה. פשוט אסור לתת לכסף להגיע לנו למח העצמות. ועכשיו סיפור: במסגרת הנתונים המבעיתים בהם התחלתי, החליטה גואטמלה לחוקק חוק שיאסור על יצרניות תחליפי חלב אם לפרסם על המוצרים כי הם שווים או טובים מחלב אם וכמו כן להדפיס עליהן תמונות של תינוקות בריאים ומפוטמים היטב. אחרי הכל שמפו פנטן פרו-וי הוא הכי טוב לשיערך, והד $ שולדרס מעלים לאוחנה את הקשקשים. 15 יצרניות מקומיות עברו לתנאים החדשים - חברה חיצונית אמריקאית אחת (גרבר שמה, מוכר?) לא הסכימה. ``מול פתחו של הארנק שלי ישימו רק כסף - שום מגבלות!`` אצה רצה לארגון הסחר העולמי, וזה פסק כי החוק הגואטמאלי נוגד את חופש המסחר (למסחר, על פי החוק מותר להרעיל ילדים קטנים, כמו שהוא מרשה לשעבד ילדים גדולים יותר, לאנוס נשים, לדלל משאבים וכל מה שלא נוגע בכיס של הברון). למדינת עולם שלישי אין סיכוי בבית הדין הגבוה לכסף. שם כדי להשחיל תגובה/תביעה צריך לשים כמה ג`ובות (7 מיליון דולר במקרה הנדון). או לחילופין אם אתה מדינה מערבית אתה יכול להעסיק צוות שגרתי במשרה מלאה - לא גואטמלה. המדינה הנחשלת (יותר מתקדמת כנראה מאיתנו), נאלצה לשנות את החוק לטובת גרבר, האורח העשיר. והנשים שם שוב מקבלות דגימות בקופ``ח של תחליפי קולסטרום. אני מבין שגם דנתם בבריאות ובערך התזונתי הבל יוחלף של חלב אם. אני גם מבין לכך שמעצם היותי לא-אישה, לא אוכל לסבול את הסדקים והכאב וכל השאר - ולכן זכותה של כל אישה. אבל זכותה לעשות שיקול נכון שמודע לעובדות ולא לפרסומות. תודה על ההקשבה.

מה הקשר בין מות תינוקות בעולם

השלישי לחוק שמחוקקת כנסת ישראל - שהיא המדינה עם תמותת התינוקות מהנמוכות בעולם למרות היותה בעלת שעור הנקה נמוך ? קשר הפוך, אולי. הנושא ***אינו*** בעד או נגד הנקה אלא משמעות החוק לחופש הפרט בהקשר קבלת המידע והנגישות למידע והתנסות שווים לכל אפשרויות ההזנה - משהו בסיסי שקשור לחופש בחירה דמוקרטי וחופש בחירה נשי. חנה

תענן לענין בבקשה אחרת הדיון איננו

פורה. איך אפשר להתייחס בשיוויון נפש או בתמיכה לחוק הנוגד את חוקי הסחר החופשיים? גם בלי להתייחס לנושא: ``מזון תינוקות`` עצם השלילה מאדם למכור מוצר שאין בו משום גרימת נזק למישהו, אלא רק בגלל האפשרות שהדרך הטבעית היא הבריאה יותר. מה בריא יותךר באמא כאובה מעוצבנת ששונאת את החלב שנשפך לה על הבגדים ושאינה יכולה לצאת החוצה בגלל זה ותנוחת השינה היחידה שלה היא על הגב בגלל הכאבים? לא כל אחת מקבלת אורגזמה מהנקה. אז מה הלאה? נפתח סוכנויות למיניקות? ונשלם להן זכר מינימום כי הן נשים? ואז מישהו יחשוב על תחליפי מזון לתינוקות בקופסה? מה דעתה של החכ``ית לאסור על פירסום ומכירת במבה ושאר מוצרי בוטנים? שמעתם על האלרגיה שעלולה לגרום למוות?

אמיר.

New member
חוקי הסחר החופשי ....

אינם תורה למשה מסיני. לא רוצה לחרוג מהדיון אבל הקפיטליזם חסר הפשרות כבר עשה מספיק נזקים. (כמו הסוציאליזם הקיצוני). --------------- החוק לא מחייב להניק ולא אוסר על פורמולות. הוא רק מנסה לעודד הנקה. בצדק.

Gordo@Laika

New member
אני חושב שאמיר תמצט זאת נהדר:

תשווי את הסכום שיש למשרד הבריאות להשקיע בנושא ספציפי זה, ואחר תנסי לדמיין את המחיר של יצרן בודד לפרסום מוצרו. עכשיו תנסי לשלב בנוסחה הבלתי מאוזנת בעליל את חופש הצרכן לקבל מידע אמין ואני לא רוצה להביע במילים את מה שתקבלי. אין פה שום עבירה על חופש הפרט לרכוש מוצר, ואף לספוג פרסומים רבים במדיה האלקטרונית שלטי חוצות עיתונים וכו`... פשוט לא בבתי המקדש האחרונים, שם מגיע לאישה ה``הגנה`` של המדינה על שטיפת המוח הפרסומות. יש הרבה חשיבות בריאותית לחלב אם, המספק ``מערכת חיסונית`` לעולל שבו היא אינה מפותחת מספיק. את זה לא מספרות הפרסומות. למשרד הבריאות אין התקציב להלחם בחברות מסחריות - זה לא תקציב הבטחון.

מה שכתבת פה - מאד מעניין

רק חבל ששום דבר לא ברור. לא ברור מה רצית לומר פה. וישנם כלמיני משפטים המשורבבים באמצע הטקסט ואני לא מוצא את ההקשר שלהם לשאר הכתוב. חבל. אחרי כל הטירחה להדפיס כל כך הרבה.....

למעלה