חוק העסקת עובדי כח אדם החל מ - 1.10.08

yonia3334

New member
חוק העסקת עובדי כח אדם החל מ - 1.10.08

שלום, התחלתי את עבודתי באוגוסט 07' ואני מקבלת משכורת חודשית. שבוע לפני תחילת החוק הנ"ל, כונסנו כל עובדי כח האדם בחברה (שאינם הרבה במספר) והתבקשנו לחתום על כך שנעבור לחברת כח אדם אחרת. אני היחידה שהתנגדתי ועל כך פוטרתי. המנהל הישיר שלי הודיע לי שאקבל תשלום על השבוע הנותר לסוף החודש (ספטמבר) שבו אעבוד, ועל שבוע נוסף. לפי מיטב ידיעתי יש ליידע את העובד כחודש לפני על פיטורין ולא כשבועיים. האם זה נכון? האם זה חוקי לפטר אותי עקב כך שאינני מעוניינת לעבור לחברת כח אדם אחרת? האם יש טעם לתביעה משפטית? ובנוסף - האם מגיע לי דמי הבראה לאחר שנת עבודה על אף שהינני עובדת חברת כ"א ? אשמח לקבלת תשובה מיידית, טלי

מדון

New member
החלפת חברת כח אדם

אננה חוקית מגיעה לך פדיון חופשות שלא ניצלת חודש הודעה מראש על פיטורין והבראה מגיעה לך אם עבדת מעל שנה לגבי הנושא ממי לקבל את הכספים זה מחברת כח אדם אבל יש לך לדעתי הזכות לתבוע את שתי החברות קראי בעיעון את הקובץ המצורף שנה טובה

amazone

New member
וכמובן יש לך את הזכות

להוציא צו מניעה כיוון שהפיטורין אינם חוקיים

שיר ורד

New member
מדוע?

מדוע אתה חושב שהחלפת חברת כח אדם איננה חוקית, האם יש חוק שאוסר זאת, ובדאי שחברת כח אדם יכולה לפטר עובד . שאמור לעבור למעסיק בפועל. המשך עבודתו של העובד אצל אותו מעסיק בפועל דרך חברת כח אדם אחרת כנראה יגרום לכך שהעובד ייחשב אוטומאטית לעובד של המעסיק בפועל וזאת מאחר והחוק מתיחס לעבודה של אותו עובד אצל אותו מעסיק בפועל ולא מחיב בשום מקום שתהיה חברת כח אדם אחת, אבל יש להביא טענה זו לבחינה משפטית. במקרה של עובד המקבל שכר לפי שעות או ימים ולא חודשי תקופת ההודעה מראש (בותק שצוין) הוא 14.5 ימים.

מדון

New member
למה את רוצה את עו"ד של ההסתדרות

אני חושב שהם לוקחים כסף בדקי אבל את יכולה להגיש תביעה לבית הדין סמוך למשרדי המעביד בצמך ללא צורך בעו"ד וזה לא עולה חוץ אולי באגרה

למעלה