חוסר שיתוף פעולה

galit050

New member
חוסר שיתוף פעולה

שלום, אני גרה בבנין שבו קיבלו בעלי הבתים מכתב אזהרה מהערייה לצו הריסה בטענה כי המבנה מהווה סכנה בגלל שיש סדקים, עד היום לא טופל בעית הסדקים, כעת אחד הדיירים סובל מנזילה מהגג ודורש מדיירי הבניין להשתתף בהוצאות הגג, שאלתי היא : האם מבחינה חוקית אני יכולה לסרב להשתתף בהוצאות הגג עד שיטפלו בבעיית הסדקים של המבנה ? עלי לציין כי רכשתי את הדירה מלפני שנה, אין ועד בית בבניין ואף אחד לא רוצה להיות בועד כי כל בעלי הבתים מתחמקים מכל תשלום. בבניין יש 14 דיירים. תודה

פרל דוד

New member
מבנה מסוכן - הוראות החוק

מבנה מסוכן כהגדרת החוק נמצא בסכנת התמוטטות ומחייב התייחסות מיידית תיקון במידה ואפשרי או הריסה. אין אפשרויות אחרות והזמן שעובר ללא טיפול לא משפר את בטיחות הבנין. השאלה היא מה רמת הסיכון בבנין בו את גרה ואת זה צריך לקבוע מהנדס ושיוכל גם להציע פתרון כל שהוא. שאלה אלייך , את מספרת לנו שקנית את ביתך לפני שנה,ואז ? לא היו סדקים ? מה היה השיקול שלך ברכישת הבית במצבו ? יתכן אגב שמצב הבית ואפשרות הריסתו יאפשר לכם במסגרת "פינוי בינוי" יכולת מגורים משופרת ע"י בנית בנין גדול יותר , גבוה יותר, [מותנה באפשרויות התב"ע שתוכלו להוציא במקום] וכל הדיירים ירויחו מהבניה החדשה. להלן אתר עם תמצית החקיקה בעירית ת"א לגבי מבנים מסוכנים. בהצלחה פרל דוד

galit050

New member
השאלה הכי חשובה שלי היא:

האם אני יכולה לסרב להשתתף בהוצאות הגג עד שיטפלו בבעיית הסדקים- בטיחות הבניין. תב"ע ראשי תיבות של מה? למי אני פונה בנושא "פינוי בינוי" תודה

פרל דוד

New member
הטיפול במבנה מסוכן.

השאלה האמיתית היא מה מצבו ועמידותו של הבנין לאור הכרזתו כבנין מסוכן,מה נכתב במכתב העיריה לגבי מסוכנותו של המבנה ? ומה נדרש מדיירי הבנין לאור מצב זה ? סדקים במבנה מצביעים על תנועה/שקיעה של היסודות,ו/או פגמים בעמודי היסוד של הבנין, חשוב להבין מה גילו של הבנין ? לגבי שאלתך לגבי תיקון הגג, הגג הוא רכוש משותף ונזילות מהגג יכולים להשפיע על כל הבנין ולכן יש מקום לתשלום/תיקון משותף, אבל...חשוב להבין את התמונה בכלולתה לאור מצבו של הבנין יתכן שיש מקום לתקן לפי הנחיות מהנדס שיקבע סדרי עדיפויות "מובנים" כדי למנוע הוצאות מיותרות,ויתכן שכרגע אין לתקן דווקא את הגג, והבעיות האחרות הם אלה שחייבים לתקן לפני הגג. סרובך יכול להתקיים ויהיה לו בסיס חוקי רק לאחר בדיקת מהנדס קונסטרוקציה[מבנה] שיקבע מה לעשות והאם בכלל ניתן לתקן את הבנין. * תב"ע - תוכנית בנין ערים, כלומר, עפ"י תוכניות ממחלקת מהנדס העיר במקום מגוריך לכל מקום/איזור מבונה יש תוכניות הקובעות את אחוזי הבניה במקום וע"ב התב"ע ניתן לתכנן את גודלו/גובהו/שטחו של הבנין המתוכנן או הרחבתו /הגבהתו של בנין קיים, וע"ב נתונים אלה ניתן לתכנן בנין חדש[פינוי בינוי] או הרחבת בנין קיים המתחלק בין דיירי הבנין לפי נוסחה מסויימת. לדוגמה : היום הבנין בנוי על קרקע בשטח של 1000 מ' והאחוז הקיים הוא 100 אחוז, כלומר ניתן לבנות 1000 מ"ר +/- [היום ניתן להוסיף קומות מרתף עם חניות ומעלית +מחסנים] במידה ויתירו הגדלה/הריסת הבנין תמורת לדוגמה - 200 אחוז,כאן יש מקום להגדלה ניכרת בשטח הבנין ויזם יכול לקחת על עצמו בניה של בנין חדש תמורת ה-100 אחוז הנוספים או כל מה שיסכמו איתו,כמובן שיש המון גורמים משפיעים והחשוב ביותר - מיקומו של הבנין ושוייה של הקרקע במקום-זה על "רגל אחת" תב"ע ופינוי בינוי. לגבי פינוי בינוי מאוד תלוי גילו של הבנין,מצבו,והחשוב ביותר החלטת רוב דיירי הבנין, ע"מ להבין יותר חשוב לדעת היכן הבנין,ואת יכולה לפנות אלי למייל הבא ותקבלי תשובות מוסמכות - [email protected] בהצלחה - פרל דוד סלולרי 052-8964914

למעלה