חוסרים במבא"ת

lirart

New member
חוסרים במבא"ת

אני עובדת במשרד מודדים והתוכניות שלנו מפורטות לפעמים עד כדי סוג העץ למשל. עניין אותי לדעת מדוע המבא"ת לא נותן פיתרון לדברים שקיימים אצלנו כמו סוג העץ או כמו שכבת בטון שלא קיימת כלל במבא"ת. יש עוד המון דברים שלא קיימים במבא"ת כמו טקסטים למיניהם בתוך השירטוט (לא בכותרת) ואין להם שיכבה ספציפית. האם לא כדאי להוסיף לנוהל מבא"ת שיכבה נוספת שאליה יכנסו כל הדברים שלא קשורים לאף שכבה אחרת ובכך לפתור לכולנו את הבעייתיות בכך? תודה מראש...

חוסרים

לירארט שלום, לגבי רמת הפירוט של תכניותיכם - קבלי מחמאה, אבל... הפירוט לגבי סוגי העצים וקוטרם הוא דרישה חדשה של החוק. כולם חייבים לעשות את זה. כיון שאני עצמי לא ממש בקיא בשכבות של מפרט המדידה, אעביר את שאלותייך לחברת צוות התמיכה שכן מכירה את הנושא, ואני מקווה שהיא תשיב. בהצלחה

lirart

New member
תודה..

מחכה לתשובה

חוסרים במפרט המדידה

שלום לך. ראשית עלי להגיד שאת ממש צודקת, אכן מפרט המדידה אינו נותן פתרון לכל פרט ופרט. בימים אלו אנו עובדים על עדכון למפרט המדידה, והצורך בשכבות כלליות אכן עלה לדיון. יחד עם זאת, יש גבול לרמת הפירוט הנדרשת לתוכנית מפורטת. מפרט המדידה הקיים כיום מגדיר רק מידע הנדרש להגשת התוכנית המפורטת. בשלב זה המפרט עדיין לא חל על תוכניות לרישוי, ולכן גם אינו כולל את כמות המידע והשכבות הנדרשות למדידה ברמת פירוט זו. במידה ומזמין המדידה מבקש מכם למדוד ולסמן אלמנטים שלא נקבעו במפרט, תוכלו לסמן אותם בקובץ עזר אשר לא יוגש עם קבצי התוכנית ולא יודפס בתשריט.

למעלה