חומר למחשבה-הסנפה...

sahr12

New member
חומר למחשבה-הסנפה...

בשבוע שעבר הייתה כתבה במוסף 7 ימים בנוגע לויטמינים ותוספי מזון למינהם.. במקרה יצא לי לזפזפ] ביום שלישי לתוכנית פופוליטיקה..והאייטם הנדון באותו הרגע.. היה הנושא הזה..ישבו בפאנל מנהלי מחלקות-פרופסורים לרפואה..ובעלי חברות של חברות שמיצרות תוספים וויטמינים..השוק מגלגל מליארדים של שקלים בארץ.. ועשרות מליארדים בעולם..לטענת הפרופסורים..כל הנושא של התוספים.. הינו זריית חול בעיני הציבור ומכירת אשליות..לדבריהם באוכל שאנו אוכלים.. יש את כל מה שהגוף צריך..ויותר..אפילו האומגה3 שכ"כ מדובר..לדברי הרופאים.. שתיית כוס יין אדום אחת ליום עדיפה עשרות מונים מהתכונה המיוחסת לאומגה..(הפחתת שומנים בדם וכ"ו) (רמות חימצון בדם..ועוד..ועוד..) האמת שהבוסים של החברות שמספקות לנו את האשליות..נראו שם די מגוכחים.. כשהרופאים היפנו אליהם שאלות מקצועיות.. גם נציגו של משרד הבריאות בתוכנית..טען מפורשות..שכשאנו רואים כתובית על בקבוק "באישור משרד הבריאות"..החברות משתמשות בו..ומטעות אותנו ציבור הצרכנים.. שכביכול המשרד שותף לטענה שויטמין זה בריא ומשפר..ובסך הכל המשרד מעניק את הכתובית לצורך אישור התכולה ולא לגבי תכונותיה..המיוחסות.. היה שם גם עו"ד שמנהל תביעה יצוגית כנגד מגהגלופלקס..והדס עם החיזוקית.. מסתבר שהכל חרטא..שום מפרק לא ישתקם ויבנה את עצמו..ושום שפעת לא תפסח עלינו אם נשתה..אכניצאות..חחחחחחח אזזזזזז..שלא יעבדו עליכםםםםםםםםםםםם..ותהיו בריאים. הרופאים הסכימו וגם בגימגום משהו..שרק קבוצות קטנות מאוד באוכלוסייה..נזקקות לתמיכה של ויטמנים ותוספים..תינוקות וקשישים..וגם לא באופן עצמוני..אלא במינונים שנקבעים על ידי אוטריטה מוסמכת..וכל השוק זה בצע כסף והטעיית הציבור.. אני די השתכנעתי..שכך הדבר,מה גם שמעולם לא הייתי חסיד של תוספים..וויטמינים.. אוהב את מה שאימא אדמה מניבה..ואבא כושיסאמבו..חחחחחח נותן במתנה..חחחחחח.

נעמי 1

New member
אני מצטרפת למה שנאמר...

בעקרון, אני לא חסידה גדולה של כדורים <טוב, רק כמה מיוחדים>
. מילדות, שנאתי לבלוע כדורים. זה היה סיוט בשבילי. אין סיכוי שאני אבלע תוספי מזון כדרך חיים. אני אוכלת טוב. אני מבשלת אוכל טרי <כמעט יום יום>. ירקות מבושלים. דגים. ירקות בכלל. גבינות. <על פירות אני לא מתה>. הפסקתי לשתות קפה. עברתי לתה נטול קופאין. התחלתי לשתות מיץ גזר. לא חושבת שחסר לי משהו בגוף <חוץ משכל ואנרגיות>

קשוח31

New member
טוב

אז אני אמשיך לא לקחת ויטמנים
לא אמרת כלום על אלה שלוקחים ויטמנים ולכן מרגישים משוחררים מאכילת פירות וירקות...

קרוסלע

New member
בקשר ליין האדום..

זה בסדר..כשיוציאו טבליות יין אדום הרופאים יגידו שגם זה בולשיט פחחח יש לי הרגשה שמעורבים כאן אינטרסים זרים שלא מן העניין.. אין לי מושג מה הם, אבל קשה לי להאמין שלאותם פרופסורים רמי מעלה כל כך חשוב לדאוג לציבור, אני כאן מאמינה שהם כנראה לא מקבלים מספיק מתנות מאותם ספקים או משהו כזה..

../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

כמה את חכמה!!!!!!!!!!!!!!!!!!! בכלל נושא שאם אפתח את הברזים שלי ביחס אליו ייצא פרץ בלתי נשלט של כתיבה.

לא מדוייק,יש ויטמינים כמו

B-12,שבמחלות מסוימות הגוף חייב לקבלו בזריקה או כדורים,ויש רופאים השייכים לאסכולות שונות שכן ממליצים על נטילת ויטמינים מבוקרת. אבל,באמת הדעות חלוקות.

TALTAUSH

New member
ברור

אנשים פשוט שוכחים שתעשיית התרופות והויטמינים זו תעשייה כלכלית וריווחית לכל דבר...והמטרה הראשונית והעקרית של הייצרנים והמשווקים היא, להרוויח. כל עוד רופא לא מאבחן חוסר של ויטמין מסויים שצריך להשלים באופן יזום, אין סיבה לכל השטויות האלו ויש דברים ששמעתי מכמה רופאים,שלא רק שלא עוזרים אלא הורסים...כמו כל האקטיביות למיניהן שמבטיחות 19000 חיידקים טובים בכל ארוחת בוקר, ומה שקורה בפועל זה שהגוף מתרגל לזה, וכשבאמת נצטרך את התרופה שמכילה את אותם חיידקים, הם כבר לא ישפיעו... בדיוק כמו מה שקורה לאלו שלוקחים אנטיביוטיקה על כל אפצ'י... אנשים מבוגרים וחכמים (שכמעט תמיד יוצאים צודקים) טוענים שהדרך הכי טובה לשמור על הגוף והבריאות, היא לא להיות כל כך סטרילי ובריא...ולתת לו לפתח חסינות

לפעמים זו חובה ../images/Emo13.gif

לקורל שלי גילינו לפני יומיים שיש לה קרחת קטנה מאוד בין כל רעמת השיער שלה על הקרקפת ביקשתי מארפי לקחת אותה לרופא לבדיקה. הרופא בדק והעביר אותה לרופא עור,רופא העור אמר הילדה נראיית בריאה לחלוטין והמליץ לו על תוספת ויטמינים. אני לא מאמינה שרופאים סתם ממליצים. אומנם לא הכל נכון בכתוביות או בפסומות אבל לפעמים נזקקים לתוספת ויטמנים במקרים מסויימים. מה קרה שאתה כבר לא אדום?

מרי-לו

New member
במקרה של קורל שלך

הרופא סתם המליץ! מניסיון ! קרחות קטנות ועגולות שמופיעות בראש הם מצב של לחץ נפשי נקודה. כן גם אצל ילדים. בדוק! בינתיים עזבי אותך מויטמינים וחירטוטים אחרים ותבדקי למה הילדה בלחץ. משהו בטוח מלחיץ או הלחיץ אותה. הגוף שלנו הוא המראה של הנפש. במידה והלחץ יעבור השיער יגדל לבד מחדש אם זה ממש מציק לה ומתפשט יש זריקות מקומיות שרופא עור יזריק לה לעודד צמיחה חדשה. זה עוזר אבל זה גם לא נעים בכלל. בהצלחה

רצינית?

אני מזה יומיים חושבת למה זה קרה לשום ילד שלי לא הייתה התופעה הזו. קורל ילדה שמחה ומלאת חיים אנחנו משוחחות המון לא הרגשתי בכלל שהיא לחוצה ממשהו,אבל בזכות תגובתך אני אצא איתה היום אחרי צהרים ואנסה בכל זאת לראות אולי יש משהו שמפריע. לגבי הזריקות הוא לא אמר לנו כלום אמר שאנחנו יכולים להרגע זו תופעה טבעית שיכולה לקרות ושנהיה סבלנים וזה יגדל. זו ממש על קודקוד הראש ההתקחות הקטנה ומכיוון שאני עושה לה קוקיות <היא אוהבת מאוד>ראיתי את זה,אבל יומיים אנחנו עושים קוקו :( כשהיא יוצאת כי היא עצמה עצובה מזה. אני מקווה שזה באמת זמני ומהר יצמח שם השיער.

מרי-לו

New member
אני רצינית מאוד

זה נכון, זה זה בד"כ צומח שוב לבד, אבל לילדה קטנה שפתאום במרכז הראש יש קרחת ורואים אותה זה יכול להיות מאוד לא נעים. הזריקות נועדו למקרים בהם המצב מאוד מפריע והשיער ממשיך להעלם (אל תופתעי אם תגלי עוד מוקדים). הכי חשוב לא לעשות מזה טררם ובלאגן אלא לנסות להתעלם מזה (אני יודעת שזה קשה מאוד!) כי בעצם אם מתעסקים בזה יותר מידי זה רק מוסיף לחץ ולחץ כאמור הוא זה שיצר את התופעה מהתחלה... את יכולה להרגיע אותה ולהבטיח לה שזה יצמח שוב... אבל סבלנות כי אל תשכחי שזה שיער שצומח שוב מאפס אז בהתחלה הוא יהיה פלומתי ודק ויקח לו זמן להגיע שוב לאורך שקיים כבר בראש... ד"א הלחץ יכול להיות שכבר היה ונעלם לפני הרבה זמן ורק עכשיו הגוף מוציא את זה החוצה... בלי לחץ.... בהצלחה

קרוסלע

New member
אל תקחי שום עצה כמובנת מאליה

קורה שתופעות גופניות כאלה מקורן במתח נפשי וקורה שמקורן בחוסר ויטמינים ומינרלים. בד"כ, לדעתי, מדובר בש י ל ו ב של השניים. מצבי מתח וחרדה מתבטאים גם במחסור בויטמינים ומינרלים שונים. כל חוסר איזון נפשי משפיע על האיזון הפיסי ולהפך..את בטח יודעת את זה. לכן.. במקומך, הייתי משלבת בין שתי העצות, מתייעצת ברופא נוסף בקשר לאיזה תוסף לתת, וגם, מטפלת בנושא הלחץ הנפשי שלה. והעיקר..בלי לחץץץץץץץץץ !!!בלי לחץץץץץץץץ !!!!!!!!!!!!!! ברור??? חחחחח סתם שתהיה בריאה

לי1711

New member
ליידי, האם הרופא שאל אם יש לכם חתול?

לפני שהגיע למסקנה שלו?

לי,מה הקשר לחתול?

כאחת שכל חייה גידלה בע"ח {חתולים וכלבים}-יש דברים אחרים היכולים לצוץ מחתול שמסתובב בחוץ,טוקסופלזמה למשל{אבל זו בדיקה שעורכים לנשים בהריון}-או קדחת הבהרות מקרציות,פטרת ..אבל לא מחתול מטופל ומטופח המקבל את כל החיסונים והטיפולים. אשמח לשמוע ואלי ללמוד משהו לא ידוע.

לי1711

New member
גפ אני אוהבת בע"ח מושבעת

ושני חתולי המדהימיםיעידו על כך,, פטריות בד"כ גדלות בצורה עגולה סימטרית, וכמובן גורמים לקרחות. אם החתולים יוצאיםלרחוב, עלולים גם הם להידבק (זה מזכיר לי שפעם היו אומרים דבריםדומים על כינים וילדים, עד שהבינו שגם ילדים מטופלים ומטופחים, לעיתים נדבקים...)

אז לי,בואי ונעמיד דברים על דיוקם.

פטריות אכן מדבקות אבל על גבי העור בלבד-ולא בראש....ובשום אופן לא גורמות לקרחות אצל בני אדם. אקרית האוזן{קרדית}-גורמת לקרחות אצל חתולים אבל אינה מתיישבת אצל בני אדם. וזה לא דומה לכינים למרות שהבנתי את משמעות הדוגמה שהבאת. מעבר לכך,הטיפול בפטרת העור{אם נדבקים פשוטה הן לחתול והן למי שנדבק.} שמחה שיש לך 2 מדהימונים.

מרי-לו

New member
זה ממש לא נכון

אחד הדברים שמיד בדקו אצלי זה אם הכלב שלי הדביק אותי בפטריה... תתפלאי אבל קיימת פטריה אצל בע"ח שגורמת להתקרחות אצל בני אדם... אני אחפש באינטרנט שוב את המאמר ואם תרצי אשלח לך אותו...

למעלה