חול מומלץ לחתולה כלייתית

LittleGen

New member
החלפתי מקום ועברתי לדירה קטנה יותר עם ג'ני החתולה הקשישה הכלייתית שלי. עניין ארגז החול נהיה
דוחק יותר כשאין מרפסת או מין חדר שירות לשים בהם את הארגז.

האם מהניסיון של אנשי חתולים כליתיים זה יותר מדי לבקש חול שהוא איכותי וחזק מספיק בשביל להתמודד היטב
עם השתן המרובה, וגם שיהיה כזה שבא בשקים המאוד חסכוניים? אני מתכוונת במודל של גודל ומחיר של קלאסיק-חול קנדה.

כשלצערי חול קנדה כלל לא עבד טוב אצלה הפעם (בעבר יותר טוב). קלאסיק אולי היה עובד, אבל ניסינו לפני לפחות כשנה, ולא השתמשנו לאורך מספיק
זמן כי עברנו לביוסנד אקטיב קרבון (עניין הגרגרים הגדולים היה מפתה משום מה). אך למרות שיש כאלה שממש אוהבים אותו זה גם לא
התאים והתחיל להסריח מהר (מה לעשות, זה למעשה לא חול מתגבש). ואז כשרצינו לנסות שוב עכשיו את הקלאסיק התברר שזה כבר לא זמין בארץ.

כשאני אומרת שחול לא עבד טוב אז גם הריחו את זה עליה לצערי וזה ישר לא בא בחשבון.

כרגע אני על אוורקלין תכלת, זה מה שהיה בחנות שקרובה לבית ( זה בלי בישום, שזה חשוב).
אבל אוורקלין כידוע זה לא קל לתקציב..

יש אותם, וגם את multi cat של arm&hammer בקטגוריה היקרה יותר. לא ניסיתי עוד את האחרון, אבל אני מניחה שזה מועמד טוב
לחול שיתמודד טוב עם כמויות השתן.

ויש יותר חסכוניים ששמעתי המלצות עליהם, או פשוט תהיתי איך הם.

sepicat
scoopable של big R
Fresh 'N Easy של catit (לא יודעת כמה זה עוד זמין, קרובת משפחה המליצה לי פעם)
super mix גם של catit
Euro Kitty אקטיב קרבון

אז יש לישמהו ניסיון טוב/לא טוב עם אחד מסוגי החול האלה - או אחרים - עם חתולים כאלה?

WhatsApp Image 2021-03-18 at 10.42.26 (2).jpeg
תודה רבה! 8-): |חגשמח| |פרח|

Yukita

Active member
מנהל
מאחר שאצלי החתולים לא סובלים מהבעיה הזו קשה לי לדעת מה לומר. החול שלנו לא רע, אבל אין לי מושג אם יעמוד בקריטריונים שלך. מדובר בחול pure cat.

LittleGen

New member
למרות שהחתולים בריאים (טפו טפו טופ), תודה רבה על החוות דעת Yukita.

מקווה שאחרים ש-להם חתולים עם אי ספיקת כליות כרונית יוכל ולשתף/להמליץ על החול שלהם. גם אם זה מהיקרים יותר. ואם יש אזהרות וחוויות לא טובות, כנ"ל.

אני יודעת שפורסמו בעבר פוסטים ותשובות על שאלות כאלה (כן עשיתי חיפוש), אבל רוב הביקורות/המלצות היו כלליות. ואם היו דעות שרלוונטיות ספציפית למקרה שלנו, הן היו ספורדיות, ואולי חלק לא רלוונטיות כי הן לא היו מהזמן האחרון.
|תודה|

עוד שוחד קטן..
IMG_20191201_044635.jpg

אלישבע777

Well-known member
יש לי עצה רק בעניין הריח. לערב עם החול הטרי בקופסא כפית או שתים אולי כף של אבקת סודה לשתיה מעלימה ריחות תוך דקות. יש גם אבקות דיאודורנט לחול ותרסיסים, הם יעילים ואפילו יש להם ריח טוב , אבל הם יקרים בהרבה.

LittleGen

New member
הי @אלישבע777, מתנצלת על ההתייחסות המאוחרת. תודה על העצה עם הסודה לשתייה! :-]

זה זמין וזול, ואני בהחלט יכולה להיעזר בזה. במיוחד כשיש לי רגישות עורית לחולות מבושמים, או לחלקם, וזה מצמצם אפשרויות. כלומר היתה לי תגובה אלרגית/דלקתית דיי חזקה לחול מבושם אחד (דווקא ה-super scoop המבושם של arm & hammer). לאחרים לא היתה לי (בד"כ אלה שהיו עם ניחוח או תוספת לריח של טלק/אבקת תינוקות), אז אני יודעת שיש תרכובות ריח "בטוחות". אבל כי זה הימור, וגם כי אני פשוט פחות אוהבת את האפקט של ריח לוואי בחול, אני תמיד מחפשת ומעדיפה את אלו ללא ריח/בישום מובנה. אפילו לא השתמשתי עדיין במין אבקת דיאודורנט לחול שקיבלתי במתנה בהזמנה שעשיתי בגג לחיות, אבל יותר בגלל הרגישות. אולי אני יכולה לנסות גם אותה, בהדרגה… בכל מקרה, תודה. :)

בינתיים האברקלין כצפוי עשה את העבודה. אך בגלל שיקולי התקציב האמורים, החול הבא יהיה כנראה ה-Sepicat (אם הוא זמין בארץ בלי בישום). כי המוכרת מהחנות האחרונה שקניתי, שעשתה רושם אמין, גם המליצה לי על המותג. מקווה שסופסוף אוכל להתביית על חול אחד. |משוגע|

אלישבע777

Well-known member
הי @אלישבע777, מתנצלת על ההתייחסות המאוחרת. תודה על העצה עם הסודה לשתייה! :-]

זה זמין וזול, ואני בהחלט יכולה להיעזר בזה. במיוחד כשיש לי רגישות עורית לחולות מבושמים, או לחלקם, וזה מצמצם אפשרויות. כלומר היתה לי תגובה אלרגית/דלקתית דיי חזקה לחול מבושם אחד (דווקא ה-super scoop המבושם של arm & hammer). לאחרים לא היתה לי (בד"כ אלה שהיו עם ניחוח או תוספת לריח של טלק/אבקת תינוקות), אז אני יודעת שיש תרכובות ריח "בטוחות". אבל כי זה הימור, וגם כי אני פשוט פחות אוהבת את האפקט של ריח לוואי בחול, אני תמיד מחפשת ומעדיפה את אלו ללא ריח/בישום מובנה. אפילו לא השתמשתי עדיין במין אבקת דיאודורנט לחול שקיבלתי במתנה בהזמנה שעשיתי בגג לחיות, אבל יותר בגלל הרגישות. אולי אני יכולה לנסות גם אותה, בהדרגה… בכל מקרה, תודה. :)

בינתיים האברקלין כצפוי עשה את העבודה. אך בגלל שיקולי התקציב האמורים, החול הבא יהיה כנראה ה-Sepicat (אם הוא זמין בארץ בלי בישום). כי המוכרת מהחנות האחרונה שקניתי, שעשתה רושם אמין, גם המליצה לי על המותג. מקווה שסופסוף אוכל להתביית על חול אחד. |משוגע|
כשהשתמשתי באבקת דאודורנט, הייתי נוהגת לפזר אותו ראשון על רצפת הארגז ואת החול עלו. אז מריחים פחות את האבקה והיא עושה אותה עבודה בדיוק. מה שטוב בסודה לשתיה שהיא לא רעילה וזולה.

למעלה