חוזה ממכר

claire12

New member
חוזה ממכר

שלום, אנחנו לקראת חתימה על חוזה קניית המגרש (קרקע בבעלות המנהל), מקווים מאוד לחתום ממש בקרוב. רציתי לדעת תוך כמה זמן סביר, לדעתכם, לסיים את כל התשלומים למוכרים? אני יודעת שהפורום לא עוסק בנושא הזה, אבל יש פה ריכוז לא מבוטל של רוכשי מגרשים....
(ברור לי שזה אינדיווידואלי, אבל בטיוטא שהציעו המוכרים התשלומים מאוד צפופים והמתווך טוען שפרק הזמן שאנחנו רוצים להציע לא מקובל ועלול להרתיע את המוכרים. העו"ד שלנו מעולה, אבל פחות בקיע מגרשים באזור...) אודה להתייחסות מהירה, תודה

בינא

Member
מו"מ לרכישת מגרש כולל גם לו"ז לבצוע תשלומים..

לכן קוראים לזה "משא ומתן"... הם מציעים למכור ב-X ולקבל תשלומים בקצב "מהיר"... אתם מציעים לשלם X מינוס קצת ובתשלומים מרווחים יותר... הם יחזרו אליכם עם תשובה על ההצעה שלכם... לא..? אתם תחזיר לכם תשובה משלכם...עד שתגיעו לעמק השווה ותחתמו על עיסקה... התשלום האחרון יועבר אליהם...אבל רק לאחר העברת הזכויות שלכם (הערת אזהרה) בטאבו.

מרווח

העו"ד שלכם אמור להתמקח עבורכם, אין קשר לאיזור. אפשר לסיים תשלומים ב 3 חודשים, חצי שנה או שנה הכל לפי העסקה הספציפית. ברור שהמוכרים רוצים להיפגש עם הכסף כמה שיותר מהר.. אבל המו"מ הוא על כלל החוזה ולא רק סעיף התשלומים ולכן אם זה הדבר היחיד הפתוח בחוזה וכל השאר סגור (סכום, הצמדות, בטחונות וכו') תמצאו דרך שכולם יסכימו. המתווך כמובן לא רוצה להפסיד את העיסקה אבל מנסיוני כדאי להשאיר אותו בחוץ בשלב זה ולתת לעו"ד לסגור את העיסקה. תכניסו אותו רק אם יש פערים מהותיים ונראה שהעיסקה עומדת להתפוצץ. נראה שבשלב זה כל אחד בעמדת הפתיחה שלו ויש עוד מרווח להתמקח. אם כבר עברה טיוטא, הרי שהמוכרים רוצים למכור לכם ולכן אין מה להיבהל ממה שהמוכרים מציעים ויש לבצע את המו"מ עם מספר טיוטות עד להשגת הסכם. בהצלחה

claire12

New member
תודה רבה

ברור לי שזה חלק מהמו"מ, והעו"ד שלנו אכן מתמקח בשבלינו ואני מאוד מרוצה ממנו, שאר הסעיפים פחות או יותר בסדר, מובן שיהיו שינויים, אבל העו"ד טוען שזה הסכם שנכתב ממש "בשביל לחתום", שכל העיזים הוצאו, והוא מתחשב בשני הצדדים. רציתי לדעת מה מקובל, כי ההצעה שלהם נראית לי מאוד דחוקה (חודש וחצי), ואני לא רוצה לגרור את החתימה הזו יותר מדי, אלא להציע משהו קצת יותר מהריאלי...

tacher

New member
אין פרק זמן קבוע אבל יש שלבים מקובלים

מקובל לחלק את התשלומים למוכרים לשלוש שלבים - סכום התחלתי כמעט מיידית, סכום עיקרי לקראת קבלת המסמכים והשומות (שיהיה ממה לשלם) וסכום סופי לאחר אישור עו"ד שהמגרש על שמכם. אם הקצב של כל הגורמים המעורבים הוא מהיר, כך צריכים להיות גם התשלומים שלכם, אם עו"ד שלכם לא מגן עליכם, בעיקר בשלב הסופי - שלא תשלימו את התשלום לפני שהמגרש על שמכם, אז משהו לא בסדר בחוזה.

claire12

New member
תודה

עזרת לי מאוד
בכל מקרה הגשנו את ההצעה שלנו ומחכים להצעה הנגדית.

למעלה