חוויות מחדר מיון = מדינת חלם (ארוך)

מיליתו

New member
חוויות מחדר מיון = מדינת חלם (ארוך)

אמש היה לי קצת חום (37.7), ומאחר שבמכתב השחרור שלי נאמר בפירוש לבוא למיון בכל מקרה של חום, החלטתי להתקשר למחלקה ולשאול מה כדאי לעשות. האחות שענתה לי אמרה שהיא במקומי היתה הולכת, במיוחד בגלל ההריון - הדבר שיכול לסכן את העובר יותר מהכל זה זיהום. בתחושה כבדה ויתרנו על ארוחת ערב אצל ההורים שלי, ארזנו עיתון ונסענו למיון רמב"ם. בכלל, מטופש שחולים אונקולוגיים צריכים לפנות למיון, הרי מראש, כולם יודעים לאיזה מחלקה צריך להפנות אותם... אבל רק ככה אפשר להיקלט כשלא מדובר באישפוז מתוכננן (חלם 1). במיוחד טפשי להפנות למיון אנשים שבועיים אחרי כימוטרפיה חזקה כי אז המערכת החיסונים נמצאת בשיא השפל וחדר מיון זה אחד המקומות היותר טובים להידבק בכל מיני שטויות (חלם 2). טוב שלקחתי איתי מסיכה רפואית שהיתה על הפנים שלי כל זמן שהיינו במיון (היו שם מקרים של כאב אוזניים, חום בלתי מוסבר, אסיר שהיו לו לחצים בחזה והיה קשור לסוהר שלו באזיקים וביקש סיגריה מכל מי שעבר...). תהליך הקליטה כולל פגישה עם אח/ות שרושמים בתיק שהגעתה ולוקחים לחץ דם, דופק וחום - כאן ראיתי שהחום שלי כניראה מפחד מבי"ח וירד ל 37.5. אחר כך חיכינו כמעט שעה לרופאה שהיתה עסוקה לא ברור במה, אבל בכלל לא היתה בחדר שלה. גם כשהיא הגיעה היא התחילה לעבור על התיקים לפי הסדר שהם היו על השולחן ולא לפי שום קריטריון אחר (חלם 3). בסוף הגענו אליה וכצפוי מראש היא אמרה לעשות ספירת דם וכימיה (כאילו שלא כולם ידעו מראש שאלה הבדיקות שצריך) כלומר, לחזור לאח שיעשה את זה (חלם 4). מאחר ואין לי ורידים (ואני לא עושה את עצמי, באמת, פשוט אין) התקינו לי צינורית מיוחדת ביד שהיא מעין עירוי קבוע, אלא מה, האח במיון לא יודע ואסור לו לפי התקנות להשתמש בה. ביקשתי שישלחו אותי לרגע למחלקה המטולוגית שם האחיות יודעות להשתמש בזה. אבל, לא. האח בטוח בעצמו שיצליח. הוא דופק לי על היד מכל הכיוונים, מחליט שהידיים שלי קרות מדי, ובסוף דוקר. הוא דווקא הצליח לפגוע בוריד, אבל חוץ מללכלך קצת את המבחנה הוא לא ממש הצליח לאסוף דם (חלם 5). כשברור לכולם שכניראה הכמות לא תספיק ותקרש בדרך, הוא מחליט לשלוח את זה בכל זאת למעבדה, ואותנו לחכות בחוץ (כן, יחד עם כאבי האוזניים וההקאות...) (חלם 6). אחרי 40 דקות בערך, כשבעלי שאל מה קורה הוא התקשר למעבדה כדי לגלות שהדם באמת קרוש. עכשיו הוא רצה לקחת לי דם מעורק בירך בעזרת צוות של כמה אנשים (חלם 7). מובן שלא הסכמתי, ואחרי כמה בקשות תקיפות הם התקשרו להמטולוגיה, שם האחיות התורניות הסכימו בשמחה לקחת לי דם מההתקן המיועד לכך ונמצא בזרוע שלי (אין על המחלקות האלה, אלה המחלקות הכי טובות עם הצוות הכי נפלא שיש). אחרי שעה בערך היו תוצאות של הבדיקות, אלה שאז חדר המיון כבר היה די ריק והרופאה הלכה לעזור במקומות אחרים. אחרי חצי שעה היא חזרה. בינתיים האח התורן התחלף באחות תורנית שהיתה דווקא נחמדה וניסתה לזרז את קבלת תוצאות הבדיקות, דיברה איתי ומדדה לי חום שוב. החום, כניראה נורא נבהל מהבירוקרטיה המטופשת וירד ל 37.0. בשלב הזה, התחלתי לחגוג - איזה כיף - ככה לא יאשפזו אותי. שתבינו, חולים אונקולוגים שמגיעים באופן לא מוכנן נשלחים לאישפוז במחלקות פנימיות כי באונקולוגיות בד"כ אין "מקום פנוי" - כן, המחלקה שבה מטפלים בזקנים עם דלקות ריאות/מעיים ושאר עניינים מדבקים (חלם 8). בסוף, הרופאה הגיעה, אמרתי לה שירד לי החום. היא אמרה לי שספירת הדם שלי נמוכה למדי, אבל עוד לא במצב קריטי. אמרתי שאני יודעת לשמור על עצמי ועכשיו שתכתוב לי מכתב שחרור. היא התלבטה קצת ועשתה מה שביקשתי. בשעה 1 לפנות בוקר יצאנו הביתה בשמחה... מובן, שעוברוני שלא כל כך זז כל הערב התחיל לרקוד כשהגענו הביתה - מדהים איך מצב הרוח שלי משתקף אצלו. בפעם הבאה, אני מגיעה רק אם יש לי חום ממש גבוה ולפחות יומיים... מעניין לכמה מכן היתה סבלנות לקרוא עד הסוף...

inbale

New member
קראתי כל מילה ../images/Emo13.gif

כאחות חדר מיון לשעבר אני מכירה כל כך טוב את הנהלים וכל מה שעברת ואת פשוט צודקת...רק שלא ברור לי למה הפנו אותך למיון עם חום מתחת ל 38.5 . מזל לפחות שאת יודעת שהספירה הלבנה שלך סבירה והעיקר שחזרת הביתה!! אגב אם את לא לויקופנית ולא זקוקה לאשפוז באיזולציה תקחי בחשבון את הזכות שיש לך תמיד לחתום על סירוב אשפוז ולקבל טיפול לוריד בקהילה - זאת ברירה עדיפה על אשפוז בפנימית.

מיליתו

New member
2200 ליקוציטים זה סביר, לא?

וטיפול בוריד בקהילה זה בעיה כי אין לי ורידים, ורק במחלקות אונקולוגיות והמטולוגיות יודעים להשתמש בצנטר שיש לי.

inbale

New member
זה מעולה ../images/Emo45.gif

בהתחשב בזמן שעבר מאז הטיפול זאת ספירה יפה. אין באיזור שלך אחות קהילה אונקולוגית שיודעת לטפל בפורטקט? אני יודעת שבאיזור המרכז קיימת אפשרות כזאת.

ofik

New member
קראתי עד הסוף, לא יכולה לעזור

רק לחבק אותך, להגיד שלפחות בסוף החום ירד, שאני מחזיקה חזק אצבעות שישאר לו החום למטה, והגוף יגיב נכון לכימוטרפיה, ושהעובר יהיה רק בריא ושמח וטוב לך. המון חיבוקים יקירתי עופיק

yeya

New member
גם אני קראתי , העיקר שהחום ירד

מקווה שתרגישי טוב בקרוב והשגוף יגיב טוב לטיפולים. איזה כיף לשמוע שהעוברון זז

גמני קראתי עד הסוף,

ובאמת, זה ממש מעצבן מה שצריך לעבור בבתי החולים במדינה. אני מחזיקה לך אצבעות ורק יכולה לחזק אותך בהתנגדות שלך להוצאת דם מכל מיני מקומות אקזוטיים בגוף במקום באמת להשתמש במה שיש ונוח... מקווה שיהיה לך קל יותר בהמשך...

א י ו ש י

New member
גם אני קראתי הכל! ../images/Emo24.gif

ראשית אני שמחה שאת לא מאושפזת, שהחום ירד ושבכלל את בסדר ועוברוני גם! אכן נשמע שממלכת חלם עובדת ברמב"ם אבל טוב שאת יודעת מה את רוצה, צריכה ועומדת על זה. אני מקווה ומאחלת כמו תמיד שהכל יהיה בסדר איתך, שלא תראי בתי חולים בצורה זאת (רק בלידה, אמן) תמיד איתך!!!

טיפטיפ28

New member
ברור שקראתי עד הסוף..

והזעזוע שלי רק הלך וגבר..איזו בירוקרטיה נוראית (וגם נראה לי שהסבל שלך ממנה גדול יותר משל חולה "רגילה" כי את כבר יודעת לצפות את כל המכשולים שהם הולכים להעמיד בפניך ואין לך מה לעשות נגד זה...) העיקר שהחום ירד ושהכל בסדר.. שולחת לך ולעוברוני
ותרגישי טוב!!!

isidora

New member
ברור שעד הסוף ../images/Emo24.gif

העיקר שהחום ירד ומזל שאת עומדת על שלך ולא נותנת להם לעשות מה שנראה להם... תנוחי, תתחזקי ותשמרי עליכם. תרגישי טוב

יש סבלנות-והרבה...במיוחד בשמירה../images/Emo3.gif

ואכן הבירוקרטיה הזאת יכולה להטריף את הראש והנשמה... והעיקר -עכשיו איך את מרגישה?

גם אני קראתי, העיקר שהחום ירד

ולמרות ההתנסות הלא נעימה לא היתי לוקחת סיכון וגם בפעם הבאה אני ממליצה ללכת בכל מקרה.

uti

New member
את לא יודעת שבהריון יש סבלנות רק

לנשים אחרות שבהריון
אז קראתי ואני מצטערת על החלמאיות הזו באמת שהייתם צריכים לעבור, העיקר שהחום ירד שהפיצפון התחיל לזוז ואתם בבית

nurale

New member
לטמטום לפעמים אין גבול

תחזיקי מעמד ואיזה כיף שעוברוני רוקד!

טליאור

New member
אוי מתוקה ../images/Emo24.gif

כמובן שקראתי עד הסוף, ומזל שכך כי הסוף טוב, והעלה בי שוב מחשבות עלייך ועל כך שאת הגיבורה שלי בנושא הזה של ההריון - מחזיקה ממך על האסרטיביות והיכולת להתמודד עם החלמאות והטמטום ושמחה נורא בשבילך שעוברוני רוקד, שמצב הרוח השתפר וכמובן שהחום ירד. ממשיכה להחזיק

ו שתי

New member
מהנסיון הקטן שלי, חדרי מיון לא

מגלים מסוגלות להתמודד עם כל מצב חריג, ונשים בהריון מבחינת המיון הכללי הן מצב חריג (לא כל שכן אם הן מטופלות בכימוטרפיה- עם זה בכלל אין להם מושג מה עושים.) מנסיוני (שוב, הדל) עם חולים אונקולוגיים- גם באמצע הלילה וגם בכלל להגיע ישר למחלקה. לא לעבור במיון. לרוב הסיבוכים הקטנים מצריכים בדיקת רופא קטנה וצפירת הרגעה, ובמיון מתוך חוסר הכרות וכסת"ח עוברים טרטורים, ובסוף גם אשפוז בפנימית. הצוות המחלקות האונקולוגיות מכיר את החולים שלו, ויש לזה יתרונות גדולים. תרגישו טוב!

קראתי עד הסוף!

שולחת לך
. למרות שאני לא מגיבה הרבה בפורום בזמן האחרון, אני מקפידה לקרוא (ואפילו לחפש) כל הודעה שלך. אני מחזיקה לך את כל האצבעות שהכל יעבור בשלום. טל

נעה 25

New member
קראתי מילה במילה../images/Emo9.gif

תרגישו טוב, גם את וגם עוברוני

למעלה