חוויה מגניבה

d a p h n a

New member
חוויה מגניבה

כמו שאולי סיפרתי כבר, אני נמצאת (שוב) באנגליה במסגרת נסיעות המחקר שלי. הפעם אני באוקספורד, והשאירו לי כאן כל מיני המלצות על מסעדות. בין השאר, השאירו לי תפריט משלוחים של מסעדה סינית מקומית, אבל עם טוויסט נחמד. מתברר שיש בתרבות האוכל הסינית מסורת עתיקה של הכנת "חיקויי בשר" צמחוניים. מדובר על משהו מעל ומעבר לסתם החלפת הבשר בטופו או משהו כזה. הרעיון הוא להכין מוצרים שיהיו דומים במרקם ובטעם למוצר המקורי - אבל צמחוניים לגמרי (בדרך כלל מסויה) בקיצור, למסעדה הזו יש תפריט שלם שהוא "רגיל" (כלומר, בשרי), ואז יש להם עוד תפריט שלם נוסף שנראה בערך אותו הדבר, רק שכל האוכל בו מיוצר מתחליפי בשר. ולא מדובר על איזה תחליף גנרי. יש תחליף לכל סוג של בשר - תחליף עוף, תחליף בקר, תחליף ברווז וכו'. ממש תפריט שלם של מסעדה סינית, כולו צמחוני, וכולו מבוסס על התחליפים האלה. אז היום החלטתי להזמין משם ארוחת ערב, והתפנקתי במנה של חביתיות עם "crispy duck" צמחוני ובמנה של "עוף" (צמחוני לגמרי, כמובן), ברוטב קשיו ואננס. אני לא יכולה להגיד לכם איך הטעם שלהם היה ביחס לטעם של בשר, כי אין לי שום זכרון לגבי הטעם והמרקם של בשר... אבל אני כן יכולה להגיד שהיה מאוד טעים, ובהחלט חוויה אחרת מאשר אכילה של מנה עם טופו, נניח.
 

p e b b l e

New member
בבוסטון אכלנו במסעדה צמחונית שכזו

היה להם תחליפים ממש מוצלחים ובעלי אמר שזה ממש דומה לבשר. היה שם כל כך מוצלח עד שאכלנו שם שוב ביום למחרת (וזה משמעותי כי בעלי לרוב מעדיף בשר). כשתחזרי לאזור, ממליצה לבקר שם: http://www.yelp.com/biz/my-thai-vegan-cafe-boston
 

lilithmm

New member
את בטוחה שמדובר בסויה?

הייתי במסעדה מדהימה בנצרת, אני חושבת בשן דיי. לפני כמה שנים אכלתי שם מנה צמחונית דמוי בשר, הייתי בטוחה שהביאו לי בשר אבל לא. אני חושבת שזה היה סייטן.
 
למעלה