חוב עבור חניה , האם יש התיישנות ?

• פותח הנושא elyi
  • פורסם בתאריך

elyi

New member
חוב עבור חניה , האם יש התיישנות ?

שלום היום התברר לי שיש לי חוב לעיריית הרצליה משנים 95-98 . הם טוענים שחוק ההתישנות לא נחשב מכיוון שהם שלחו לי הודעות רשומות. (יכול להיות שאכן הם שלחו, אני לא לוקח מהדואר הודעות רשומות). האם נכונה הטענה שלהם שמכיוון שנשלחו הדוחות בדואר, חוק ההתישנות מבוטל (דוחות משנת 95 !), מה כדאי לי לעשות ? הסכום "במבצע" הוא 1800 שח, כשהסכום ללא ה"מבצע" הוא 7000 ! ש"ח ! אשמח מאוד מאוד לעזרה בנושא. בתודה ישי יצחקי

igalgolan

New member
התיישנות חוב

התיישנות חוב חניה מתרחשת רק כאשר לא נעשה נסיון לגבות את החוב. משלוח מכתב רשום הכולל בקשת תשלום מפסיק את ההתיישנות. העובדה שאינך לוקח דואר רשום הפכה להיות מקובלת ומנעה תפקוד תקין של מערכות המשפט וההוצאה לפועל. כתוצאה מכך שונה החוק והטענה שלא קיבלת את המכתב אין לה יותר משמעות. כדי שתתקבל טענה שלא ידעת על האירוע נושא המכתב, עליך להוכיח שלא יכולת לקבל את המכתב (כתובת לא נכונה, שהות ארוכה בחו"ל וכדומה). לכן עדיף כיום לקבל מכתבים רשומים. על השאלה אם עדיף לשלם איני יכול לענות כי חסרים נתונים, באופן כללי מי שניתן לעקל את רכושו, או חובות שמגיעים לו (כגון שכר עבודה מעבר למינימום) רצוי שישלם. מי שאין מה לקחת ממנו בדרך כלל פטור. יגאל גולן

elyi

New member
דרישת חוב

האם אני יכול לבקש מהעירייה אסמכתא שאכן נשלח אליי דואר רשום כל 3 שנים לכל דוח חניה ??

elyi

New member
אז אני לא מבין משהו

דבר ראשון תודה על התשובה. אבל אני לא מבין משהו. אם כך, לפי דבריך, הרי במקרה שכל 3 שנים יישלח מכתב הנושא בקשה לתשלום החוב, חוק ההתישנות לא יתפוס. הרי לכל הדוחות נשלחים בפעם ב 3 שנים תזכורות. האם השמועה שמסתובבת, שדוחות שלגבם לא החל תהליך גביה (באמצעות משפט) במשך 3 שנים עליהם חל חוק ההתישנות . הרי לא יעלה על הדעת שאני אזכור עבירות של חניה בכחול לבן מלפני 7 שנים !! . ישי

elyi

New member
דואר רגיל, קביל ?

משיחה עם העירייה, הם טוענים שהם שולחים דואר רשום רק פעם אחת (ההודעה המקורית, משנים 95-96) ואת שאר ההודעות הם שולחים בדואר רגיל ולא רשום. זה קביל ?? ישי יצחקי

למעלה