חדש עם הבלאק קראוז

Liorking

New member
חדש עם הבלאק קראוז

אחרי שגיליתי שאני כבר מכיר את Hard To Handle כי משמיעים אותו במעברים של VH1, הם נשמעים לי להקה טובה וכיפית. עם איזה אלבום כדאי להתחיל את ההיכרות איתם או שכדאי פשוט אוסף? עד כמה השירים שלהם שונים (איפה בדיוק בין AC/DC לבין דייויד בואי באותה סקאלה)?

AeroTom

New member
היי ליאור! טוב לראותך פה ../images/Emo24.gif

כיף לראות פה יוזרים מוכרים מפורומי מוזיקה אחרים שמגיעים לקרואוז גם. אני תמיד אומר שכאלה שמגיעים מההערכה הגדולה והאהבה לרוקנ'רול, רוק-בלוז וכדומה הטוב של פעם, יבינו גם ויעריכו מה שהקרואוז עושים כיום. בכל מקרה, בוא נתחיל בהמלצות: הקרואוז הם אכן להקה מאוד טובה וכיפית. הם מאוד ממשיכים את הקו הזה של פעם...של שנות ה-60\70. עם הרבה השפעות מ-Jam Bands כמו האולמנס ו-Grateful Dead, רוקנ'רול קלאסי כמו הסטונס וזפלין, ועוד השפעות פולק, בלוז ודברים אחרים. דילן, Humble Pie, ניל יאנג וכו'. הם בעיקרון להקה שקיימת כיום שנשמעת כמו להקה מפעם בסגנון. במיוחד בהופעות, שם הם מבצעים הרבה קאברים מגניבים, מוסיפים ג'אמים לרוב, מאריכים שירים וכדומה. הם גם די נראים כאילו שלפו אותם משנות ה-70
סגנון השירים מתבטא בזה, אם שאלת על השוני...הרבה שירי רוקנ'רול נהדרים עם אחלה השפעות, שירים שקטים יותר מקסימים, והכל מהכל ממה שבאמצע. קח את כל ההשפעות שהזכרתי מקודם ושים אותם בלהקה של היום שמשמרת את האווירה של פעם. כדי להתחיל את ההיכרות אני תמיד ממליץ על 2 האלבומי םהראשונים: Shake Your Money Maker (שם נמצא גם Hard To Handle, הקאבר לאוטיס רידינג המוכר שלהם). ו-Southern Harmony & The Musical Companion. שהוא מבחינתי אלבום רוקנ'רול מושלם ויצירה מעולה להכרה התחלתית עם הקרואוז. אחריהם יש עוד 2 אלבומי מופת מבחינתי: Amorica Three Snakes & One Charm שגם הם מאוד מאוד מומלצים, אבל ממש להתחלה אולי יותר מתאימים ה-2 ממקודם (ובמיוחד Southern Harmony). אם אתה אוהב לקפוץ למים עמוקים אבל מיד, אז Amorica הוא דרך מצויינת. העטיפה שלו יכולה מעט להרחיק, אבל התוכן שלו פשוט קסום. אלו בעיקרון ההמלצות הכי טובות להתחלה. אל תקנה אבל את האוסף (יש להם אחד, שיצא ב-2000). ממש לא. לך על אלבומי הסטודיו. אני תמיד אומר את זה על כל להקה ואמן. לקנות את היצירות המלאות וככה להתחבר. זו הדרך הכי טובה ואמיתית שאיתה יגיע גם החיבור האמיתי המוצרך. אז...אל תקנה את האוסף. לך לאלבומי סטודיו מיד כמובן. אתה מוזמן להיכנס גם לדיסקוגרפיה המלאה במאמרים ולעבור שם על כל מה שבא לך. אנחנו גם כאן לכל עזרה, המלצה, תשובה ומה שבא ליד. את אלבומי הסטודיו אגב אפשר להשיג בטאוור רקורדס בארץ. בעזריאלי יש כמה וכמה בדרך כלל. כדאי לחפש גם בחנויות אחרות, יד-שניה אולי בת"א. לא הרבה חנויות מביאות את אלבומי הקרואוז לארץ. מקווה שתתחיל ותאהב. בכך מקרה אשמח לשמוע דעות ולראותך בסביבה
שתהיה הצטרפות נעימה למשפחת הקרואוז!

Liorking

New member
תודה רבה!

יכול להיות שעוד היום אני אעבור בחנות תקליטים ואז אקשיב להם קצת.

למעלה