חדשה פה��

שלגיה1233

New member
חדשה פה��

היי כולן,
אני די חדשה בכל נושא הivf... בעלי מאובחן עם בעיית זרע( ריכוז של מליון תאי זרע בערך..) הרופא החליט שחבל לבזבז את הזמן ולגשת היישר לivf, חשוב לציין שאני בת 23 ובעלי בן 24, קצת חוששים ולא ככ יודעים לאן נכנסים.. אני במיוחד לחוצה מכל עניין השאיבה וההרדמה.. אשמח לעידוד והסבר בנושא:)

קרפי8

New member
ברוכה הבאה

מקווה שהשהות שלך כאן תהיה קצרצרה
(לאור גילך והעובדה שיודעים איפה הבעיה ואיך לפתור אותה יש מצב שהשהות שלך באמת תהיה מאוד קצרה)
&nbsp
גם אנחנו הגענו לטיפולים עם בעיית זרע חמורה אף יותר
(אזוספרמים אין זרע בכלל, נמצא זרע רק בניתוח)
ובגלל זה גם אנחנו יישר קפצנו כיתה אל ivf.
&nbsp
קודם יישלחו אותכם לעשות את כל הבדיקות לפני (דם,פאפ,בדיקת שד וכו)
אחרי שתשלימו את כל הבדיקות הרופא ייתן לך פרוטוקול שבעצם אומר איזה זריקות את צריכה לקחת. בדרך כלל מתחילים להזריק ביום ה3 של המחזור (היום הראשון הוא היום שבו קיבלת מחזור) למשך 10-12 יום
(משתנה מאחת לשניה ומטיפול לטיפול לפי התגובה שלך להורמונים)
ביום 12-14 בערך למחזור עוברים את השאיבה.
ההרדמה מאוד קצרה (10 דק בערך) ויש נשים שאפילו אוהבות אותה ומתארות אותה כשינה טובה ומתוקה (אני לצערי לא מהנשים האלו ולא אוהבת הרדמות
)
מומלץ להביא איתך גרביים חמות כי נורא קר שם.
אני משתדלת אחרי ההרדמה לשתות רק תה חם ובבית תמיד מחכה לי מרק חם שהכנתי מראש ושזיפים מיובשים למנוע עצירות (המערכת עיכול שלי סובלת אחרי השאיבה וההרדמה אבל יש נשים שזה ממש לא מזיז להן וחוזרות לאכול רגיל אחרי)
&nbsp
ביום השאיבה ייעדכנו אותך כמה ביציות נשאבו ויום למחרת ייעדכנו אותך כמה מתוכן הופרו. 72 שעות אחרי השאיבה תחזרו שוב לבית חולים לתהליך ההחזרה שבו מחזירים את העוברים.תהליך מאוד פשוט וגם מרגש שבו יוחזר עובר אל הרחם.
ואז מגיע החלק הקשה מבחינת הסבלנות שבו צריך להמתין 12 יום עד בדיקת הדם שתגלה עם הבטא חיובית - שיש הריון.
&nbsp
לגבי בעיית הזרע
הייתם אצל אורולוג מומחה? (המובלים בתחום שי שפי,רענן טל,יגאל מדג'ר)
אם כן מה האורולוג אמר? מה הסיבה לכמות כזו נמוכה של זרע?
עשיתם בדיקה זרע אחת או כמה? לפעמים יש שינוי בין בדיקה לבדיקה כי מצב הזרע הוא תנודתי ומשתנה. אני ממליצה לבדוק מה אפשר לעשות כדי לשפר את מצב הזרע כמה שאפשר בעיקר את המורפולוגיה (הצורה של הזרע שמעידה על זרעים תקינים)
לנו הומלץ על ויטמין e
אני חושבת שגם דיקור יכול לעזור וממליצה על סיטרמן -מדקר במכבי טבעי מתמחה בפוריות הגבר.
חשוב מאוד לדעתי לבדוק גם את האופציה של מיון בmfc או בברטוב
&nbsp
מקווה שלא הצפתי ביותר מידי אינפורמציה...
לסיכום מניסיון שלי שאצל האישה הכל תקין והיא צעירה והבעיה היא "רק" בעיית זרע
הדרך מתקצרת מאוד,מאמינה ומקווה שזה יהיה המצב אצלכם

&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה