חדשה כאן

חדשה כאן

יכול להיות שאני ממש לא מתאימה לפורום הזה. אני עוסקת במקצוע, שאולי אצלכם הוא מוקצה. אני מורה בביס תיכון. דווקא מתוך מה שאני רואה במערכת הייתי שמחה לקבל מידע על החינוך החלופי. ההתעניינות שלי היא לא לגבי החינוך הביתי, משום שלא נראה לי שהוא יכול להתאים לבני. אני מוטרדת מאוד ממה שאני רואה והייתי רוצה לדעת אילו אופציות קיימות. אשמח לקבל מידע

הי ליאת

ממש במקרה נכנסתי לפורום כמה דקות אחריך... אל תצפי שזה יקרה בכל פעם - בדרך כלל זמני התגובה כאן איטיים יותר ... ראשית, ברוכה הבאה ! שנית, מקצועך אינו מוקצה, כי אם נחשב ומוערך (לפחות על ידי). שלישית, מה שחשוב זה האדם שמאחורי המקצוע, ואם נכנסת לכאן, ושאלת את מה ששאלת, זה מצביע על כך שאינך מוכנה לתת למערכת החינוך המקובעת לקבע גם אותך. ולשאלתך - אני "פריק" של החינוך הדמוקרטי, שביסודו של דבר מאפשר לתלמידים לבחור באופן מלא מה הם רוצים ללמוד, ובית הספר מתנהלם על ידי מוסדות דמוקרטיים נבחרים, כאשר לילדים ולמבוגרים זכות הצבעה שווה. הרעיון הוא חופש בחירה, אחריות על קבלת ההחלטות וקבלת הילד כאדם בעל זכויות שוות, תוך מתן כבוד ומקום לשאיפותיו ורצונותיו. יש בזה עוד המון דברים, ואם את רוצה להתחיל את מסעך להכרת התחום, היכנסי לאתר המכון לחינוך דמוקרטי שמופיע ברשימת הקישורים של הפורום, וממנו לאתרים של כמה בתי ספר, ותתרשמי. בהצלחה !

עכשיו אני מרים ידיים...

זה אזור קצת קטן, לא? אם רוצים חינוך אלטרנטיבי, אז צריך לפעמים גם מקום אלטרנטיבי... אבל אולי יש כאן אנשים שמכירים. בהצלחה!

רגע, לפני שאתה מעלה אותה למטוס,

כדאי לדעת שחלק מהמסגרות האלטרנטיביות הן פשוטות וקלות יחסית להקמה.

נסי להצביע על כיוון אלטרנטיבי

ונחשוב אם אנחנו מכירים אותו באזורך, אם אפשר להקים אותו יחסית בקלות או אם אפשר להשתתף בו בלימוד מרחוק. מה בדיוק לא מתאים לך במערכת הממלכתית ובחינוך הביתי?

תודה על התגובות

הבן שלי בכיתה ז' הוא בן 13. החינוך הביתי דורש יצר סקרנות ורצון למידה שלצערי בני איבד אותו. קשה לי במערכת החינוך עם היותי מורה. אני מאמינה בתיווך למידה, הלימודיה שנתקלתי בה במאמרי הפורום בהחלט נראית לי כשיטת למידה נכונה. לצערי כמה שאני משתדלת ליצור מצב כזה בכיתות זה כמעט בלתי אפשרי, עומס תלמידים אדיר, אני מלמדת 7 כיתות שזה המון תלמידים, המערכת דורשת שנעמוד בהספקים שהם לא הגיוניים לשנת לימודים יש ביקורת של תו תקן על הספקים כאילו שאנחנו מייצרים מוצר תעשייתי. אני מסתובבת עם בטן מלאה כבר הרבה שנים בלי לדעת מהו הכיוון הודעה אקראית שהייתה בדף הבית של תפוז הובילה אותי אליכם והתחלתי לראות שיש עוד פתרונות. מקווה שהפעם התגובה תעבור אני מנסה כבר פעם שלישית

את מחפשת חינוך ביתי מפתח סקרנות

עבור בן 13 כשאת מאמינה בלמידה מחווכת. האם יש לך כח אדם לחינוך ביתי? שעות של עצמך? מורים פרטיים? בני משפחה אחרים? משפחות נוספות שחושבות להצטרף לפרוייקט? אולי בתור התחלה תביטי בתוכניות הלימוד הביתיות של אחרים. למשל של נאוה.

shironet3

New member
איפה אפשר להביט בתוכניות לימוד?

יש את זה פה בקהילה?

תכנית הלימוד מגובשת באופן אישי

על ידי כל משפחה. חשוב שתשבו ותגבשו לעצמכם מה אתם חושבים שנכון. למשל: אילו דברים את חושבת שהילד חייב לדעת? איך את רוצה להקנות לו את הידע הזה? מה מעניין אותו לדעת? איך את יכולה לחשוף אותו לתחומי ההתעניינות שלו? וכך הלאה. את יכולה להחליט שאת רוצה שהוא ילמד את תכנית ביה"ס. במקרה כזה, את פונה אל ביה"ס ומבקשת את התכנית לכתה הרלוונטית. ביה"ס מחוייב לתת לך. אם את רוצה לבחור מתוך התכנית של משרד החינוך, תוכלי למצוא אותה באתר שלהם. במאמרים תוכלי למצוא את תכנית הלימודים האחרונה שלנו ובקישורים תמצאי את משרד החינוך לדעתי, הצורך לרשום למשרד החינוך תכנית, נותן לנו הזדמנות לבחון מה חשוב לנו ולמה, כמו גם לחדד לעצמנו את הדרך בה בחרנו ואת סיבותיה. לעתים מגלה אדם שהסיבות בגללן בחר מה שבחר, שונות מאלו שהוא חשב בתחילה.

על איזה גיל מדובר?

את אומרת שחינוך ביתי לא יתאים לבנך. זה אומר שיש לך רעיון מה כן מתאים. את יכולה לשתף אותנו? זה כשלעצמו יכול לעורר את הזיכרון והמחשבה.

ראשית הביטי במילון המונחים שלנו.

כך תוכלי לקבל בקצרה מושג על חלק ממה שקיים. תוכלי להוסיף למילון ערכים אם תזכרי שאת מכירה עוד מסגרות שלא צוינו בו. תוכלי גם לבקש הגדרות שלא קיימות ולבקש הסברים על הגדרות. שנית, אף אחד אינו מוקצה מהדיון. ברוכה הבאה!

למעלה