חדשה כאן בפורום

חדשה כאן בפורום

היי לכולן. אני בת 35 ועומדת ללדת בקרוב את בתי היחידה. אני עם חד הורית. אני חוששת שבגלל גילי המבוגר, לא יהיה לי דיי חלב בכדי להניק. אני קוראת על כל מיני דברים שכדאי לאכול, אך אני מעדיפה לשאול גם כאן.
אילו פעולות מומלץ לעשות בכדי להבטיח שיהיה לי מספיק חלב להניק את הבת שלי?

במידה ולא יהיה מספיק, האם מותר לשלב מזון תינוקות, או שעדיף שלא לשלב ולתת רק את מזון התינוקות המעובד (בלי שילוב עם חלב אם)?

תודה מראש ונעים מאוד!

הכנה להנקה

הי חדשה,
בשעה טובה שתהיה לידה קלה

לגבי הגיל, תורידי מהלקסיקון את ה"מבוגרת" 35 זה ה -25 החדש.
זה נכון שככל שהגיל עולה יש סיכוי מסויים שתפוקת החלב לא תגיע למקסימום אבל מקובל להגדיר את הגיל מעל 40, ומספר הנשים שאני ראיתי בהנקה בלעדית ומוצלחת מעל גיל 35 הוא גדול. אז לא להקדים את המאוחר ובעיקר לא לחשוש.
אני מציעה לך לחפש בקרבת מגורך עם דרך קופת החולים או באופן פרטי קורס הכנה להנקה, ידע קודם הוא משאב חשוב ומשמעותי להצלחת ההנקה.
זה נותן עוגן ומאפשר להתמודד בצורה יותר מיטיבה עם הימים הראושנים שלאחר הלידה שיכולים להיות לא תמיד פשוטים עבור האם היולדת.
ככל שתדעי למה לצפות ככה יהיה לך יותר מרווח נשימה.
לגבי תזונה כמו בכל תקופת חיים - איזון.
להקפיד לאכול את כל אבות המזון, ירקות, פרות, מיני אגוזים
להקפיד על שתיה מרובה גם בהריון וגם בתקופת ההנקה.
לרוב אימא שאינה במצב של התייבשות, תת - תזונה תפוקת החלב ואיכותו שמורים ומותאמים לצורכי התינוק.
לגבי שילוב תמ"ל (תרכובת מזון לתינקות) זה מקובל במצבים בהם האם בוחרת, תפוקת החלב אינה מספקת וסיבות אישיות נוספות (כל מקרה לגופו). אין מניעה ובשוק יש מספר חברות שמייצרות תמ"ל. כמובן ההמלצה של כל ארוגני הבריאות העולמיים כולל משרד הבריאות בישראל זו הנקה בלעדית עד גיל חצי שנה.
אני חושבת שהשתתפות בקורס הכנה להנקה יתן לך תשובות מצויינות ויכין אותך לרגע האמת.
בהצלחה,
אשמח לענות על כל שאלה נוספת.
ליאת ארנון

TWEETY =^.^=

New member
וואו הנה מידע חדש שלא ידעתי עליו

שהצליח גם להלחיץ אותי,,,אני בת 50 שמתכוונת להניק מלא,,,האם הגיל יכול להיות בעיה???????
חשבתי שלאורך כל הדרך מדובר בביקוש והצע,,,

הנקה מאוחרת

הי,
זה נכון שמדובר במנגנון של ביקוש והצע אבל...
מדובר במערכת שהבסיס שלה קשור להורמונים, העיקריים אסטרוגן ופרוגסטרון והפרשתם מושפעת גם מגיל. כבר בהריון מתחיל שגשוג של מערכת הצינוריות ובלוטות החלב כהכנה לתקופת ההנקה. אי אפשר להתעלם מהעובדה שככל שגיל האישה עולה והיא מתרחקת מתקופת הפוריות תתכן השפעה על אותו תהליך שגשוג. יחד עם זאת אין כאן אמירה חד משמעית, חשוב לנסות ולהניק ולתת נסיון אמיתי ומשמעותי להנקה כדאי עם ליווי של יועצת או מדריכת הנקה בכדי למקסם את הנסיון, ורק אם יעלה החשד כי אכן קיים מיעוט בתפוקת החלב צריך לחשוב מה נכון לעשות.
יש משמעות נוספת לנתונים הבאים: האם זו לידה ראושנה? האם הנקת בעבר? האם ההריון הוא בעיקבות תהליכי פוריות או ספונטני?
לכן לא הייתי קופצת למסקנה אבל שומרת את הידיעה.
מאחלת לך לידה קלה ובהצלחה, אם תזדקקי לעזרה נוספת אשמח לענות.
ליאת ארנון

TWEETY =^.^=

New member
קצת תשובות,,,,

לידה שניה
הראשונה הייתה לפני 11 שנה
את בכורי הנקתי שנתיים
בגילי ספונטני זה רק בסרטים, אצלי זו תרומת ביצית

***עם הבכור ההנקה התחילה כסיוט של ממש, חודש ראשון זה היה יותר בקבוקים מהנקה, הוא ירד במשקל, ובטיפת חלב אילצו אותי לתת לו בקבוק לידם,,, ואז,,,החלטתי שאני מסתגרת עם הבן שלי לבד ובלי נפשות "טובות" שתמיד שם לייעץ,,,לקחתי את המשאבה הטובה מיד שרה והתחלתי להניק ולשאוב סביב השעון ממש,,
פשוט היינו אני הגוזל המשאבה הציצים וחוזר חלילה, שום דבר לא עניין אותי, רק הרצון להניק ולהצליח, ואכן הצלחתי בסופו של דבר ,,,,ההצלחה נמשכה עד גיל שנתיים לערך, עד ליום שהיו לו כאבי אוזנים והוא לא יכל לינוק,,,,זה היום העצוב שהפסקתי להניק,,,

קיוותי שהפעם זה ילך בקלילות יותר,,,,רק שאני מבינה שהפעם אם לא ילך, אז גם הגיל הוא שחקן במשוואה,,,

אפשר לקבל שם של יועצת מאיזור העמקים\עמק יזרעאל,,,על כל מקרה לא יהיה???

הנקה מאוחרת

סליחה סליחה...
קצת הייתי מנותקת מהמחשב בימים האחרונים.
רציתי להגיד לך כל הכבוד. זה נשמע שעברת דרך לא פשוטה בכדי להצליח עם ההנקה של הבכור ולא התייאשת, זה בהחלט ראוי להערכה.
אנ רוצה שאת האינפורמציה תכניסי לסוגריים.. זה כמו בלשון "שלכל כלל יש יוצא מן הכלל".
אנחנו לא באמת יודעיםמראש מי תצליח ומי לא... הכי חשוב זה כמובן להתחיל ולנסות ולמקסם את הסיכוי להצלחה.
מגע עור לעור, התחברות מוקדמת לשד עד כמה שניתן...
כמובן ליווי ותמיכה של יועצת/ מדריכת הנקה.
אני מבטיחה לעשות ברור ולחזור אם תשובה לגבי יועצת בצפון, אני לא מכירה באופן אישי.
וכמובן זה שיש ניסיון קודם מגדיל את הסיכוי.

ליאת ארנון

תשובתך הרגיעה אותי. תודה על תשובתך המפורטת והסובלנית.
אני אשקול באמת להרשם לקורס הכנה. אני אישה דיי חרדתית באופן כללי.

למעלה