חברים בכיתה א'

חברים בכיתה א'

לעלות לכיתה א' עם או בלי חברים מהגן? האם לדעתכם חברים מהגן תורמים לביטחון העצמי של הילד בכיתה א'?

תורמים..חד משמעית תורמים

עוזר מאד לעלות עם חברים
שלי עלה בלי
ומכל החברות שלי הילדים שלהם עלו גם בלי
אני שומעת שמאד קשה

kramerkaren

New member
תורם לשבועיים הראשונים של כיתה א

זה נותן עוגן, נותן תחושת ביטחון ובטיחות.
אבל
תוך שבועיים הם כבר מכירים עוד ילדים, וכבר ישבו בקבוצה עם עוד ילדים והיו תורנים איתם, ושיחקו איתם בהפסקה. כלומר, התרומה העירית מתייחסת לימים הראשונים ממש. אח"כ זה כבר נהיה פחות מהותי.

לא בטוחה שאני מסכימה

אצלנו בשורה התחתונה הם הגיעו בחבורות מהגנים וכמעט באותה החבורה מקורית נשארו. גם שלי וגם האחרים. פה ושם נוסף עוד מישהו אבל הגרעין נשאר.
לדעתי אם יש חבר טוב לעלות איתו רצוי וכדאי.

חברים בכיתה א

הבן שלי עלה לכיתה א עם החבר הכי טוב שלו... אבל החבר מעדיף חברים אחרים חדשים, והבן שלי נאלץ להתמודד עם סיטואציה חדשה. אני חושבת שלהכיר חברים חדשים נותנת לילדים ומפתחת אצלהם אינטלגנציה חברתית. אני שמחה שהוא מתמודד עם סיטואציה כזו ומדריכה אותו מאחורי הקלעים.

הגדול שלי עלה עם המון חברים מהגן

הם היו חבורה עד שהוא עזב בכתה ג
עד עכשיו הם חברים טובים ונפגשים כשאפשרי
לעומתו האמצעי עלה לכיתה א בשבוע שעבר לבד
וקשה לו ברמות אחרות
והוא לבד בהפסקה
אני לא רואה את זה בקרוב משתפר
כי זה אומר שהוא צריך להיכנס לחבורת ילדים
שהגיעה מגובשת מהגן
כבר שוחחתי עם המורה והיא מנסה להצמיד אותו כל פעם לילד אחר - זה לא ממש עובד

זה לוקח זמן
אותו דבר קרה לבכור שלי כשעלה לגן חובה
הוא הגיע מגן של קיבוץ בעוד שרוב הילדים בגן הגיעו כבר בחבורות מטרום חובה של השכונה. לקח לו כמעט שנה להתחיל באמת להתחבר עם ילדים בגן, ואני יכולה להגיד שרק בכיתה ג' הוא באמת מצא את מקומו בכיתה (כפי שאת יודעת, הוא למד בחטיבה צעירה, כך שרוב הגן עלה יחד לכיתה א', חוץ מהילדים שנשארו עוד שנה).
אז מצד אחד זה יכול לקחת המון זמן, אבל מצד שני - בסוף זה בד"כ מסתדר... תתחילי אחרי החגים להזמין ילדים אליכם הביתה, לפחות פעמיים בשבוע. לדעתי זה מה שבטווח הארוך יכול לעזור באמת.

אני זוכרת את הפוך שעלה לכיתה א

ואני זוכרת שעלה לבד
רק מקווה
שכל האלפנקים
ימצאו את עצמם וכמה שיותר מהר

באמת? וואי, איזה זיכרון יש לך, שתהיי בריאה

עברנו הרבה מאוד מאז. והנה - עכשיו הוא בכיתה ה', והכול מצוין. הוא לא "מלך הכיתה", אבל ממש לא ילד דחוי כפי שחששתי שיהיה, ולגמרי אפשר להגיד שמצא את מקומו. מרגיש נהדר, יודע מי חבריו ועם מי מסתדר, אף אחד חלילה לא מתנכל לו, הוא מוערך ואהוד בכיתה וקשה ממש להאמין שזה אותו ילד מכיתה א'.

לפני כמה זמן אחיך עזב את הארץ?..

זה גם זכור לי כאילו זה היה אתמול
כל הבאסה שלך מסביב
ואני בטוחה שכבר עברה לפחות שנה

הרבה יותר.. כבר בערך שנתיים וחצי ! מאז כבר נולד להם עוד
ילד וגם הוא כבר בן שנה וחודשיים

הלוואי עלי זיכרון כמו שלך. אני לא זוכרת כלום

מזל טוב

ואל תקנאי כל כך
הזיכרון שלי לטווח ארוך אולי טוב
אבל לטווח הקצר זוועתי
עד כדי שאני צריכה לשים תזכורת