חברות שעוסקות במיחזור משכנתא

חברות שעוסקות במיחזור משכנתא

שלום

בהמשך להודעה שלי מלפני כמה ימים - ברור לי שאלו חברות שגובות עמלה מאנשים שפונים אליהם, לא חשבתי שהן פועלות לשם שמיים
הייתי רוצה לדעת האם באופן עקרוני כדאי בכלל לפנות לחברה כזו, ואם הן באמת מקיימות את מה שהן מתחייבות (כלומר למחזר משכנתא כך שסך כול ההחזר וכו' יצטמצם בצורה משמעותית), והאם יש דרך לבדוק את זה (תוך נק' הנחה שאני לא מבין דבר או כמט דבר במשכנתאות...)?
לא לגמרי הבנתי את התגובה של 'מומחה למימון', על כך שאלו חברות יעוץ ולא חברות למיחזור משכנתא...
אשמח לקבל המלצות בעד ונגד, ואם אפשר גם טיפים כלליים, ממי שיש לו נסיון אישי עם חברה כזו

כל תגובה או הערה יקתבלו בברכה
ויום טוב

אזרח י

New member
תגובה.

אם אתה במילותיך שלך "לא מבין דבר או כמט דבר במשכנתאות...", לא תהיה לך שום דרך לאמוד את איכות הייעוץ, של שום יועץ.

לצערי, התחום רווי ביועצים ביינוניים, שאת עיקר נסיונם צברו בתוך המערכת הבנקאית, והשירות שתקבל מהם בסופו של יום הוא אותו שירות שהיית מקבל ב"חינם" בסניף הבנק רק בתוספת עמלה.

ושוב , לך, לא תהיה שום דרך להבדיל בין אלו לבין אחרים....

בלי קשר אם מדובר במחזור משכנתא, הייתי נותן את כל הפרטים כאן, ונעזר בפורום בבניית התמהיל, ואז מנסה את מזלי במו"מ מול כמה בנקים בתמחור התמהיל שנקבע מראש...
הרוב יצליחו להגיע לאותן תוצאות של היועץ החיצוני.

תודה על התגובה

אי מצרף מסמך עם פרטי המשכנתא - אשמך לקבל תגובות עליו. ניתן לראות שהמשכנתא מתחלקת בין 2 מסלולים שונים
אני יכול להוסיף שבשיחה עם הנבק לפני מס' שבועות נאמר לי שאצטרך לשלם עמלת פרעון מוקדם בסך של כ-24K ש"ח, במידה וארצה למחזר את המשכנתא

אזרח י

New member
זה לא מספיק.

תבקש מהבנק "פירוט יתרות לסילוק", שם יופיעו היתרות המדוייקות נכון להיום לכל מסלול, כמו כן עמלת הפרעון המוקדם לכל מסלול.

תוסיף:
הכנסות נטו
יכולת החזר היום (לא רצון, יכולת).
צפי לפרעונות מוקדמים בסבירות גבוהה בטווח של עד 5 שנים.

כמו כן, האם יש לך סכום שהיית רוצה לפרוע היום כחלק מהמחזור?

הכי פשוט

א. בקש לקבל את ההבטחות בכתב
ב. בקש הסבר איך יבדק נושא העמידה בהתחייבות, ומה קורה אם לא...
ג. לצערי, זה ממש לא נבון לקבל על עצמך ומשפחתך כזו התחייבות גבוה לכל כך הרבה שנים כאשר בהנחה שאתה לא מבין דבר או כמט דבר במשכנתאות.

אל תנסו לקצר הליכים או להתחייב על משהו בגלל אמונה עיוורת במייעץ שיהיה טוב ככול שיהיה

mulcha

New member
התרשמותי היא שהייעוץ שתקבל פה חינם

שווה יותר מכל מה שתשלם עליו.

ab1729

New member
לדעתי, אם תשקיע 10 שעות בלימוד רציני

תוכל להגיע לתוצאות טובות גם ללא ייעוץ.

מצד שני, אם מדובר במשכנתא "מיוחדת" - דווקא שם ייתכן ויועץ עשוי להועיל יותר.

למעלה